Autor Wątek: Lista laptopów z ich specyfikacją i ID  (Przeczytany 1335 razy)

Offline Isk

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2016, 19:06:35
Witam.
Chcę zautomatyzować proces tworzenia listy laptopów. Aktualnie wygląda to strasznie - ubuntu na pendrive i po kolei odczyt info + wpisywanie w tabelkę w calcu. Nudne, zbędne, mało efektywne.
Tak więc chciałbym zrobić to na tyle automatycznie na ile się da nie przesadzając z ilością czasu na stworzenie takiego procesu automatyzacji.

Nie ukrywam, że liczę na wasze pomysły.

Z informacji których potrzebuję: producent laptopa, model laptopa, model cpu, pojemność ramu, pojemność dysku twardego, model karty graficznej, rozdzielczość, inne (kamera, gsm, czytnik linii etc - najmniej ważne jeśli nie jest to łatwe do zrobienia).

Aktualnym pomysłem jest program/skrypt na ubuntu który wpisze wszystkie te informacje do pliku tekstowego lub prześle te dane przez lan do komputera z "bazą". Istotnym utrudnieniem jest to, że każdy komputer ma już przypisany identyfikator więc w międzyczasie trzeba go wprowadzić (czytnik kodów kreskowych). Idealnym rozwiązaniem byłoby wygenerowanie kodu kreskowego na monitorze w ubuntu i odczytanie go żeby dane się po prostu uzupełniły - ale to jak wiadomo nie zadziała.

Aktualnie zaczynam mój mały projekt od wyświetlenia wszystkiego na starcie ubuntu w celu wyelinimowania zbędnego klikania w ubuntu. Potem chciałbym aby dane automatycznie były wprowadzane.

Jak już wspominałem - liczę na pomysły i dobry kierunek.

Pozdrawiam :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline albireo

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2016, 21:15:14
Pomysł 1 - zmajstrować apkę na androida aby telefon mógł udawać bootowalny pendrive, umieścić na nim skrypt zbierający potrzebne dane i przerzucający je na telefon, następnie za pomocą apki odczytać identyfikator z laptopa i przesłać/zapamiętać dane o laptopie połączone z identyfikatorem.

Pomysł 2 - skrypt na pendrive zbiera dane i wyświetla je na ekranie w postaci qrcode (jeśli danych nie będzie zbyt dużo, to może wystarczyć qrcode wysłane na terminal), apką na androida odczytuje się ten qrcode a następnie identyfikator laptopa (ewentualnie w odwrotnej kolejności) i je łączy.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 28, 2016, 13:04:42
Napisz dobrą grę freeware, puść w internet, zrób jej porządną reklamę. A potem niech przy boocie dzwoni do domu ze wszystkimi informacjami którą potrzebujesz :) Nie zapomnij o drobnym druczku w ToS.

Odnośnie legalności, to programy typu Steam czy Origin to robią regularnie, więc z przykrością stwierdzam że precedens istnieje :(

Offline Isk

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2016, 20:33:06
@albireo
Dzięki! Ciekawy pomysł:)

@Kos
Potrzebuję listę sprzętu, który fizycznie mam na magazynie:P

Offline magik6000

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2016, 21:56:05
Może jakaś integracja z https://fogproject.org/

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Wrzesień 29, 2016, 21:50:52
1. Przynieś laptopa z magazynu.
2. Wepnij go do wewnętrznej sieci.
3. `curl http://10.0.0.42/upload | sh`, gdzie IP to stały adres prostego serwera HTTP w tej sieci, a `sh` może być zastąpione przez `python`.

Co ów prosty serwer HTTP robi? Ano serwuje powyższy skrypt, który zbiera dane które potrzebujesz i robi POSTa do tego samego serwera, który z danymi robi potem co się żywnie podoba.