Autor Wątek: Pomysł Strona do obstawiania meczy cs go  (Przeczytany 1300 razy)

Offline vanilia

• Użytkownik

# Listopad 15, 2016, 22:50:25
Uwaga : Jest to tylko pomysł na ciekawą i według mnie dobrze prosperującą stronę "hazardową" całkowicie legalnie omijając przy tym wszystkie "licki" ( licencje)
Ogólne informacje :  Chciałbym zrobić stronkę wzorującą się z esbets. (https://esbets.eu/pl)
Na ,której obstawiało by się wirtualną walutę w celu późniejszej wymiany na skiny cs go. (Aby uniknąć licencji na hazard z malty tudzież austrii)
[/b]

Szczegóły dotyczące betowania.
Kupując vipa za sms/przelew (w przyszłości paysafecard) gracz otrzymywał by tygodniowo darmowe powiedzmy 100 x walutki, które mógłby przeznaczyć na obstawianie.
Jeśli zdobył więcej niż 100 to oczywiście nic nie traci. Sam system 500 per week jest o tyle "innowacyjny", iż pozwala komuś kto przegrał przez "zły" tydzień cały swój "majątek" odrobić się na nowo w następnym .

Nowoczesny pomysł na betowanie vs stare prize pool'e
Strona esbets wykorzystywała system tak zwanych "lobby". Betując na godsent w meczu z fnatic dołączałeś do pokoju z kimś kto myśli, iż fnatic wygra. Oddsy na esbets zawsze wynosiły 2.0 !
Z jednej strony bardzo pomysłowe z drugiej jednak jest to przyczyna małej ilości betów na underdog'i :/
Sama jednak idea jak najbardziej ciekawa i do rozpatrzenia

System wypłat

Miesiąc najbiedniejszego** vipa to powiedzmy - 20 zł psc /20 zł przelewem/30 zł sms (nie pamiętam jaką tam dokładnie dotpay miał stawkę)
100 walutki na tydzień x4 -->400 punkcików ---> 4 euro -> 16 zł

Matematyka z tego taka, iż na samym* zakupie vipa strona by zarabiała ;)
Resztę ewentualnego profitu użytkownika pokrywałby inny gracz

*mam tu na myśli, iż na starcie strona zyskuje, a sam gracz nie może "zadłużyć" strony tak jak to miało miejsce na esbets.
**brązowy,srebrny i złoty vip im droższy tym więcej dostajesz na mecze w tygodniu ;)

"Skoro taki zajebisty pomysł to czemu sam go nie zrobisz" ?:
Niestety brak mi doświadczenia w php no i oczywiście brak czasu, aby samotnie pracować nad bazą danych. :/

Nie mniej jednak jeśli ktoś ma środki i umiejętności php niechaj wie, że jest to w miarę "prosty" sposób, aby zarobić.

Ps.Od siebie dodam, iż jeśli ktoś miałby chęci do pracowania nad takim projektem to chętnie pomogę/udzielę się w nim . Znam wszystkich polskich analizatorów (sam mogę się nazwać jednym z nich) i z doświadczenia wiem, iż wystarczy jedno słowo i jedna mała korzyść, a reklamowaliby do śmierci :P

Kontak: jakby ktoś coś to proszę pisać na forum albo na email'a : piotr.skrzyp@op.pl chętnie pomogę czy cuś.
« Ostatnia zmiana: Listopad 15, 2016, 22:52:04 wysłana przez vanilia »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ArekBal

• Użytkownik

• +1
# Listopad 16, 2016, 23:42:03
Doradzałem przy czymś takim...

1. ok. 600k PLN minimum by zrobić to dobrze i próbować się przebić (ten rynek już istnieje i jest mocno obsadzony).
2. Nieetyczne na wiele sposobów: dzieci i hazard, wirtualna waluta(bardziej wirtualna od pochodnych bitcoin... a to naprawdę kruchy lód), podatki/rezydencja podatkowa, a źródło przychodu. Czytaj: łatwo by coś się posypało przez którychś z tych powodów.
3. Zbyt zależne od jednej platformy(steam)/waluty(csgo/dota itemy).
4. Steam Api i ich zmiany w regulaminach.
5. Duży know-how wymagany... albo ktoś wie jak to zrobić(ale naprawdę wie...), albo nie wie i przepali kupe hajzu, zanim się dowie.

Wiesz... ja też bym chciał zrobić serwis video jak youtube albo wyszukiwarkę jak google i mieć chociaż 5% ich obrotów... ale to tak nie działa. Prawa rynku są proste i brutalne. Albo się przebijesz i przejmiesz rynek albo stworzysz/znajdziesz niszę albo padniesz.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 23:48:17 wysłana przez ArekBal »

Offline vanilia

• Użytkownik

# Listopad 17, 2016, 22:10:17
http://www.pcgamer.com/state-regulator-orders-valve-to-halt-csgo-skin-gambling-through-steam/

Miechy lecą, a gambling jest nadal legalny także doprawdy nie rozumiem tego linku.
Dodam, że nie chcę strony do betowania skinami...

Schemat wygląda tak .

Strona---> darmowe kredyty--->betowanie ---> więcej kredytów---> kupowanie ticketów do giveaway'ów---> kupowanie za  hajs kredytów na więcej ticketów ot cała magia
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 22:20:22 wysłana przez vanilia »

Offline vanilia

• Użytkownik

# Listopad 17, 2016, 22:18:28
Doradzałem przy czymś takim...

1. ok. 600k PLN minimum by zrobić to dobrze i próbować się przebić (ten rynek już istnieje i jest mocno obsadzony).
2. Nieetyczne na wiele sposobów: dzieci i hazard, wirtualna waluta(bardziej wirtualna od pochodnych bitcoin... a to naprawdę kruchy lód), podatki/rezydencja podatkowa, a źródło przychodu. Czytaj: łatwo by coś się posypało przez którychś z tych powodów.
3. Zbyt zależne od jednej platformy(steam)/waluty(csgo/dota itemy).
4. Steam Api i ich zmiany w regulaminach.
5. Duży know-how wymagany... albo ktoś wie jak to zrobić(ale naprawdę wie...), albo nie wie i przepali kupe hajzu, zanim się dowie.

Wiesz... ja też bym chciał zrobić serwis video jak youtube albo wyszukiwarkę jak google i mieć chociaż 5% ich obrotów... ale to tak nie działa. Prawa rynku są proste i brutalne. Albo się przebijesz i przejmiesz rynek albo stworzysz/znajdziesz niszę albo padniesz.

Skiny nie miały być walutą. Także steam id/regulowanie cen rynkowych jest zbędne ! Co za tym idzie strona nie musi posiadać skryptów jak bf4 na multiplayerze
Podatki/Prawo w przypadku obstawiania stosunkowo łatwo ominąć. Wystarczy spojrzeć na definicje Unii Europejskiej jeżeli chodzi o hazard.
W skrócie mówiąc : urzędasy mówią "jeśli coś ma stawki zależne od sumy wpłat to to jest totalizator" "jeśli ktoś ryzykuje pieniądze, aby ewentualnie wygrać nagrody pieniężne to to jest hazard"

A jeśli gracz dostaje za free walutę na betowanie ? A jeśli za wygraną może kupować "tickety" na losowania skinów ? Zabawa + ewentualne free rzeczy

Widzisz ? W ten prosty sposób Unia Europejska nie postrzega cię jako bukmachera, ba nawet nie postrzega jako firmę. Bo teoretycznie wszystkie świadczenia wobec wygranych w loterii mają charakter a'la darowizny :P.

Odnosząc się do rynku to co napisałeś...to gówno prawda. No może jest ziarnko prawdy z tym osadzeniem, ale to nie tak, że ludzie nie szukają...po prostu nie ma ciekawych alternatyw.
Dodam jeszcze, że małe stronki "bukmacherskie" nie wybijają się z 2 przyczyn :
1. Kto normalny doda na jakąś random stronkę numer swojej karty etc. ? - Brak zaufania wobec mało popularnych stron
2. Brak danych o stronie --> brak reklamy

Zwróć uwagę wszystkie te problemy rozwiązuje ten projekt ! W swojej prostocie i geniuszu <3
1. --> Kredyty masz za friko--> chcesz więcej kredytów ? Se kup
2.---> Reklamę u analizatorów łatwo jest załatwić za drobny profit dla nich.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2016, 22:22:19 wysłana przez vanilia »

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Listopad 17, 2016, 22:53:34
Wcale nie potrzeba miliona na taką stronę. Ani pół miliona. Małego budżetu na marketing, budżetu na pierwsze wygrane, chłodnej głowy i umiejętności. Chyba, że rzeczywiście Twoim planem jest przy okazji zakup całej konkurencji, która już oferuje taką zabawę.

Bardziej bałbym się samych bukmacherów, bo już niektórzy mają w ofercie obstawianie eSportu więc jeśli reszta podłapie temat to szybko zgniotą konkurencję (i oni rzeczywiście operują milionami).

---

vanilia - U bukmachera też zamieniamy pieniądze na wirtualną gotówkę. Bez względu na to jakie jest prawo, według mnie takie próby jego pominięcia powinno się karać - jeśli dostajesz punkty za darmo to nie jest hazard, jeśli jednak kupujesz je, to jest hazard. Przynajmniej w moim rozumieniu.

Tak samo według mnie powinno się odbierać część praw ludziom, którzy rejestrują swoje firmy za granicą. Skoro nie oddajesz pieniędzy do skarbu państwa nie powinieneś być traktowany na równi z ludźmi którzy to robią.

Co raz częściej widzę takie kombinacje również u developerów gier. Już na początku planowania działalności chwalą się, że myślą o rejestracji za granicą. Tymczasem szef jakiejś zakładziny w branży metalowej zarabia wiele mniejsze pieniądze i musi płacić wszystkie podatki jak przykazano. Bullshit. Mam nadzieję, że to się kiedyś zmieni.

Zaznaczam jednak, że nie wiem jak to działa - być może ci ludzie już teraz tracą jakieś prawa (ale nie piszę o dofinansowaniu).

Offline vanilia

• Użytkownik

# Listopad 18, 2016, 18:55:55
Odnośnie gotówki to tak jak mówiłem. Masz x walutki za free, a jak chcesz więcej zapłać.  Bądź co bądź taki sposób zarobku strony trudno podpiąć bezpośrednio z hazardem ;)