Autor Wątek: BubelBall  (Przeczytany 1241 razy)

Online Mergul

• Użytkownik

# Lipiec 07, 2016, 17:23:03
Gra o turlaniu kulki.
Prace rozpocząłem kilka dni przed rozpoczęciem WSOC-a :)

Mam już kilka modeli, wodę która wypiera kulkę na powierzchnię (w zależności od masy kulki oczywiście), kulka przemaka, gdy długo jest w wodzie to robi się cięższa i zaczyna tonąć, woda marszczy się gdy wskakuje do niej piłka, dodałem proste efekty cząsteczkowe, które mają imitować rozbryzg wody przy wpadaniu piłki oraz wodę kapiącą z mokrej piłki. Wielkość rozbryzgu wody jest zależna od siły z jaką piłka uderza w wodę.

Przy okazji robiąc grę musiałem trochę ulepszyć silnik, m.in. dodałem import brył kolizyjnych z stworzonych w blenderze. Miałem już wcześniej import bryły kolizyjnej opartej na trójkątach, ale teraz dodałem też możliwość tworzenia brył skomponowanych z brył podstawowych (np. szceścianów).

Gra oparta jest na autorskim silniku Bubel Engine przy użyciu autorskiej fizyki, powiedzmy Bubel Physics :D

Link do projektu: http://warsztat.gd/projects/BubelBall

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline damoch

• Użytkownik

• +2
# Lipiec 27, 2016, 00:23:46
Podoba mi się pomysł na rozgrywkę. Jedyne nad czym powinieneś popracować (mówię do w stosunku do filmików ze strony projektu :)) To praca kamery. Jest trochę... dzika. Moim zdaniem, w grze w której wykonujesz tyle szalonych akcji (typu przeskakiwanie między "planetami") kamera powinna być stabilniejsza. Zastanawiam się, czy nie pomoże oddalenie jej. Wymagałoby to pewnie częściowej zmiany filozofii z jaką budujesz poziomy.

Tak czy owak - powodzenia!

Online Mergul

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2016, 10:18:56
Dziękuję za opinie :)
Kamerą porusza się normalnie myszką. Dzikie ruchy to czasami może być po prostu moja wina :D A między tymi planetami nie trzeba wcale skakać tak chaotycznie jak ja, po prostu znam dobrze ten poziom i nie zastanawiam się mocno nad tym jak i na którą planetkę mam skakać :)
Ogólnie dosyć długo bawiłem się z kamerą, żeby działała poprawnie dla wszystkich wektorów grawitacji, chociaż finalne rozwiązanie okazało się bardziej banalne od tych pierwszych :D
Postaram się niedługo przygotować jakąś małą wersję testową, żeby zobaczyć jak (i czy w ogóle) będzie działać u innych, oraz posłuchać krytyki.
Jedyne co mógłbym poprawić przy pracy kamery, to wykombinować jakieś delikatniejsze przejścia kamery między planetami :)