Autor Wątek: Pisanie/generowanie dokumentu "Terms of Service"  (Przeczytany 2535 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Grudzień 19, 2015, 00:23:29
Cóż, właśnie stoję przed zadaniem jak w temacie, gdyż formalnie potrzebuję odpowiedniego dokumentu do swojej mobilnej appki (dokument wymagany przez sklep).

Spotkaliście się z tym problemem? Macie to już za sobą? Jeśli tak, to czy macie jakieś rady jak to napisać?
Szukałem generatorów/szablonów, ale dla appek mobilnych to generalnie z tym jest słabo.

Idealne by było coś, co jednocześnie by działało jako odpowiedni ToS dla strony web, aplikacji mobilnych (z IAP) oraz w przyszłości klasycznych aplikacji i web.

Wszelkie sugestie jak podejść do tematu będą mile widziane.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

# Grudzień 19, 2015, 20:01:33
Pewnie już to przerabiałeś, ale nie napisałeś więc pozwolę sobie dodać 3 grosze.
Mianowicie czy sprawdzałeś jak wyglądają te dokumenty dla innych aplikacji w tym sklepie ?

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Grudzień 20, 2015, 02:18:14
Pewnie już to przerabiałeś, ale nie napisałeś więc pozwolę sobie dodać 3 grosze.
Mianowicie czy sprawdzałeś jak wyglądają te dokumenty dla innych aplikacji w tym sklepie ?
Tak. Długaśne EULA napisane prawniczym językiem.

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 20, 2015, 10:26:15
Próbowałeś może napisać własne najkrócej jak się da, normalnym językiem?

Przykład takiego ToS: https://ankiweb.net/account/terms

Jeśli uważasz, że to kiepski pomysł, bo możesz wpakować się na jakiś prawny przypadek brzegowy i mieć potem z tego powodu problemy, to pewniejszą (i droższą) alternatywą będzie po prostu porada prawnika.

Jakoś nie widzę tutaj opcji z jakimś "generatorem ToS".
Skąd ten pomysł? Widziałeś takie generatory w akcji?

Bo mi się wydaje, że dla prawnika "muszę napisać ToS, znacie jakiś generator?" brzmi tak, jak "chcę zrobić grę - znacie jakiś program, który napisze kod za mnie" dla programisty. Czyli co najmniej dziwnie ("Czego on tak właściwie chce?").

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Grudzień 20, 2015, 11:15:50
Próbowałeś może napisać własne najkrócej jak się da, normalnym językiem?
I tak chyba będzie trzeba zrobić.

Jakoś nie widzę tutaj opcji z jakimś "generatorem ToS".
Skąd ten pomysł? Widziałeś takie generatory w akcji?
Przykładowo taki jest na termsfeed.com, niestety do aplikacji mobilnych z IAP itp robi się płatny.
Za to Privacy Policy u siebie mam wygenerowane już darmowo - takich generatorów jest więcej. Klikasz tylko jak bardzo chcesz sobie poczynać z użytkownikami i masz gotowe.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Grudzień 20, 2015, 12:21:14
Fajnie byłoby mieć generyczny generator takich dokumentów. Można powiedzieć: kompilator z języka ludzkiego na wykonywalny 'prawniczy' :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

• +2
# Grudzień 20, 2015, 16:40:36
To brzmi jak problem podobnego kalibru jak "kompilator" z języka ludzkiego na język programowania. Good luck with that :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Grudzień 20, 2015, 18:04:42
Fajnie byłoby mieć generyczny generator takich dokumentów. Można powiedzieć: kompilator z języka ludzkiego na wykonywalny 'prawniczy' :)
W tym konkretnym przykładzie akurat wystarczyła by kupa checkboxów, z których każdy generuje jakiś fragment ToS.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +2
# Grudzień 20, 2015, 23:27:10
To brzmi jak problem podobnego kalibru jak "kompilator" z języka ludzkiego na język programowania. Good luck with that :)
Heh, tbh bardziej bym wolał w drugą stronę, z prawniczego na ludzki. Może google translate by mógł dostać taką funkcję? Szepnij pomysł komu trzeba. :D