Autor Wątek: Pomysł na grę "To save the future"  (Przeczytany 2163 razy)

Offline lukaszsa

• Użytkownik

• +1
# Luty 07, 2016, 00:25:05
Mam od jakiegoś czasu pomysł na grę na trudny temat holokaustu.

Gra 2D z widokiem z góry lub izomerycznym.
Gra przygodowa.
Mechanika gry zbliżona do gry Messiah.

Fabuła: W 24 wieku ludzie posiadają technologie przenoszenia jaźni z jednego człowieka na innego lub na maszyny.
Świat stoi przed perspektywą wojny, w której przeważają dążenia do całkowitego wybicia jednej nacji. Grupa naukowców dostrzegająca podobieństwo do okresu przed i w trakcie Drugiej Wojny Światowej postanawia wysłać jednego z naukowców do Auschwitz, aby ten mógł uratować kilka osób, które są autorytetami, aby ci przekazali wiedzę o tamtych wydarzeniach oraz, aby ten naukowiec pokazał co tam się wydarzyło to jest obrazy, wydażenia, uczucia, które pojawiały się w ludziach tam przebywających, aby uświadomić świat, do jakiego zła zmierza.

Gameplay ma polegać na przechodzeniu "jaźni" między kilkoma więźniami tak, aby mogli ominąć różne zdarzenia, aby ostateczni mogli przetrwać uwięzienie w Auschwitz i mogli przekazać wszystko, co zobaczyli i czuli".

Prosty gameplay i prosta fabuła, aby przekazać ogrom zła, który się tam zadział. Bardzo ważną cechą jest to, aby Nie skupiać się tylko na wydarzeniach z samego Auschwitz tylko też na tych poprzedzających, kiedy wielu ludzi stało bezczynnie a inni, powtarzali głupie hasła o tym, że Żydzie są przyczyną całego zła tego świata.

Jeśli ktoś uzna, że nie jest to zły pomysł i potrafi go rozwinąć lub uleprzyć, aby powstała z tego gra, która świetnie poruszy ten trudny temat to niech spróbuje go zrealizować.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 00:27:39 wysłana przez lukaszsa »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Luty 07, 2016, 16:18:16
Trochę podobna idea jak w Assasin Creedach tylko temat cięższy. Wiem że wielu ludziom się podobały te assassiny ale mi ten cały motyw z podróżami w czasie i pseudo naukowym mambo-jumbo tylko zepsuł klimat :P

A tu, jeżeli podróże w czasie i przestrzeni są możliwe to czemu ów naukowiec nie powstrzyma samego Adolfa przed przejęciem władzy? Nawet nie musi go zabijać, wystarczy że zacznie mu płacić za pejzaże i Adolf będzie malarzem a nie diabłem ;)

No ale załózmy już że trzeba kogoś tam wysłać, myślę że lepszym pomysłem było by wysłanie tego kto prze do wojny (i prawdopodobnie nie wierzy w holocaust tak jak dzisiaj wielu) a nie jakiegoś biednego naukowca kóry już wie że to jest złe

Offline CheshireCat

• Użytkownik

# Luty 07, 2016, 18:02:19
(...) postanawia wysłać jednego z naukowców do Auschwitz, aby ten mógł uratować kilka osób (...)

Skoro mamy dostepną podróż w czasie, to dlaczego nie wysłać wszystkich i spróbować zorganizować planetę jeszcze raz, od nowa, z aktualną "oświeconą" wiedzą.

Jeżeli nie można wszystkich wysłać z powodów technicznych, to można wysłać kogoś, kto dzięki ogromnej przewadze wiedzy i technologii 24 wieku zmieni świat.

Nota bene, możemy wpaść w rekurencję w ten sposób, gdy w alternatywnej wersji dziejów ponownie zdecydujemy się cofnąć w czasie, aby coś poprawić.

Offline lukaszsa

• Użytkownik

# Luty 07, 2016, 18:53:25
To jest przenoszenie jednej duszy/jaźni po to, aby uratować kilku a nie zmieniać historii, aby nie doprowadzić do "zdezintegrowania całej przyszłości" (paradoks dziadka czy jakoś tak, czyli zabiję dziadka a cała linia potomków zniknie) jak każda gra ta też by miała uproszczenia, aby coś przekazać. To ma być gra o holokauście nie o zmianie historii. O tym, że jak zapominamy to powtarzamy błędy.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2016, 18:55:36 wysłana przez lukaszsa »

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 07, 2016, 19:00:19
Doszukujecie się logiki w podróży w czasie ?
Nie rozśmieszajcie mnie chyba jeszcze nikomu nie udało się utworzyć spójnej opowieści z tym elementem.

@lukaszsa jesteś tu od 2008 roku a jeszcze nie wiesz że tak zwany pomysł w gamedevie jest za przeproszeniem g...o warty.

Offline lukaszsa

• Użytkownik

# Luty 07, 2016, 19:32:28
@koirat - Podrzucić pomysł i wspólnie o nim kulturalnie pogadać jest zawsze fajnie.

Poza tym a nuż widelec ktoś go rozwinie i zrealizuje i wtedy będzie wart pieniędzy, które ktoś będzie chciał zapłacić.

Nie wiem, co chciałeś wnieść tym zdaniem do całej rozmowy.

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 07, 2016, 19:37:14

Nie wiem, co chciałeś wnieść tym zdaniem do całej rozmowy.
Chciałem tylko przypomnieć że to nie ma większego sensu.

Oczywiście poza rozmową która sama w sobie może cieszyć.
Jednak na twoim miejscu nie miał bym żadnych nadziei że ktoś będzie próbował to rozwijać a realizować to już w ogóle.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Luty 07, 2016, 20:00:30
czemu nie, ja tu widzę sposobność na jakąś rządową dotację (mniejsza z tym którego rządu ;)
a spójność fabuły to nie jest element wymagany do finansowego sukcesu (vide wspomniane assasiny)

Offline 313

• Użytkownik

# Luty 08, 2016, 20:52:58
@koirat - co cię w tym śmieszy, uznałeś że się nie da utworzyć spójnej opowieści o podróżach w czasie, bo może ty nie umiesz, ale kolega próbuje i kto wie, może mu się udać. To nieprawda, że się nie da, "Pierwszych piętnaście żywotów Harry'ego Augusta" robi to świetnie. Ale nie czytałeś, to znaczy że się nie da...

Offline koirat

• Użytkownik

# Luty 09, 2016, 01:10:39
Czytałem za to o paradoksach związanych z koncepcją podróży w czasie, nie jedna tęga głowa się tym zajmowała naukowo.

W logicznym rozumowaniu coś takiego jak podróż w czasie jest niemożliwe.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Luty 10, 2016, 08:58:58
Czytałem za to o paradoksach związanych z koncepcją podróży w czasie, nie jedna tęga głowa się tym zajmowała naukowo.

Dobre podsumowanie znanych motywów: http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/TimeTravel

Note that the Stable Time Loop and Alternate Universe (when done properly; i.e., the time-traveller(s) can never get back to the first universe) resolutions are the only ones logically consistent with typical ideas of causality, so stories wishing to be more "realistic" should favor these.

Offline Rakieta

• Użytkownik

# Luty 24, 2016, 17:05:21
Wybaczcie, że "odkopię" (nic nie odkopuję, to najbardziej aktualny z tematów w tym dziale, a dopiero teraz go przeczytałem) - ale znowu ktoś na tym forum został potraktowany na w pół jak śmieć.

Człowiek wymyślił pomysł, postanowił stworzyć temat, opisać go i pogadać o nim. Jeśli dobrze zrozumiałem nawet nie chce go realizować, nie szuka wykonawcy, po prostu podzielił się swoim pomysłem. On napisał "jeśli ktoś chce to niech sobie zrobi taką grę". Natomiast czytając niektóre odpowiedzi można się złapać za głowę.

Jeśli w takiej sytuacji ktoś odpowiada:
@lukaszsa jesteś tu od 2008 roku a jeszcze nie wiesz że tak zwany pomysł w gamedevie jest za przeproszeniem g...o warty.

to temat powinien być zamknięty, usunięty, a autor powinien dostać nowy. Jakoś nie mogę tego przeboleć. Najbardziej niedorzeczna wypowiedź miesiąca Luty roku 2016. Albo ja się mylę i autor tematu wystawił ten pomysł gdzieś na aukcji i więcej szczegółów jest dostępnych dopiero po zakupie.

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +1
# Luty 24, 2016, 17:58:15
Zamykam, bo odgrzewanie kotleta jakąś meta-dyskusją do niczego dobrego nie doprowadzi.