Autor Wątek: VSE Desktop: Awaria po ponownym uruchomieniu systemu.  (Przeczytany 2280 razy)

Offline Duckshorse

• Użytkownik

# Styczeń 21, 2016, 13:41:26
Witam!
Mój problem polega na tym, że po wyłączeniu komputera Visual Studio Express przestaje poprawnie działać. To znaczy próbuje się uruchomić, ale kończy się to wywaleniem programu. Za pierwszym razem spróbowałem reinstalacji, która oczywiście się udała i program działał, jednak tylko przez jedną sesję. Uparłem się na zmianę środowiska (przesiadka z Code::Blocks'a), więc spróbowałem jeszcze jednej reinstalacji. Tym razem już się to nie udało, ponieważ podczas instalacji wyskakuje komunikat mówiący o tym, że na komputerze istnieje już MS Visual C++ Redistributable. Logiczne wydaję się usunięcie tego pakietu i tak też zrobiłem, jednak instalator ciągle zgłasza ten sam błąd. Tak jakby sam go sobie instalował, a potem zgłaszał, że już taki istnieje, chociaż to wydaję się, a nawet jest niemożliwe. Jednak po przerwanej instalacji VC C++ Redistributable pojawia się w systemie.

Nasuwają mi się takie pytania:
1) Co może być przyczyną awarii programu po ponownym uruchomieniu?
2) Co jeszcze może przeszkadzać w ponownej instalacji?
3) Czy na to wszystko może mieć wpływ wiecznie aktualizujący się Windows 10?

Pozdrawiam. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline strateg

• Użytkownik

# Styczeń 21, 2016, 18:42:38
U mnie na Win10 wszystko działa bezproblemowo od samego początku. Aktualnie pracuję na niestabilnej wersji systemu dla testerów i również wszystko jest w porządku. Także kwestie związane z wpływem system moim zdaniem są niewielkie.

Z tego, co pamiętam, instalator posiada możliwość naprawy uszkodzonej instalacji - spróbuj ją wykonać.

Offline Duckshorse

• Użytkownik

# Styczeń 21, 2016, 19:40:23
Próbowałem ją wykorzystać już dobre parę razy, niestety efekt jest taki sam jak przy próbie czystej instalacji.
Zresztą nawet jeśli zainstaluję, to zapewne znowu będzie działał poprawnie tylko przez jedną sesję i właśnie to mnie w tym wszystkim najbardziej zastanawia.

Offline Karol

• Użytkownik

# Styczeń 22, 2016, 11:09:25
Zerknij w dzienniki zdarzeń systemu, może to rzuci trochę światła na to dlaczego są błędy (najlepiej jakbyś pamiętał kiedy wykonywałeś instalację, albo dokonywała się felerna aktualizacja).

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 22, 2016, 20:14:57
Przy tego typu problemach z zainstalowanym programem ja bym zajrzał do jego katalogów systemowych, np. c:\Users\LOGIN\AppData\Local\Microsoft\VisualStudio\ i tam spróbował pokasować rzeczy - może został tam jakiś błędny plik, którego zawartość coś psuje.

Offline Duckshorse

• Użytkownik

# Styczeń 25, 2016, 00:37:12
Przepraszam, że po tak długim czasie, ale sesja niestety zając i może uciec. ;d

Więc tak;
1) Nic podejrzanego w wydarzeniach nie znalazłem, może przez to, że jakiś dziwny błąd dysku zawalił cały spis.
2) Folder z miejscem instalacji został już dawno wyczyszczony.

W załącznikach znajdują się log VS oraz wygląd okienka po przerwaniu.