Autor Wątek: Wsparcie dla wielu języków  (Przeczytany 1054 razy)

Offline ld

• Użytkownik

# Maj 26, 2017, 14:56:04
Cześć,

Chciałbym dodać wsparcie wielu języków (angielski, polski, włoski, hiszpański i niemiecki) w mojej grze.
Dotychczas używałem jednej wspólnej czcionki dla angielskiego i polskiego. Niestety to rozwiązanie nie jest już dla mnie zadowalające. A znalezienie darmowej czcionki wspierającej kilka języków okazało się bardzo trudne i zakończyło się nie powodzeniem.  Jako że brak u mnie obrazków z tekstem (poza tytułem) nie rozważałem użycia różnych zestawów obrazków dla każdego języka. Nic innego nie przychodzi mi do głowy:(  Czy jest na to inna rada?   

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline maro

• Użytkownik

# Maj 26, 2017, 15:08:48
Wybrać czcionkę i zmodyfikować wg potrzeb, czy zlecić komuś modyfikację (może nawet twórca danego fonta się podejmie) ...?

Offline ld

• Użytkownik

# Maj 26, 2017, 15:25:51
Wybrać czcionkę i zmodyfikować wg potrzeb, czy zlecić komuś modyfikację (może nawet twórca danego fonta się podejmie) ...?
Nigdy tego nie robiłem. Możesz przybliżyć na czym to polega?

Offline wezu

• Użytkownik

# Maj 26, 2017, 22:06:05
znalezienie darmowej czcionki wspierającej kilka języków okazało się bardzo trudne i zakończyło się nie powodzeniem
A co powiesz na DejaVu? https://dejavu-fonts.github.io/
Darmowe, Latin-1/A/B, Grecki, Cyrylica i cała masa różnych dziwnych rzeczy (może nie wszystko w komplecie ale jest tego naprawdę masa).

Offline maro

• Użytkownik

# Maj 27, 2017, 00:35:40
Nigdy tego nie robiłem. Możesz przybliżyć na czym to polega?
Nie wiem, co mam przybliżyć:)
Zakładając, że mam egzotyczny font, w którym brakuje kilku znaków.
Jeśli pozwala na to licencja, mogę użyć jakiegoś darmowego font-edytora, i dorysować brakujące znaki.
Jeśli nie dam rady ich narysować, mogę zlecić to grafikowi.
Pliki ttf/otf to pliki zawierające dane wektorowe, i dodanie nowego znaku na bazie istniejącego, nie powinno być bardzo trudne.

Offline Joker

• Użytkownik

# Maj 28, 2017, 15:21:54
Można też po prostu używać różnej czcionki do innych języków np. Cyrylicy. A do drobnych zmian, jak umlauty to faktycznie można zmodyfikować obecną czcionkę o ile licencja na to pozwala.

Offline ld

• Użytkownik

# Maj 29, 2017, 14:38:22
Dziękuje wszystkim za pomoc. Wezmę wasze rady pod uwagę.