Autor Wątek: Podatek dochodowy od przychodów ze Steama  (Przeczytany 1776 razy)

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2017, 12:40:55
Wg. mnie jak najbardziej logiczne jest, że podatek od przychodów ze Steama powinienem wystawić w takiej kwocie jaką Steam przelej mi na moje konto bankowe. Mój księgowy twierdzi jednak, że prawidłowo powinienem wpisać całą kwotę jaką zarobię na Steamie w danym miesiącu (razem z prowizją Steama i VATem od niektórych transakcji z niektórych krajów), a później wpisać w koszty fakturę od Steama w której jest ta prowizja. Dla mnie takie coś to utrudnianie życia przedsiębiorcy, nie wiem czemu ma to niby służyć. Jak Wy robicie - wpisujecie tylko tyle ile Steam przelej Wam na konto bankowe, czy wszystko razem z prowizja i VAT'em, a później wpisuje w koszty fakturę od Steama?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lukiz1

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 27, 2017, 14:09:34
Nie jestem ekspertem. Ale z tego co się kiedyś orientowałem, to twój księgowy ma rację. 
A tak z ciekawości. Po co ci księgowy skoro i tak pytasz się innych?
Skoro ci tak specjalista mówi, to tak pewnie jest.
"..coś to utrudnianie życia przedsiębiorcy.." Polska nigdy nie była rajem podatkowym, wiec co się dziwisz.

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2017, 14:40:20
 Wydawało mi się to dziwne, dlatego zapytałem :) Specjalista też może się mylić.

Księgowy powiedział mi też, że rachunek dla Steama powinien być wystawione za przychody zarobione w danym miesiącu na Steamie ostatniego dnia tego miesiąca (np. 31 marca za marzec), a nie w dniu w którym Steam przeleje pieniądze na moje konto bankowe (np. 30 kwietnia za marzec, bo Steam przelewa tak właśnie 30 następnego miesiąca). Też tak robicie, że wystawiacie rachunek ostatniego dnia miesiąca?

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Kwiecień 27, 2017, 16:26:58
Dodam jeszcze dlaczego wydaje mi się to dziwne - przecież moją grę na Steamie sprzedaje firma Valve, ja jako developer udzielam tylko licencji na tą grę firmie Valve. Czemu mam więc płacić podatek od czegoś czego nie sprzedałem? A pieniądze zarabiam dopiero, gdy firma Valve przeleje je na moje konto bankowe (za udzielenie jej licencji, a nie sprzedaż poszczególnych egzemplarzy gry indywidualnym klientom).

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 27, 2017, 21:28:01
My płaciliśmy podatek z tego co nam steam przesłał z tego co pamiętam (bez VAT który płacił Valve). jeśli mnie pamięć nie oszukuje było to związane z porozumieniem między Polską a Stanami Zjednoczonymi o podwójnym opodatkowaniu.

A jeśli tak nie ma być to jest to gróbo zje...ne, wogóle to powinni cię jeszcze po rękach całowac za to że sprowadzasz kapitał do Polski.

Offline mihu

• Użytkownik
    • mihu

# Maj 02, 2017, 19:01:34
Jerzykk: ja na Google Play robię (zgodnie z ustaleniami z księgowym) tak samo już od kilku lat.