Autor Wątek: Programy do tworzenia gier  (Przeczytany 1824 razy)

Offline dontpanic

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2016, 16:48:05
Witam,
zapewne ten post będzie obraźliwy dla tych co się znają w temacie, ale od czegoś trzeba zacząć :)
pytanie zasadnicze, czy przygodę z tworzeniem prostych gier zaczynać od programów które są do tego stworzone, czy jednak obrać inną drogę i czym się kierować.
Wiem, że takich programów jest wiele, wiele też oferują, ale to zupełnie coś innego niż pisanie gry od podstaw, ale tutaj wymagana jest dużo większa wiedza.

pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2016, 20:18:40
Łap unity.

I nic w tym obraźliwego...

Ale może zanim złapiesz się za "programy"... naucz się robić gry.

Offline dontpanic

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2016, 22:34:19
po pierwsze co to jest "unity" ?
po drugie, jest wiele programów, które nie wymagają wiedzy w programowaniu, a ja nie chce od podstaw pisać diablo IV. na początek interesują mnie bardzo proste gry.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2016, 23:18:07
Spróbuj gamemakera użyć, w nim na pewno można wyklikać grę. W Unity raczej programowania w C# nie unikniesz, chociaż takiego prostego.

Offline dontpanic

• Użytkownik

# Sierpień 16, 2016, 23:33:25
a co to takiego to unity?

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Sierpień 16, 2016, 23:36:43
Zobacz sobie też godot. Wprowadzają visual script a od kolejnej wersji będzie C# do skryptowania. Do 2D idealny i ma wszystkie bajery. https://godotengine.org/features

Offline lukiz1

• Użytkownik

# Sierpień 17, 2016, 09:30:34
A najważniejszą umiejętnością przy m.in tworzeniu gry jest wyszukiwanie informacji. Bez tego ani rusz.
Pierwszy link w google, by ci wytłumaczył.
Unity silnik do tworzenia gier - https://unity3d.com/
Są podzielone zdania zwłaszcza co do wydajności i zasoborzerności, ale większość osób jest zgodny, że łatwy i szybki do nauki. Bez programowania w pewnym momencie już nic nie zrobisz, wiec wcześniej czy później jeśli się wkręcisz i tak będziesz musiał przynajmniej podstawy nauczyć się.

Pytania nie są złe, ale warto popracować nad wyszukiwaniem informacji.

Offline ArekBal

• Użytkownik

• +3
# Sierpień 17, 2016, 11:52:26
No i przypominam, do robienia "gier" jako takich nie potrzeba komputera i tak lepiej zacząć.

Offline dontpanic

• Użytkownik

# Sierpień 17, 2016, 16:45:58
fakt że do programowania prędzej czy później dojdzie nie przeraża mnie (na stanie mam 2 tomy symfonii C++), tylko nie chce od razu na głęboką wodę. tylko powoli swoim tempem