Autor Wątek: Problem z GITem  (Przeczytany 1184 razy)

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Sierpień 04, 2016, 16:15:42
Czołgiem Szanownym Gamedeveloperom.

Mam do Was pytanie.
Zacząłem korzystać z GITa kilka tygodni temu.
Mam problem "logistyczny". Git utrzymuje w oprócz .git-a jeszcze wszystkie elementy dodatkowo.
Pomimo, że ma lepszy system przechowywania plików, niż SVN, to dodaje wszystkie pliki źródłowe.
Czy one muszą być przechowywane w serwerze dwa razy (raz w .git a raz w korzeniu projektu w serwerze)?
W serwerze chciałbym posiadać tylko .git-a, gdyż przechowuję dość ciężkie pliki.

Pozdrawiam i serdecznie dziękuję.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline maxmati

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 04, 2016, 17:13:50
Cześć, musisz zrobić tak zwane bare repo. Najlepiej jest to zrobić wykonując na serwerze polecenie `git clone --bare -l <obecne_repozytorium> <nowe_bare_repozytorium>`. Jeżeli przechowujesz dość ciężkie pliki to musisz wziąć pod uwagę że git przechowuje wszystkie zmiany dlatego z czasem sam workspace zajmuje stosunkowo mało miejsca w porównaniu z .git.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +2
# Sierpień 04, 2016, 18:28:45
Zacząłem korzystać z GITa kilka tygodni temu.
Gita. To nie jest akronim.

Mam problem "logistyczny". Git utrzymuje w oprócz .git-a jeszcze wszystkie elementy dodatkowo.
Pomimo, że ma lepszy system przechowywania plików, niż SVN, to dodaje wszystkie pliki źródłowe.
Czy one muszą być przechowywane w serwerze dwa razy (raz w .git a raz w korzeniu projektu w serwerze)?
To nie są "elementy dodatkowo", tylko kopia robocza commitu na który wskazuje HEAD. W przeciwieństwie do zawartości katalogu .git, jest to tylko ten jeden commit a nie cała historia.

W serwerze chciałbym posiadać tylko .git-a, gdyż przechowuję dość ciężkie pliki.
Jak wspomniał przedmówca, prostym rozwiązaniem jest bare repo. Do poważniejszych zastosowań -- jeśli nie odpowiada ci GitHub/Bitbucket/etc. -- jest sporo rozwiązań typu self-hosted, jak Gitlab czy Gogs.

Jeżeli przechowujesz dość ciężkie pliki to musisz wziąć pod uwagę że git przechowuje wszystkie zmiany
Błąd. Git nie przechowuje samych zmian, ale całe zmodyfikowane pliki (skompresowane i schecksumowane w celu eliminacji duplikatów) i drzewa katalogów. Dlatego niespecjalnie dobrym pomysłem jest używanie Gita do dużych (~dziesiątki MB) i często modyfikowanych plików, i dlatego istnieją rozwiązania typu git-annex.

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Sierpień 04, 2016, 23:20:55
Dziękuję za info.