Autor Wątek: MySQL-proszę o pomoc.  (Przeczytany 1452 razy)

Offline Jakub27

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2016, 12:31:34
Tworzę grę w Unity, w której główną rolę odgrywa komunikacja z bazą danych MySQL którą mam na hostingu webio.pl. Chciałbym aktualizować dane w cyklicznych odstępach czasu np dodawać dla każdego gracza 1 punkt co godzinę. Problem w tym, że nie mam zbytnio kasy na serwer dedykowany aby umieści aplikację która by przetwarzała dane w chmurze. Są jakieś alternatywne rozwiązania strony/firmy które oferują np jakieś serwery do obsługi bazy danych itp.? Z góry dzięki za wszelkie porady!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 12:35:33 wysłana przez Jakub27 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2016, 13:53:15
Tani VPS możesz mieć za 10zł/miesiąc, to nie są wielkie koszta. Możesz tam zrobić co chcesz, włącznie z podpięciem crona, który co godzinę będzie podbijał wartości w bazie.

Offline Jakub27

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2016, 14:33:04
A jakieś konkrety? Od razu dodam, że musi to być pod ASP.NET bo PHP nie znam więc coś z Windows. Jak szukałem to ceny zaczynają się od 200-400zł. Więc to trochę sporo jak dla mnie bo jeszcze płacę za hosting i inne rzeczy. Więc tak do 100zł mógłbym coś wziąć ale nic nie znalazłem za tą cenę (nawet netto bo i tak odpisuje na firmę)

Online albireo

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2016, 15:04:31
Jeśli chcesz z windowsem, to rzeczywiście może być problem, ale na linuksie też można uruchomić asp.net (chociaż pewnie będą jakieś ograniczenia) http://www.mono-project.com/docs/web/aspnet/

Offline Jakub27

• Użytkownik

# Sierpień 31, 2016, 15:15:29
Teraz szukałem i faktycznie jest kilka vos pod windows w miarę dobrej cenie 500zł/rok tylko jak to ogarnąć w obsłudze nigdy nie miałem VPS ale mam nadzieję, że nie będzie większy problemów

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • The Immortal Life of the Son of Jay

# Sierpień 31, 2016, 15:50:35
Preferencje nie mają nic do rzeczy. To co chcesz osiągnąć jest na tyle proste, że wystarczy Ci PHP, nawet jeśli w nim nic nie pisałeś. Obsługa MySQL to kwestia nauczenia się tylko kilku instrukcji.

Jeśli chodzi o serwer, to wziąłbym z cronem: https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/cykliczne-uruchamianie-cron/#jak

Pierwszy rok to grosze. Potem możesz zrezygnować.
Na początku Twoja gra nie będzie miała dużych potrzeb (chyba, że będzie ostro promowana).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 15:54:01 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

• +1
# Wrzesień 01, 2016, 18:45:36
Panowie widzę nie są na bieżąco ;) Asp.net jak najbardziej działa na linuksie.

Offline Meic

• Użytkownik

• +1
# Wrzesień 01, 2016, 21:18:52
Za każdym razem jak czytam tego typu wypowiedzi, jestem tak samo zadziwiony... Serio, cykliczne "mielenie" całej bazy brzmi jak dobry pomysł? Prawda jest taka, że cron nie jest do niczego potrzebny, wystarczy tylko ruszyć głową. Niezbędne informacje potrzebne do "dodawania 1 punktu co godzinę", to w sumie jedynie dedykowane pole zawierające ostatni czas przeliczenia (dla każdego użytkownika) + wartość określająca czas cyklu...