Autor Wątek: Bootstrap co i jak ?  (Przeczytany 1005 razy)

Offline LizarD

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2017, 19:21:44
Cześć, co to jest ten bootstrap czy powinienem go używać ? Mam dosłownie z 10styli ale obawiam się kompatybilności z różnymi przeglądarkami i ze względu na małe doświadczenie boję się że nie zadbam o wszystko. Czy powinienem tego użyć  ? Gdzie dodać informacje o używaniu tego żeby z licencja było ok ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Avaj

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2017, 19:25:37
Bootstrap to framework HTML zrobiony przez Twittera. Jeśli chcesz to możesz używać, wtedy dostaniesz zestaw narzędzi do zrobienia "ładnej" strony bez większego grzebania, i jak mówisz kompatybilne z wszystkimi przeglądarkami. W zestawie dostaniesz też widgety takie jak taby, tabelki, przyciski itp.

Co do licencji - to jest MIT - https://tldrlegal.com/license/mit-license - w praktyce chodzi o to, że nie masz mówić, że to ty napisałeś bootstrapa i jak mają w kodzie notki o autorach/copyright to tego nie ruszaj.

Offline LizarD

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2017, 19:40:19
@Up
"ładnej"
Co masz na myśli ?

Offline Sarann

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2017, 19:48:52
Wydaje mi się, że miał na myśli, że ładność to pojęcie subiektywne.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Styczeń 14, 2017, 21:16:50
Korzystam (niestety) z Bootstrapa, jako, że to wymóg jednego z pośredników. Ja bym to opisał inaczej. To zestaw klas, których możesz użyć dla ułatwienia/przyspieszenia pracy. Bootstrapa dodajesz za pomocą importu. Copyrighty masz w plikach (bootstrap.css itd), więc nigdzie nie musisz ich dodawać.

Osobiście napisałem własny framework i kiedy nie muszę używać Bootstrapa to używam jego, a kiedy strona jest w ogóle mała, np. statyczny one-page, to nie używam wcale frameworków.

Jeśli boisz się o kompatybilność to pobierz sobie 3 przeglądarki i odpal witrynę na każdej z nich, poprawiaj aż wszędzie będzie ok.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2017, 21:18:23 wysłana przez Rakieta »