Autor Wątek: Soft do zarządzania pracą  (Przeczytany 1548 razy)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Listopad 14, 2016, 18:37:34
Szukam jakiegoś narzędzia, które pozwoli mi zaplanować pracę dla kilkuosobowego teamu.

Aktualnie workflow wygląda tak, że dyskutujemy jakąś funkcjonalność, dzielę ją na kawałki i powstają np. trzy taski A, B, C które przypisuje odpowiednio pracownikom a, b, c.

Przy czym te zadania:
#1 muszą być wykonane liniowo (przykładowo przygotowanie danych testowych -> przetwarzanie danych testowych)
#2 nie mogą być wykonane przez inną osobę (np. z powodu różnych kompetencji itp.)

Teraz chciałbym, aby osoba a otwierając dashboard widziała, że aktualnie ma do zrobienia zadanie a, natomiast osoby b i c nie powinny domyślnie widzieć swoich zadań (B, C) póki wszystkie prerekwizyty (A) nie zostaną zakończone. Natomiast ja jako osoba zarządzająca chciałbym widzieć wszystkie zadania przypięte do danego milestona.

Co próbowałem:
Trello - generalnie badziewie, zbyt proste do tego zdania
Assembla - bardzo bliskie, ale trochę ubogie - planner nie pokaże mi listy tasków które mogę wykonać, natomiast na liście tasków są także te których nie mogę wykonać, bo są zależnością innego taska, a także taski są drzewem - trochę za prosta struktura
Visual Studio Team Services - posiada tylko szablon agile, natomiast mi zależy bardziej na czymś w rodzaju assembli (planowanie projektu, a nie najbliższego sprintu). Taski można dowolnie organizować, jednak (chyba?) nie da się pokazać tasków do zrobienia (tzn. takich, które nie mają otwartych prerekwizytów)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline wozix

• Użytkownik

# Listopad 14, 2016, 21:23:19
A może Redmine? Darmowe i jest dość dużym kombajnem, który jeszcze ma wsparcie dla pluginów. Przy planowaniu małego projektu dla 4 osób super się sprawdzało.

Offline Guzik

• Użytkownik
    • Insalgo | Aplikacje mobilne, WWW, Elektronika

# Listopad 14, 2016, 22:16:25
JIRA to jest taki kombajn, że możesz w nim nawet pisać swoje własne wtyczki. Nawet do tego zastosowania co opisałeś. Tu możesz poczytać trochę więcej o softach do zarządzania pracą w teamie.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Listopad 14, 2016, 22:45:29
Mantis

Offline deadeye

• Użytkownik

# Listopad 15, 2016, 20:30:36
Mantis
Polecać Mantisa w 2016, gdy Jira dla małych teamów kosztuje 40 zł... wstydziłbyś się.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Listopad 16, 2016, 08:23:34
Zawsze polecam Asana. Działa bardziej na zasadzie rozbudowanej listy to-do. Ostatnio dodali tam jeszcze chyba tablicę jak na trello ( https://blog.asana.com/2016/11/introducing-boards/?utm_source=asana_inproduct&utm_medium=organic_inproduct&utm_campaign=boards ), ale nie testowałem. Projekt przypiszesz do grupy użytkowników (np. Grupa gier, grupa aplikacji, albo grafika, programiści). Są konwersacje. Zadania przypisujesz do użytkowników z terminami w kalendarzu. Obejrzyj jakieś najnowsze wideo prezentujące wszystko.
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 08:28:48 wysłana przez Rakieta »

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Listopad 16, 2016, 22:58:37
Jeśli Trello masz za badziewie... to znaczy że nie umiesz/nie rozumiesz z tego korzystać. W JIRA byś się jeszcze bardziej zgubił.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Kanban_w_tworzeniu_oprogramowania
Trochę żal. :)

O Agile, czy CPM nie wspominając:
#2 nie mogą być wykonane przez inną osobę (np. z powodu różnych kompetencji itp.)

Zapraszam na jakieś szkolenie z dobrego zarządzania. :)

No chyba że o budżetowanie chodzi, to wtedy z rachunkowości zarządczej. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2016, 23:02:24 wysłana przez ArekBal »

Offline Garnold

• Użytkownik

# Listopad 22, 2016, 13:42:22
To może YouTrack?