Autor Wątek: Warsztat Winter of Code 2017  (Przeczytany 1463 razy)

Offline Rakieta

• Użytkownik

• +7
# Styczeń 09, 2017, 12:10:04

OPIS KONKURSU:

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych zaczynamy Warsztat Winter of Code, czyli chłodny odpowiednik Warsztatowego WSOC (link do edycji 2016). Zasady podobne jak w przypadku letniej edycji, tzn.:

- Technologia dowolna — Unity, Unreal Engine, Flash, HTML5 itd. Silnik płatny, darmowy lub autorski. Na desktop, przeglądarkę, mobile.

- Autor powinien zadbać by każdy uczestnik/głosujący mógł przetestować grę. Im więcej osób zagra w naszą produkcję, tym więcej punktów możemy od nich otrzymać :)

- Gra musi być dostępna za darmo, w przypadku komercyjnych należy przygotować darmową wersję demo.

- Tematyka dowolna, należy jednak umieścić w grze przedmiot wskazany przez zwycięzcę Warsztat Winter Challenge (patrz niżej).

Zachęcamy do utworzenia projektu na stronie głównej portalu warsztat.gd lub devloga na forum.

WYMAGANIA:

1. Należy zgłosić swój udział, odpowiadając w tym temacie (np. „zgłaszam się!”).

2. W grze musi znaleźć się przedmiot wskazany przez zwycięzcę Warsztat Winter Challenge 2016 (@laggyluka) - ten przedmiot to "ROBOT".

Wymagany element nie musi być interaktywny, ważne by był możliwy do znalezienia w grze.

TERMINY:

Zaczynamy 16 Stycznia 2017. Można zgłosić swój udział już dzisiaj.

Prace należy wysyłać do 28 Lutego 2017, do godziny 23:59.

Na wykonanie gry mamy więc niecałe 44 dni, jeśli dobrze policzyłem.

GŁOSOWANIE:

Głosowanie wśród uczestników na:
- Najlepszą grę,
- Najlepsze wykonanie (grafika, dźwięk, rozwiązania techniczne, dbałość o szczegóły),
- Najlepszy pomysł,

Jak również osobne głosowanie wśród użytkowników forum w formie ankiety.

Po zakończeniu konkursu uczestnicy przesyłają swoje głosy prywatną wiadomością do mnie (Rakieta) w formie:

Najlepsza gra:
3 pkt - Projekt A
2 pkt - Projekt B
1 pkt - Projekt C

Najlepsze wykonanie:
3 pkt - Projekt A
2 pkt - Projekt B
itd.

Nie można głosować na swoją pracę.

WYSYŁANIE PRAC:

Prace należy samodzielnie zapakować do archiwum .zip i umieścić na darmowym hostingu, a link do pliku przesłać prywatną wiadomością do mnie (Rakieta).

W przypadku prac HTML5/WebGL/Flash wystarczy link do wersji online.

NAGRODA:

Szacunek.

FAQ:

- Czy można wysłać więcej niż jedną pracę?
- Nie.

- Czy można tworzyć zespoły?
- Tak, nad jednym projektem może pracować kilka osób (np. programista i grafik). Głosujemy również jako zespół.

W razie pytań i sugestii wiecie co zrobić. Pisane na podstawie WSOC według Liosana : )
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2017, 13:20:22 wysłana przez Rakieta »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline pawlaks1

• Użytkownik
    • wolf in game

• +1
# Styczeń 18, 2017, 13:59:27
Bym się nawet i zgłosił, ale pewnie i tak nic na ten konkurs pewnie bym nie zrobił :). Mogą być odgrzewane kotlety - tzn zakopane w szufladzie projekty? Czy też muszą to być gry pisane od zera?

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Styczeń 18, 2017, 19:14:41
Mogą być stare projekty. Warunkiem jest tylko dodanie elementu "ROBOT". To w końcu konkurs, dlatego chciałbym by każdy choć chwilę popracował nad swoją pracą, zamiast tylko skopiować i wysłać stary projekt :)

Jednak ponieważ nikt do tej pory nie zadeklarował udziału zapewne darujemy sobie. Troszkę słabo organizować zabawę, w której nie ma kto wziąć udziału, a ja też muszę wiedzieć czy rezerwować sobie czas i zaglądać regularnie na forum w oczekiwaniu na prace, czy mogę ten czas poświęcić na własny projekt. :)

Offline ld

• Użytkownik

# Styczeń 19, 2017, 12:54:47
Mam zamiar wziąć udział w konkursie ale nie jestem pewien czy ukończę grę na czas. Stąd nie deklarowałem swojego udziału. Może inni postąpili podobnie:)

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Styczeń 19, 2017, 17:38:24
ja myślę że nie ukończę bo jadę na wakacje w przyszłym tygodniu więc też się nie deklaruję

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Styczeń 19, 2017, 21:34:05
Ja postaram się coś wrzucić. Tylko znajdę trochę czasu jak będę miał wolne.

Offline Vault 11th

• Użytkownik

# Styczeń 20, 2017, 10:49:30
Gdyby zwiększyć nieco ilość czasu, np. do kalendarzowego końca zimy, być może byłoby większe zainteresowanie (no i większe szanse na ukończenie).

Offline sebas86

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2017, 10:57:17
Czasu jest przecież sporo.

Ja z chęcią wezmę udział.

Offline glinodan

• Użytkownik
    • Sprawdź czy można się zarazić pstrym łupieżem!

# Luty 01, 2017, 13:39:55
Ja na pewno wezmę udział, ale muszę zebrać kilkuosobową ekipę :) Sam nie dam rady chyba.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Luty 01, 2017, 22:48:34
Panowie, zostało 27 dni. Osobiście nawet nie miałem czasu zaczać. Na luty planowałem swój pierwszy komercyjny projekt, ale mooje życie przesunęło się o pare tygodni i będę musiał to odłożyć.

W tym czasie dwie osoby zadeklarowało chęć udziału i jedna pod warunkiem dłuższego terminu. Moźemy przedłużyć termin, jednak jeśli łącznie ma wziąć udział 4 osoby (ze mną), to nie do końca ma to sens i już bardziej pasowałoby zmienić nazwę na kolejny Challenge i uprościć zasady, zeby nie robić wstydu.

Liczyłem na większy odzew i chciałem mocno wypromować konkurs, ale widząc tak długo pusty temat stwierdziłem, że to raczej zaszkodzi forum niż pomoże.