Autor Wątek: [Rozwiązany]Brak źródła problem w visual studio  (Przeczytany 3284 razy)

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 29, 2016, 09:23:15
Od pewnego czasu mam problem z visual studio 2015 community i visual studio 15 preview 5. Chodzi oto że gdy próbuje skompilować jakikolwiek program(nawet Hello world) wyświetla mi się to:

Wcześniej wywalał brak symboli i proponował użycie microsoft symbol server na co się zgodziłem. Wie ktoś jak to naprawić ?
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2016, 12:19:30 wysłana przez bartis »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline .c41x

• Użytkownik
    • homepage

# Październik 29, 2016, 10:48:44
W call stacku widać, że to ntdll.dll, więc źródła nigdy nie zobaczysz. A tak w ogóle to raczej problem jest w twoim kodzie, a nie z samym Visual Studio.

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 29, 2016, 12:07:48
Mam to w każdym projekcie też w tych które działały wcześniej włączając w to hello world, czy może mieć to związek z tym że instalowałem nową wersję Windows kita ?

Offline damoch

• Użytkownik

# Październik 29, 2016, 12:14:31
Czy problem dotyczy tylko projektów C++?

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 29, 2016, 12:16:44
Szczerze mówiąc nie sprawdzałem innych projektów niż C++
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2016, 12:23:53 wysłana przez bartis »

Offline damoch

• Użytkownik

• +1
# Październik 29, 2016, 12:20:23
Szczerze mówiąc warto sprawdzić

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 30, 2016, 17:42:42
w projektach C# wszystko działa.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Październik 30, 2016, 19:31:55
Możesz problem zgłosić do MS, jeśli uważasz, że to problem z ich strony.
Gdzieś w menu Visual Studio znajduje się do tego opcja.
Z mojej praktyki wiem, że błędy trafiają się sporadycznie.
Ich źródłem może być także wina programisty.
Ja kiedyś użyłem smart pointera, który przez nieuwagę parametryzowałem wskaźniekiem, a nie klasą.
Dziwnie się sypał błędami program podczas kompilacji. Okazało się potem, iż prawidłowe parametryzowanie wskaźnieka skompilowało poprawnie. Inaczej mówiąc, może coś namieszałeś nietypowego.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 30, 2016, 20:39:02
Możesz problem zgłosić do MS, jeśli uważasz, że to problem z ich strony.
LOL!

Przecież widać wyraźnie, że to segfault gdzieś wewnątrz systemowego API, najpewniej spowodowany podaniem błędnego wskaźnika (lub innej danej która jest później używana do obliczenia jakiegoś wskaźnika). Przypadkiem mogło to "działać" wcześniej, ale z dowolnego powodu (zwykle zmiany w kodzie lub innej wersji kompilatora) przestało bo w końcu to UB i kompilator nie musi się nim przejmować.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Październik 31, 2016, 00:12:55
Jeżeli taki sam błąd występuje w każdym programie C++ skompilowanym tym kompilatorem,  nawet w prostym Hello World, to chyba jednak nie jest błąd w kodzie. Może się jakieś biblioteki popsuły. Jest to możliwe szczególnie, że - jak rozumiem - masz dwie wersje Visuala zainstalowane jednocześnie.

Możnaby się wgryzać w szczegóły tego, które IDE używa którego kompilatora i których bibliotek, ale nie wiem, jak to zrobić dokładnie, więc ja na Twoim miejscu odinstalowałbym wszystkie Visuale, Windows SDK itp. i zainstalował od nowa, jedną wersję. Myślę, że to powinno pomóc.

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 31, 2016, 08:05:47
@Reg już tak robiłem aktualnie mam jednego visuala i dalej to samo :(

Offline st3tc

• Użytkownik

• +2
# Październik 31, 2016, 10:48:13
Cześć,
Chyba źle patrzysz. Popatrz na stos uważnie i zobacz gdzie się urywa. Na guard32.dll. Dalej już nie ma na stosie Twojego programu. To na 99% DLL-ka Comodo (HIPS?). Odinstaluj Comodo dla testów i zobacz czy działa.
Pozdr.

Offline bartis

• Użytkownik

# Październik 31, 2016, 12:19:15
Pomogło odinstalowanie COMODO

Offline ulugard

• Użytkownik

# Październik 31, 2016, 18:10:18
LOL Antywirus takie jaja moze robic? Dobrze wiedziec.

Offline szczypiorofix

• Użytkownik

# Listopad 01, 2016, 14:21:23
Mi także kiedyś COMODO blokował przeróżne programy i powodował dziwaczne, ciężkie do zdiagnozowania błędy. Dopiero po pewnym czasie gdy nic już nie przychodziło mi do głowy, wywaliłem COMODO i magicznie wszystko wróciło do normy. Akurat ten antywirus jest tak agresywny, że jest w stanie chyba wszystko zablokować. Najgorsze jest jednak to, że robi to bez żadnych monitów czy ostrzeżeń.
Podobnie może być np. z BitDefenderem, to bardzo dobry antywirus ale też miałem z nim problemy np. nie działała mi nakładka Steam w grach robionych na Gamebryo (Fallout 3, Fallout NV, Skyrim) i po przeróżnych kombinacjach gdy odkryłem, że to antywirus coś blokuje.