Autor Wątek: Alt+S wysyła posta!  (Przeczytany 1211 razy)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

• +2
# Marzec 02, 2017, 12:06:41
Zawsze jak chcę napisać 'ś' pod Mac OS X, to moja wiadomość zostaje wysłana. Jeśli chcę napisać ś, to muszę napisać tą literkę gdzieś indziej, skopiować i wkleić do posta.

Przeglądnijcie plik:
http://forum.warsztat.gd/Themes/default/scripts/editor.js

i usuńcie linię:
this.registerShortcut('s','alt','submit');
Mam nadzieję, że ktoś to poprawi.... Bo na razie serwis się sypie i nikt się tym nie zajmuje...
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2017, 12:10:23 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline FilipPlotnicki

• Administrator

# Marzec 02, 2017, 12:20:20
Jakiej przeglądarki używasz? Napiszę rozszerzenie do Chroma, które będzie naprawiało takie usterki. Tymczasowe rozwiązanie, ale skuteczne.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Marzec 02, 2017, 13:52:30
Firefox. Chroma też mam zainstalowanego, ale nie jest to moja domyślna przeglądarka (i nie będzie).

Dzięki za ofertę, ale to nie jest rozwiązanie problemu :]

To jest polskie forum i Alt+S nie może wysyłać posta.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Marzec 03, 2017, 15:37:19
Przecież Alt+S nie wysyła posta. Przynajmniej prawy alt. Lewy nie wiem, bo mam screenshot makera i się uruchamia, hehe!

Natomiast jeśli używasz lewego alta do pisania znaków  {

to robisz to źle.

Po prostu robisz to źle

}

Serwis sypie się nie tylko przez sprawy techniczne. Jajo z tego będzie. Sam już od tygodnia pakuję walizki. Dobrze, ze chociaż ktoś czasem spyta o PHP lub HTML, wtedy mogę wytężyć na chwilę umysł, ale gdy wcisnę "wyślij" okazuje się, że ktoś inny już odpowiedział.

Online Avaj

• Użytkownik

# Marzec 03, 2017, 16:29:03
A to nie jest kwestia układu klawiatury? Ja piszę tego posta na Macu i Alt+s nic nie wysyła: śśśśśś

na Windowsie, jak mam angielski układ klawiatury to próba wpisania ś wysyła maila w outlooku, po zmianie na polski układ klawiatury jest OK

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Marzec 03, 2017, 16:46:13
Na Mac OS X różnie jest z klawiaturami.

Na A4 Tech tylda ~ wypisuje mi się jako znak §.
Za to na Das Keyboard tylda wypisuje tyldę (~).

Oczywiście używam prawy alt do pisania polskich znaków jak na każdym innym systemie.
Nie tylko ja mam ten problem pod Mac OS: https://answers.microsoft.com/pl-pl/msoffice/forum/msoffice_outlook-mso_other/alt-s-send/4db2062a-d728-42a1-889c-2448de0a4de3

Prawda jest taka, że forum w swoim kodzie ma taki zapis, którego chyba nikt nie używa i można go usunąć, żeby mniejszość tak jak ja, mogła swobodnie pisać posty ;)

Mam ustawiony odpowiedni układ klawiatury: http://imgur.com/a/QMqNT

W szybkiej odpowiedzi mogę używać Alt+S, ale pełna edycja ładuje ten wredny skrypt.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Marzec 03, 2017, 19:05:50
No to zaczynamy głosowanie. Kto jest za przyjęciem ustawy?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Kwiecień 06, 2017, 23:10:40
Chwilę to zajęło, ale chyba udało się poprawić babola. :)