Autor Wątek: tworzenie gry MMO [sandbox] [suvrival] [post apokalipsa]  (Przeczytany 3639 razy)

Offline leśny997

• Użytkownik

# Luty 24, 2016, 18:46:42
Witam. Tak jak w temacie tworzę grę, survivalową. Na razie posiadam Unity 5 jako silnik graficzny (całkiem nieźle go ogarniam), oraz Blender do tworzenia modeli (na razie ogarniam podstawy). I teraz mam do was  kilka pytań.
1. Czy zna ktoś może zawansowane poradniki dotyczące tworzenia człowieka, zwierząt, mutantów, itp. Wraz z tworzeniem dla nich ubrań, włosów, sierści itd. ( po polsku lub angielsku, ale bardziej wolałbym ten pierwszy ;) ) oraz tworzenia tekstur HD do moich modeli ?
2. W jakim programie (najlepiej darmowym) można stworzyć muzykę ?
3.  Animację lepiej  w Unity, czy w Blenderze (poruszania się, strzelania, bicia, itp)
4. Gdzie znajdę poradniki które uczą podstawowego jak i zawansowanego tworzenia skryptów w C# ?

Akcja gry będzie się dziać kilka lat po wojnie atomowej. Niedobitki ludzi z Warszawy i okolic zmierzają ku Kampinosowi i jego bliskich miejscowości gdyż promieniowanie tam jest wyjątkowo niskie. nie wyklucza to jednak zagrożeń. W lesie żyje oprócz zwykłych zwierząt, wiele mutantów, a sami ocaleni są wrogo nastawieni do siebie.

Gra byłaby zbliżona do H1Z1 oraz do the foresta. Gracz zaczynałby z okolic Łomianek, Sochaczewa, Czosnowa , jak i z okolic Prószkowa. Gracz od samego początku musiałby szukać przedmiotów do przetrwania: Patyków, jedzenia i z pozoru śmieci które mógłby później wykorzystać w craftingu. Później musiałby zbudować  bazę na swoje przedmioty. Gracze mogliby łączyć się w grupki (klany) do 10 osób. Oprócz lasu będą tu i ówdzie porozrzucane głębokie bunkry z ciężkimi przeciwnikami, ale trud gracza wynagradzałby OP sprzęt jaki się znajdzie.

To chyba tyle ważniejszych informacji o grze. Jak coś pominąłem to dopisze do głównego opisu oraz czekam na waszą pomoc :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline fn2000

• Użytkownik

• +7
# Luty 25, 2016, 00:55:01
Sorry, że to napiszę, ale nie masz szans nie tylko na ukończenie projektu, ale nawet na zrobienie grywalnego prototypu. Dlaczego?

Dlatego, że nie wiesz absolutnie nic o życiu. Jakkolwiek jest to urocze: z jaką łatwością piszesz o mega skomplikowanym technicznie, dizajnersko i logistycznie projekcie jakim jest survivalowe MMO - Forest, H1Z1 to są mega przedsięwzięcia! Mega nie dlatego, że stoją za nimi wielkie miliony (H1Z1 chociaż na początku było finansowane przez Sony - to są miliony dolarów na utrzymanie ludzi tworzących grę) tylko dlatego, że to są mega techniczne zagadnienia.

Jeśli zaczynasz od pytania: gdzie znajdę poradniki tworzenia skryptów w C#, w XXI wieku, mając google pod ręką i dokumentację Unity, to powiem tak - DAJ SOBIE Z TYM SPOKÓJ. Bo i tak nic nie zrobisz, tylko się sfrustrujesz.

Usiądź i poczekaj aż Ci ta ochota na survivalowego MMO przejdzie.

Jak już przejdzie, to zrób prostą, survivalową gierkę single player w 2d - jak zrobisz to, GRYWALNE, to znaczy, że nadajesz się do wielkich rzeczy. Wróć tutaj wtedy i se pogadamy.

Nothing personal.

Offline lukiz1

• Użytkownik

# Luty 25, 2016, 09:41:21
Zgadzam się z przed mówcą.
Ja bym zaczął, nawet od zwykłego snake na początek.

Offline Zarejestruj

• Użytkownik

# Luty 25, 2016, 13:55:02
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2016, 10:34:55 wysłana przez Zarejestruj »

Offline Joker

• Użytkownik

# Luty 25, 2016, 15:17:14
Wszyscy się mylicie, żaden z was nie ma racji ! Stworzenie prostej gry survival online w Unity to na dziś jakiś tydzień pracy. A rady typu pierw znajdź żonę, zrób dzieci, zbuduj dom, zapuść brodę, i wtedy zacznij robić gry to sobie włóżcie między wasze książki o programowaniu. Życzę powodzenia !

https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/26912

Offline lukiz1

• Użytkownik

• +1
# Luty 25, 2016, 15:41:41
Joker masz całkowitą rację "Stworzenie prostej gry survival online w Unity"
Author nie zamierza robić nic prostego, tylko chce zrobić zaawansowaną grę ,nie mając prawie żadnej wiedzy, nawet o narzędziach, które używa (Unity 5 jako silnik graficzny), ani umiejętności szukania , która jest podstawą.
Chce dostać wszystko pod nos, a tematy są już setki razy poruszane.
Sorry, możesz się że mną nie zgodzić jak i mogę się mylić, ale ja w wiadomości autora nie widzę, żadnej własnej pracy i wysiłku.

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 25, 2016, 16:53:33
A rady typu pierw znajdź żonę, zrób dzieci, zbuduj dom, zapuść brodę, i wtedy zacznij robić gry to sobie włóżcie między wasze książki o programowaniu.
Zapomniałeś o drzewie.

Offline Joker

• Użytkownik

# Luty 25, 2016, 17:25:11
Cholera, to drzewo też ?

Offline Zarejestruj

• Użytkownik

# Luty 26, 2016, 08:33:38
A prawo jazdy i konto w banku to co?

Offline FrozenShade

• Użytkownik
    • Skullstone's official site

# Luty 26, 2016, 21:06:06
A rady typu pierw znajdź żonę, zrób dzieci, zbuduj dom, zapuść brodę, i wtedy zacznij robić gry to sobie włóżcie między wasze książki o programowaniu.

Patrz... ja właśnie tak zaczynałem, tylko domu nie wybudowałem, jest mieszkanie na raty. Liczy się?

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 26, 2016, 22:52:14
@up pamiętaj o drzewie !!!

Offline Joker

• Użytkownik

# Luty 27, 2016, 10:38:19
FrozenShade, i gdzie twoje survival mmo ?

Offline FrozenShade

• Użytkownik
    • Skullstone's official site

• +5
# Luty 27, 2016, 14:08:11
http://pgr-online.pl

Sadzisz marchewki żeby przeżyć. Handel z innymi graczami to MMO :D

Offline Joker

• Użytkownik

# Marzec 01, 2016, 18:05:23
To ci się udało :D