Autor Wątek: Prosta gra facebook  (Przeczytany 1710 razy)

Offline 0seal

• Użytkownik

# Lipiec 13, 2016, 13:13:35
Witam, poszukuję osoby która zaprojektuje prostą grę na facebook'a oczywiście odpłatnie. (programiści/artyści/projektanci)
Na razie chcę poznać tylko cenę takiej gry.
Osoby zainteresowane proszę o kontakt projekt@lissy.pl

« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2016, 14:12:15 wysłana przez 0seal »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 13, 2016, 13:39:14
Polecam dorzucić do ogłoszenia kilka szczegółow:

- jaka jest skala projektu (czasowo)?
- czy potrzeba konkretnie programistów, czy kompletu programiści/artyści/projektanci?

Offline koirat

• Użytkownik

# Lipiec 13, 2016, 13:41:43
Najpierw niech określi co znaczy dla niego zaprojektować.

Offline 0seal

• Użytkownik

# Lipiec 13, 2016, 14:12:27
edytowałem

Offline Karol

• Użytkownik

# Lipiec 13, 2016, 16:46:13
Tylko ta edycja dalej nic nie wnosi.

Zaprojektować sugeruje grę "na papierze", sam koncept. To nie to samo co wykonać/stworzyć grę. Ceny to kwoty z czteroma zerami i w górę, chyba, że znajdziesz ambitnych studentów to na trzy zera zejdziesz :D.

Offline matheavyk

• Użytkownik
    • rabagames.com

# Lipiec 14, 2016, 16:36:02
Zakładając, że Ty dostarczysz wszystkie grafiki i dźwięki oraz, że ta gra będzie na tyle prosta, że nie potrzebna jakiegoś strasznego designu, no i że nie będziesz w trakcie produkcji wybrzydzał typu "a jednak to powinno się przesuwać tak, tamto śmak i jednak nie chcę ludzika tylko samochód", to reszta zależy od gry.
Myślę, że gry typu farmville, ale o wiele prostsze, np. sadzisz roślinki, podlewasz, zbierasz, sprzedajesz w okienku sklepu, możesz dać prezenty znajomym na fb, jakaś waluta będzie do kupowania lepszych roślinek i domków, ale niewiele poza tym, to ceny pewnie będą się zaczynały od 10 tys. zł (to jakieś biedaki), przez 50 tys. zł (tu już bardziej uczciwie) do 100 tys. zł (tutaj profesjonalnie będzie).
Ale jeśli przez prostą grę rozumiesz np. spadające kuleczki, które trzeba przeciągać do koszyków na dole, żeby zdobyć punkt i bez żadnych społecznościowych featerów, to produkcja + wrzucenie na fb może kosztować nawet i 50zł (bo może ktoś będzie chciał sobie dorobić, a to jest prosta rzecz), a za 250zł mógłby się nawet trafić jakiś w miarę doświadczony freelancer.
Wniosek:
1. Co znaczy zaprojektować wg Ciebie?
2. Opisz, co gra zawiera, jakiego jest typu, skąd grafiki i dźwięki, jak odbywa się interakcja gracza z grą, czy są funkcje społecznościowe, ile poziomów, ile przeciwników, ile roślinek, itd., bo bez choćby ogólnych informacji nie ma szans, żeby ktoś Ci powiedział ile kosztuje "prosta gra".

Offline koirat

• Użytkownik

• +3
# Lipiec 14, 2016, 17:15:11
@up 50 złotych ? Może za samo wrzucenie na fejsa ;)

Offline matheavyk

• Użytkownik
    • rabagames.com

# Lipiec 19, 2016, 05:50:30
@koirat, zakładam że istnieją jeszcze studenci, którzy chcą poświęcić 4h-6h, żeby później raz się porządnie napić ;p. Jeśli nie istnieją, to oczywiście masz rację - 50 zł jest śmieszną kwotą.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +2
# Lipiec 19, 2016, 11:20:11
Ej, robiłem na początku studiów małe projekty za paręset zł, fajnie dostać parę groszy i przy okazji nauczyć się jak to jest mieć prawdziwego klienta z prawdziwymi oczekiwaniami :-)