Autor Wątek: Antywstrząsowa aplikacja  (Przeczytany 1364 razy)

Offline DMX

• Użytkownik

• +4
# Grudzień 28, 2015, 20:18:27
Czy znacie może aplikację mobilną (najlepiej na Androida) która stabilizowała by wyświetlany obraz? Chodzi o to, że np. jadąc samochodem jako pasażer czytam coś na tel ale tak trzęsie, że literki się rozmazują :D. To luźny wątek więc nie jest to konieczne, tak z ciekawości pytam. Sam próbowałem w App Inventorze i w Unity zrobić takie apki, które korzystają z akcelerometra, ale nie bardzo się sprawdza. Użyłem tylko danych z akcelerometra a nie żyroskopu więc może tu leży problem. Mimo wszystko mam wrażenie że akcelerometr ma lekkie opóźnienie przez co nie da się osiągnąć zamierzonego efektu. Czy istnieje już może taka apka?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Grudzień 29, 2015, 23:44:05
Bez szans niestety. Od wejścia z akcelerometru, przez przetworzenie przez system a potem aplikację aż do wyświetlenia końcowej ramki obrazu spokojnie minie na Androidzie kilkadziesiąt milisekund. Żeby odfiltrować drgania wysokiej częstotliwości potrzebowałbyś ułamek milisekundy. Sprawdź sobie jakąś aplikację VR/AR - tam są ogromne lagi mimo brania tylko niskoczęstotliwościowego inputu.

Zostają rozwiązania sprzętowe. ;)

Offline MaxGarden

• Użytkownik
    • Profil na warsztacie

# Grudzień 30, 2015, 01:14:12
To jako tako daje radę, niestety na stronie projektu nie udostępniają aplikacji czy źródeł, a stabilizacja działa tylko na obiekty w aplikacji. Inna kwestia czy dałoby radę napisać to tak, aby działało globalnie, tj. po zminimalizowaniu, na cały system.