Autor Wątek: [Dyskusja] Aliens vs. Marines  (Przeczytany 1472 razy)

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Sierpień 13, 2016, 16:58:13
Ohayo!
W ramach testu platformy Intuicio (którą robię do mojej konsoli growej na Rpi3 i inme platformy: desktop (win, linux (distra debianowe), Mac os X, Android i iOS oraz Web na WebGL), chcę stworzyć grę multiplayer o walce marines vs. kosmici, w której główną cechą mechaniki ma być czasowa zmiana drużyny przez wszystkich graczy, tj. co minutę-dwie każdy gracz zamienia się miejscami z innym graczem z drużyny przeciwnej, aby wypełniać cele aktualnej drużyny, w której się znajdzie, za co dostaje punkty i wygrywa ten gracz, którego aktualna drużyna zabije wszystkich z przeciwnej, zdobywając najwiecej punktów celów.

Co sądzicie o takim multiplayerze?

Gamedesigner ze mnie marny, a więc będę Was często pytał o aspekty mechaniki ;3

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2016, 19:15:01
Będzie chaos i pełno trolli, którzy będą dobrze grać np. obcym, a podczas gry marinsem będą sabotować drużynę, żeby potem grając obcym mieć lepiej.

Offline ΨΧΞ

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Sierpień 13, 2016, 19:27:02
hmm, rozumiem. a jeśłi miast brania pod uwagę punktacji graczy tylko wygranej drużyny, brać pod uwagę każdą, zaś za zwycięstwo ostatniej zagranej drużyny dodawać dodatkowe punkty, to grając nieczysto spadli by w rankingu - ergo: więcej traciliby na trollowaniu, niż zyskiwali.

czy taka zmiana wydaje Ci się wystarczająco zadowalająca? :)

Offline damoch

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 14, 2016, 00:38:16
grę multiplayer o walce marines vs. kosmici
To mówi niewiele. No, może jeszcze da radę się domyślić czym są marines, ale kosmici? Będą to ksenomorfy, jak z Aliena? Humanoidy? Dinozaury z plasmagunami?
główną cechą mechaniki ma być czasowa zmiana drużyny przez wszystkich graczy
To nie jest główna mechanika Twojej gry. To znaczy, tak mi się wydaje. Bo jeżeli faktycznie zmiana drużyny to główna mechanika, muszę przyznać, że niestety nie jestem podekscytowany ewentualną możliwością ogrania tej gry.
co minutę-dwie
Zdecydowanie za często. Wyobraź sobie - gram jako kosmita, jestem o kilka pikseli od pysznego karku kosmicznego marine. Nagle BAM - respię się jako marine! Okej, w sumie żaden problem - ganiam więc po mapie za kosmitami, mam już nagle jednego na celowniku swojego pulse rifle, aż nagle BAM - znowu jestem kosmitą. Ładnie podsumował to Karol - chaos i pełno trolli.