Autor Wątek: [Android] CircleTap, co powiecie ?  (Przeczytany 1369 razy)

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 25, 2016, 21:04:09

CircleTap

Jak tam twoja zręczność? A umiejętność skupienia? Może sprawdzimy, co?

CircleTap jest naszą kolejną produkcją. Tym razem w typowo mobilnych tapaczowych klimatach.

Zasady? No, nie nabij się na kolce... obręczy też radzę unikać, Tapnięcie = skok, przytrzymanie = slide ładujący mnożnik punktów. Jeżeli chesz być modny, to za kryształki możesz nabyć kilka nowych piłeczek.

UWAGA!

W sumie to jedyna taka okazja żeby ograć grę w dniu premiery! W ramach wdzięczności, towarzystwa dotrzymają wam bugi i glitche niewyłapane przez bystry wzrok naszych beta testerów. All inclusive!

TECHNIKALIA

Gra ze względu na niskie skomplikowanie powstała na frameworku Corona. W zasadzie nie licząc kolizji trójkąta , kontroli który kolec kiedy ma się pojawić i algorytmów kręcących wszystkim w kółko  (sporo w tym matmy...wrrr) jest dosyć prosta. Największym problemem był chyba design, który zajął prawie dwa tygodnie. Jeżeli chcesz w przyszłości robić gry, dam Ci małą rade. Wszystko wcześniej zaplanuj w sposób do przesady pedantyczny i szczegółowy. Nawet takie rzeczy jak dobór kolorów potrafią uprzykrzyć życie. A... i planowany czas deweloperki pomnóż przez trzy ;)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.MousyMind.CircleTap

market://details?id=com.google.earth

FEEDBACK

Będzie nam niezmiernie miło usłyszećo bugach, błędach, niedoróbkach etc. Trzeba uczyć się na błedach. Jeżeli masz jakiekolwiek zastrzeżenia, śmiało, daj znać na maila  mousymind@gmail.com, bądź tutaj ma forum :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 21:58:05 wysłana przez Dash »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 26, 2016, 19:46:37
Cześć :P

Wszedłem tu przed chwilą z myślą o zaprezentowaniu nowej produkcji, która tak się składa, że też ma "circle" w tytule. Na szczęście chodzi o coś innego. xD

Przy okazji sobie pograłem trochę i opiszę swoje wrażenia, a może będą pomocne:
-Nie zrozumiałem po co mam trzymać przycisk, a instrukcja już mi się więcej nie pojawiła. Dopiero gdy udało mi się po wielu próbach naładować pasek to zrozumiałem.
-Było wiele prób naładowania paska bo ginie się często i gęsto. Pewnie po czasie idzie się przyzwyczaić xD
-Ludzie będą $#@wić na te chamskie reklamy tak jak ja przed chwilą.
-Czasem mam wrażenie, że łapie mi kolizję odrobinę za szybko.
-Jak się zginie trzymając palec na środku ekranu, puszczenie go w menu głównym powoduje odpalenie gry (i z reguły śmierć, bo kto by się tego spodziewał xD).
-Kupiłem piłeczkę, ale chyba wciągnęło mi za dużo kasy bo kliknąłem w taką za 25, a zabrało 50. Ta planetka taka, pierwsza po prawej patrząc od samej góry. Może mi się zdawało i kliknąłem na jakąś za 50?
-Instynkt gracza podpowiadał mi, że skoro te kryształki migają, to zaraz znikną. No zawiódł.
-Nie czuję, że umieram. Jakiś dźwięk nie byłby głupi. Są na wszystko, tylko nie na to :P
-Ja bym wolał gdyby przyciski dawały jakiś wizualny sygnał, że je naciskam, ale to nie jest jakoś szczególnie potrzebne.
-Przez chwilę myślałem, że ten mnożnik to rzymskie XI, dopóki nie przeszedłem dalej.

Gra dość intuicyjna, akurat do pogrania. Lekko surowa. Nie wiem czy nie za trudna.
Tyle ode mnie. :P

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 01:02:08
Dzięki ! :)

Ogólnie wredne reklamy i motyw z ponownym startem gry gdy trzyma się palec na środku są wynikiem słabej optymalizacji. Reklama pojawia się po przegranej ale jej wyświetlenie trochę zajmuje, dlatego można się naciąć. Kryzys opanowany, a poprawiona wersja od kilku godzin siedzi na serwerach google.

Resztą  rzeczy jutro się zajme, mógłbyś tylko rozwinąć się apropos surowości gry? Chodzi o grafike?

I wielkie dzięki za opinię, nawet nie wiesz jak pomaga świeże spojrzenie ;).

Btw, widziałem twoją apke, wygląda identycznie jak pierwotna wersja CircleTap :D. W pierwszej wersji kolce pojawiały się tylko na tym większym pierścieniu, a tapnięcie powodowało przeskok z zewnętrznej na wewnętrzą część obręczy. Koncepcję zmieniłem zasadniczo pod koniec prac. Życzę powodzenia, bo pomysł ma potencjał.

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 10:58:05
Dzięki. Też życzę powodzenia :D

Myślę, że na moje odczucie surowości składa się kilka rzeczy:
-Mała liczba klatek na przejściach i np. przy kręceniu kółkiem w sklepie. Nie ma jakichś ogromnych dropów, ale widać, że jest niepłynne.
-Stosunkowo duże, niezagospodarowane obszary.
-Duży kontrast przycisków z tłem, ale to akurat myślę, że można pominąć.
-Ułożenie napisów, które same w sobie nie jest złe gdyby nie:
-Czcionka. Jak dla mnie coś co jest najbardziej surowe w tym wszystkim. Niby prostota w prostej grze to coś normalnego, ale nie mogłem się pozbyć wrażenia, że ta czcionka to tylko placeholder. Bez wyrazu. Trochę nie pasuje tutaj. Wygląda jakby leżała obok zamiast być częścią gry. Ta co jest na mnożniku tylko potęguje ten efekt. Może się mylę, nie jestem wielkim znawcą czcionek. :P

Przyjemnie za to się komponują kolory. Fajnie wygląda ładowanie paska. Jak się nie skupisz na ładowaniu paska, to można żyć dłużej niż kilka sekund. W trakcie gry nie rwie klatek i jest płynnie (przynajmniej na mojej xperii Z2, co nie jest wielkim osiągnięciem xD).

Z detali:
-Po "Best:" jest spacja, a po "Points:" już nie.
-Diamenty to chyba jedyny element w tej grze, który ma nałożone światłocienie. Spoko, ale tekstura chyba ma za małą rozdzielczość, bo diament (w sklepie np) się rozpikselował, wygładził i wygląda jak gradient.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 10:59:51 wysłana przez ByerN »

Offline Dash

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 19:43:02
Płynność tej gry to magia przewyższająca znacznie takiego ledwie programiste jak ja. Chodzi równie płynnie na wszystkim, nie ważne czy to stara xperia U czy Iphone 5s. I na wszystkim w pewnych momentach się krztusi, dlaczego? Nie mam pojęcia.

Poprawiłem większość z tego co wymieniłeś :). Zbliżam się chociaż do poziomu gier np. Ketchappa?

ps. Teraz czekam aż zapodasz na forum swojego Pedrosa, też chciałbym się poznęcać :D.

Offline ByerN

• Użytkownik

# Marzec 27, 2016, 23:07:29
Nie znam Corona'y, nie mam jak pomóc. xD

A Pedrosy już są:
http://forum.warsztat.gd/index.php?topic=30745.0

I niedługo pewnie dojdą kolejne :)