Autor Wątek: Symulacja Systemu Operacyjnego [Allegro5]  (Przeczytany 2629 razy)

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Czerwiec 24, 2017, 13:06:19
Bardzo możliwe, że tak będzie. Na szczęście ja tego już nie dożyje (Ty może tak). :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Leszek9238

• Użytkownik

• +1
# Czerwiec 24, 2017, 15:05:25
Uporałem się właśnie z kolejną funkcją: Usuwanie katalogu z całą jego zawartością :)

Dodałem też Kosz, do którego trafiają usunięte pliki :)

Dodatkowo bawię się zmianami kolorystycznymi. Można będzie przełączać się miedzy różnymi motywami.

Offline jpacanowski

• Użytkownik
    • http://jpacanowski.pl/

# Czerwiec 24, 2017, 23:03:17
Tak, a ja z kolei po stronie Jobsa... ze skrajności w skrajność... :D

Offline Leszek9238

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2017, 18:38:11
I w końcu uporałem się z systemem zapisu danych plików przy zamykaniu "Systemu" :)

Obecna wersja projektu to Pre-Alpha v.0.9.2, a do v.1.0 jeszcze bardzo daleko.

Kombinuję z notatnikiem. Jego obecna forma jest jeszcze dość prosta.
Zaimplementowanie podstawowych opcji nie będzie proste,ale słowo Dam Radę :D

Offline Leszek9238

• Użytkownik

# Lipiec 08, 2017, 19:54:06
Przedstawiam pierwszą funkcję po uruchomieniu "Systemu" - Taki trochę BootLoader:

Dokładam jeszcze dwie wersje kolorystyczne:

-Wersja testowa: tzn."Yellow"

-Wersja testowa nr2:

Offline Leszek9238

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2017, 20:50:30
Dawno mnie tutaj nie było :)
Z okazji wakacji projekt miał małą przerwę. Teraz jednak chciałbym pociągnąć go dalej na tyle, na ile starczy mi motywacji :D Uruchomiłem ostatnią wersję i okazało się,że występuje więcej Bugów niż sądziłem. Ogólnie to myślałem,że na tym skończy się cały zapał, lecz po dwóch dniach prób i błędów udało się poprawić jego działanie. Dopiero wtedy dodałem nowe funkcje:

- zmiana nazwy dowolnego pliku
- przerzucanie plików z Pulpitu do otwartego okna Explorera( metoda: przeciągnij i upuść )
- kopiowanie/wycinanie i wklejanie do innej lokalizacji całych katalogów (włącznie z plikami txt)
- tworzenie skrótu dowolnego pliku (np. skrót do folderu)
- wyeksportowanie danych konfiguracyjnych na zewnątrz programu, co pozwala na edycję danych przed wczytaniem ich do pamięci

Pozostaje jeszcze na nowo napisać funkcję do przełączania się pomiędzy Oknami. Bez tego niestety nie mogę iść dalej.