Autor Wątek: Dot Direction [ANDROID]  (Przeczytany 3014 razy)

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 19:47:19
Tytuł: Dot Direction

Gatunek: Zręcznościowa

Opis: Dot Direction jest grą w której łatwo pojąć podstawy, ale trudno być mistrzem. Dotknij ekranu, by zmienić kierunek kropki i wciągnij się w świat Dot Direction już teraz za darmo. Gra dostępna na platformie android kompletnie za darmo, bez mikropłatności.

Download:
Rozmiar: 23 MB

Screeny:

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 20:14:29
Koncept i grafika jest fajna ale jeżeli pozwolisz to pomarudzę:
-udźwiękowienie imo nie pasuje, jakoś bardziej bym widział delikatniejsze, bardziej subtelne, dźwięczne efekty
-muzyka! Gra ma bardzo hipnotyzujący klimat, dlaczego tego nie wzmocnić? Przynajmniej mi było jakoś tak cicho :P

BUG:
Jak tapam w miarę szybko żeby lecieć zakosami ale względnie prosto, to gdy przestanę, piłeczka dosyć intensywnie wystrzeliwuje w bok. Irytujące i niespodziewane, szczególnie gdy wcześniej utrzymywało się ją na  tylko delikatnie pofalowanej trajektorii.

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 21:06:55
Po pierwsze dzięki za odpowiedź :)

Więc tak... co do buga, to nie jest bug, tylko część kodu odpowiadająca za to by nie tapować szybko, więc po przestaniu tapowania ta zmienna odpowiadająca za kierunek jest ogromna i szybko strzela w bok.

Tymczasem co do muzyki, tak!!! OGROMNE TAK! Świetny pomysł, tylko nie mam pomysłu na muzykę jak ją stworzyć, ani gdzie znaleźć odpowiednią na licencji CC-BY lub CC-ZERO odpowiedniej dla gry. A co do dźwięków, to uwierz mi siedziałem nad tym godzinami i najlepsze co udało mi się stworzyć jest w grze. Jeżeli możesz to powiedz jakie dźwięki powinny znajdować się w grze Twoim zdaniem :)

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 23:33:14
Ta reklama, która się uruchamia zanim wejdę do menu głównego to coś strasznego.
Podoba mi się patent z tym, że jak nic nie kliknę na początku to gra nie pozwala mi zginąć. Bardzo fajne. :D
Ten układ przeszkód się zmienia? Przeleciałem kilka takich i wygląda jakby się powtarzał.
Uruchomiłem na Xperii Z2 i nie mam napisu z punktami. Chyba go wcięło, bo na screenach widziałem, że był.

Lekko usypiająca, ale przyjemna :) Jak już wspominaliście- muzyka byłaby jak najbardziej na miejscu :)

Trochę nie czuję celu w zbieraniu tych kwadracików. Może dlatego, że mi się nie wyświetla napis.

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 28, 2016, 11:35:51
Dzięki ByerN za rady!

Zamierzam powoli wprowadzać zmiany i udoskonalać grę. Już jest dostępna wersja 1.2, która zmieniła dźwięki i dodała muzykę, tak więc stosuje się do dobrych rad. Układy przeszkód się nie zmieniają, ale punkty (te do zbierania) są losowo generowane. Nie mniej nie wiem dlaczego u Ciebie na Xperii X2 nie widać punktów, byś może pasek systemowy to zasłania... no nie wiem. To będzie teraz mój priorytet, aby to naprawić. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakąś konstruktywną krytykę to proszę walić, jak w mur. :D

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 28, 2016, 12:42:15
A i jeszcze jedno, polecam zapoznać się z trailerem, bo po zdjęciach to trudno tak poczuć o co w tej grze chodzi, a może to przekona niektórych do pobrania i podzielenia się opiniami.
https://www.youtube.com/watch?v=KSD3-S6oDdg

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 28, 2016, 22:04:48
Wybacz, ja nadal nie mam w aplikacji muzyki :P

W dziale ogłoszeń są dźwiękowcy, sam z jednym współpracowałem przy produkcji Through The Space.

Mi nadal nie podoba się rozpędzanie tej piłki... po chwili lata od strony do strony i ciężko jakkolwiek zareagować ani wygładzić jej lotu.

Promujesz jakoś swoją aplikację? W sumie dobra reklama i może zdobyć sporo fanów.

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 28, 2016, 23:50:11
Pasek systemowy się nie pojawia, to chyba nie to. :P
Ta opcja Disable/Enable google play games chyba nic nie robi. Jak nie zalogowałem się na początku, to nie prosił mnie o logowanie przy włączaniu, a jak wyłączyłem i chciałem wejść na leaderboard, to nie miał z tym problemów.
Też nie lubię wymuszonych achievementów. xD
Słychać muzykę. Jest ok, ale jak dla mnie to trochę żyje własnym życiem. Nie lepiej by było gdyby przegrana czy start gry wywierało na nią jakiś wpływ?

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 09:28:09
@Dash
Więc tak, muzyka na 100% jest, bo sprawdzałem na kilku telefonach, więc nie wiem dlaczego u Ciebie nie ma.  :(
Co do rozpędzania piłki/kropki, to tak musi być, bo to promuje spokój, a karze nerwowe naciskanje. Niektórzy do 200 punktów dochodzą, więc da się. :)
Co do promowania to staram się, ale nie do końca wiem jak to zrobić małym kosztem, bo niestety biedny student ze mnie. XDDDDDD Jak masz jakiś pomysł na wypromowanie gry to czekam z niecierpliwością, bo to by mi bardzo pomogło.

@ByerN
W takim razie poprawię ten przycisk od Usług Gier Play, skoro są z nim takie problemy ;)
Muzyka jest generowana proceduralnie z sampli, więc dało by się ją zmieniać na skutek śmierci, tylko czy to ma sens? W tej grze ginie się często, więc co chwilę było by coś związane ze śmiercią. Sam nie wiem, poeksperymentuje...

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 19:35:42
Tak muzyczka jest, krótko po mojej opdowiedzi gra się zaktualizowała. Teraz jest imo o wiele lepiej, taki fajny klimacik :D I w tej grze są punkty?!?! Gdzie niby? Na filmiku na dole widzę ale na moim tablecie nie wyświetla się nic.

Co do reklamy to ciężki orzech do zgryzienia, sam ogłosiłem się na masie for i w sumie nie mam nawet 50 pobrań. Plus google utrudnia nabijanie opinii, gdy skrzyknąłem kumpli żeby mi wystawili reviews przez moment miałem ich ponad 12... teraz mam 4, zwyczjnie google je wszystkie usunęło, w sumie nawet nie wiem dlaczego.

Myślałem nad modelem ala Ketchapp, cross promocji. Jeżeli udałoby się zmajstrować fałszywe reklamy, czytaj zwyczajna grafika z podpiętym hiperłączem, można by się w kilka osób dogadać i wplatać je pomiędzy te normalne. Zarobki spadą, bo przy czterech osobach w zmowie pewnie trzaba byłoby zastąpić wszystkie normalne reklamy, ale wzrasta szansa na wybicie się.

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 20:08:12
Co wy macie z tymi punktami?! Druga osoba ich nie widzi :)

Co do cross promocji to wiesz... Niby zarobek by spadł, ale jak byś doszedł do 10k użytkowników to by było chyba warto XDDDDDD A admob umożliwia reklamy inhouse, w sensie, że właśne, np. jednej gry Twojej w drugiej grze za darmo :D

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 21:02:24
Co do reklamowania swoich produkcji, to nie lepiej umieścić w swojej grze osobne menu ukazujące inne własne produkcje? Jak komuś się spodoba gra to wejdzie i ściągnie kolejną. Opatrzyć to wszystko jakimś prostym rozpoznawalnym znakiem (np. ikonka pada). To chyba lepsze niż reklamy z admoba? Gracze są leniwi. Trzeba im wszystko podstawiać pod nos.

Innym patentem byłyby żywe reklamy w grze. Robisz grę w stylu GTA? Umieść na dachu budynku logo i adres innej swojej gry (To nie mój pomysł, już to gdzieś widziałem i nie jest jakiś odkrywczy).

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 21:10:18
"Gracze są leniwi." dlatego zdaje mi się że lepiej im wetknąć gre przed nos :P. Trudno ocenić co będzie skuteczniejsze, przynajmniej ja raczej nie wchodzę w opcje które mnie nie interesują. Product placement jest dobrym pomysłem, tylko musimy się dogadać który z nas robi gta :D. Obecnie nie mam zwyczajnie pomysłu gdzie taką reklamę można by umieścić.

Admob to już coś, sam go używam, tylko nie wiem czy dałoby się spiąć aplikacje kilku deweloperów.

Co do punktów na 99% jest to związane ze skalowaniem ekranu. Mamy ekrany  o innych proporcjach i ucina nam pasek i dołu i u góry, razem z punktami.

Offline bilek993

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 21:46:25
No to popracuje nad tymi punktami :) A co do admob i inhouse ads o którym tyle mówiłem, to trzeba popróbować. https://support.google.com/admob/answer/3210442?hl=en <- Tutaj piszę, że może to być Twoja gra, która już jest na admobie lub dowolna inna Twoja ze sklepu App Store, Google Play. Czyli jak dobrze rozumiem można dodać czyjąś inną i wtedy powinno działać. No nie wiem, co myślicie?

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 29, 2016, 22:07:29
Też tak przed chwilą patrzyłem i chyba się da. Cóż panowie, jeżeli jesteście chętni to z miłą chęcią bym w takiej akcji wziął udział. Tylko potrzebuję 1-2 dni na zrobienie porządnej  reklamy. Poza tym takie rozwiązanie otwiera drogi także do innych form marketingu.