Autor Wątek: Hosting z CORS dla WebGL  (Przeczytany 2623 razy)

Offline jerryharpman

• Użytkownik

# Marzec 19, 2016, 21:21:38
Witam.
Obecny projekt w WebGL wymaga dostępu do pliku, który będzie znajdować się na serwerze innym niż sam program. Wiem już, że tym celu trzeba konfigurować takie coś po stronie serwera:  Access-Control-Allow-Origin: *

Jak dobrze rozumiem muszę znaleźć taki hosting, który ma to skonfigurowane. Problem w tym, że szukam i nie znajduję.
Kolejną sprawą jest to, że wrzuciłem plik na cba.pl i z poziomu edytora działa to bez zarzutu, ale release już nie. Czemu edytor ma dostęp do takiego pliku?

Proszę was o jakieś sprawdzone hostingi, lub inny sposób rozwiązania problemu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Limal

• Użytkownik
    • http://wolnik.co.uk

# Marzec 19, 2016, 21:48:10
Kup sobie VPSa za 11.99 zł + VAT z OVH i skonfiguruj swój serwer. Taniej chyba nie znajdziesz. Chociaż jeśli chodzi Ci o pliki statyczne to może wystarczy - jeszcze tańszy od VPSa - CDN.

Offline maro

• Użytkownik

• +3
# Marzec 19, 2016, 22:55:26
Wiem już, że tym celu trzeba konfigurować takie coś po stronie serwera:  Access-Control-Allow-Origin: *
A to coś nie musi przypadkiem lecieć w nagłówku? W takim przypadku wystarczy w php odpowiednio użyć polecenia header.

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Marzec 20, 2016, 14:08:19
A to coś nie musi przypadkiem lecieć w nagłówku? W takim przypadku wystarczy w php odpowiednio użyć polecenia header.

Tak, to jest to. Serwer nie ma tu nic do rzeczy.

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Marzec 20, 2016, 22:28:40
Eee... Ale to jest kod serwera. Wyrażajcie się dokładniej. ;)

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 21, 2016, 10:32:07
Eee... Ale to jest kod serwera. Wyrażajcie się dokładniej. ;)
Tak, ale nie wymaga to żadnej fikuśnej konfiguracji serwera i chyba każdy hosting to pociągnie, bo jeszcze nie wiedziałem takiego, który by nie miał PHP :P

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Marzec 21, 2016, 10:56:47

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 21, 2016, 14:15:47
Ok, tak można zrobić globalnie, ale mało jaki hosting, szczególnie współdzielony, daje możliwość grzebania w configu Apacha. Można to obejść stosując PHP, wystarczy dać skrypt, np. bleble.php:

<?php
header('Access-Control-Allow-Origin: *');
readfile('bleble.ble');
Przy odrobinie kombinowania z mod_rewrite też można zrobić to transparentnie dla całego procesu.

Nawet mówi o tym podana przez Ciebie strona http://enable-cors.org/server_php.html