Autor Wątek: Warsztatowe pospolite ruszenie  (Przeczytany 110 razy)

Offline moonshield

• Użytkownik
    • ::devBlog

# Grudzień 16, 2016, 18:25:53
Panie / panowie,

Jest nas tu kilka osób, każdy pewnie coś wie, coś umie. Jeśli  ktokolwiek zagląda w dział artykułów to pewnie za głowę się łapie, co za technologie są tam opisane ;) Ktoś byłby chętny napisać coś ciekawego? Mamy Androida, iOS, OpenGL 3.3 w górę, D3D11/12, Vulkan, Unity, UE4 i inne ciekawe rzeczy.
Można też zmodernizować kursy o C++ itp.

Ktoś byłby chętny?

//Piszę to bez konsultacji z administracją, ale pewnie nie będą mieli nic przeciwko ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Rakieta

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 16, 2016, 19:27:05
Tak. A jeszcze chętniej za link pozycjonujący gdzieś na koniec artykułu (autor: ja).

Mam lepszą propozycję. Tak mi się wydaje. Jako, że większość z nas to samouki, trudno byśmy mogli uczyć innych. Fajniejsze byłyby wspólne projekty.

Ogłaszamy start: 1 Luty 2016.
Koniec: 31 Luty 2016.

Tak.

Silnik najlepiej otwarty i mały. Np. jakiś silniczek WebGL/HTML5

Jest szef, najbardziej ogarnięta osoba, która pisze instrukcje jak ogarnąć GIT, jak komentować zmiany, daje zaproszenia do projektu chętnym.

I tutaj - albo każdy chętny dostaje zadanie, albo każdy sam sobie je wybiera - (lepsza opcja) tzn. tworzymy co chcemy. Ktoś chce dodać czołg - to dodaje czołg. Ktoś chce dodać mikołaja - dodaje mikołaja. Nie ważne czy to trzyma się kupy.

Warunek jest jeden, każda funkcja i przeszkoda musi być grywalna, możliwa do pokonania, a początek i koniec gry mają się zgadzać z planem.

Do tego możemy używać jedynie własnych grafik lub grafik CC.

W ten sposób możemy się wzajemnie uczyć, zarówno na podstawie cudzego kodu, jak i na podstawie uwag co do naszego kodu, jego poprawek.

Gry nie będą nigdzie wydawane. News na portalu i możliwość popykania w finalny chaos.

Jednak nic to nie da, jeśli nie przebudujemy i nie odświeżymy portalu. Artykułów nikt nie będzie czytał, bo mają kiepską formę i są spisane w nieładnej liście. Stary portal nie będzie też zachęcał nowych osób do pracy nad wspólnymi gierkami.