Autor Wątek: Prośba o porównanie Silników dla gry 2D - JMonkey || LibGDX || Unity || Unreal  (Przeczytany 1657 razy)

Offline lukaszsa

• Użytkownik

# Marzec 04, 2016, 15:13:53
Prośba do ludzi, którzy grzebali w wymienionych wyżej silnikach o porównanie możliwości i ograniczeń powyższych silników.

Cel: Stworzenie prototypu gry 2D/2,5D w celu późniejszego zwerbowania ludzi 3/4 osoby.
-Platforma: PC -Steam lub GOG lub Games Republic
-Koszty oczywiście żeby były jak najniższe na tym etapie i już na etapie produkcji.
-Krzywa uczenia jakaś przyjazna.
-Języki raczej Java lub C++ nie mam nic przeciw C#. W pracy używam języka Java.
-Jeśli chodzi o fizykę to nie może być ograniczona do zbioru kilku kształtów jak GameMaker tylko musi być pełna swoboda.
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2016, 15:24:37 wysłana przez lukaszsa »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline FrozenShade

• Użytkownik
    • Skullstone's official site

# Marzec 04, 2016, 16:22:14
JMonkeyEngine - Z tego co słyszałem jest bardziej pod 3D niż 2D, ale wszystko da się zrobić. W samym silniku nie ma spritów, ale bez problemu powinieneś znaleźć coś na githubie.
JME jest typowo dla programistów, nie poukładasz sobie klocków, nie zrobisz gry pisząc kilka skryptów. Community zgromadzone wokół silnika jest bardzo przyjemne, nie ma hejtu, jest sporo ludzi, którzy bardzo chętnie pomagają i dzielą się swoją wiedzą.

Na Steamie i GOGu pojawiały się już gry napisane w tym silniku.
Koszty: 0 PLN.
Krzywa uczenia się: jak umiesz programować to szybko opanujesz sam silnik. Dobre wiki z przykładami i aktywne community pomogą.
Język: Java
Fizyka: Jest jakaś biblioteka, chyba JBullet, ale nie używałem.

A to mój projekt pisany w tym silniku: http://warsztat.gd/projects/dungeon_game

Offline deadeye

• Użytkownik

# Marzec 04, 2016, 23:31:31
Najłatwiej się nauczysz, i najszybciej napiszesz sensowną grę w Unity. IMO najlepszy engine dla małych zespołów.

Offline lukaszsa

• Użytkownik

# Marzec 05, 2016, 13:35:18
Dziękuję wszystkim za pomoc.
Pozdrawiam
Łukasz