Autor Wątek: Strona promująca grę/prosty darmowy CMS  (Przeczytany 2211 razy)

Offline coda

• Użytkownik

# Grudzień 02, 2015, 22:03:12
Czego najlepiej użyć do założenia prostej strony promującej grę? Zależy mi na:

- możliwość dodawania wpisów (blog)
- Jakieś tło z przewijanymi obrazkami
- dodatkowe działy z informacją kontaktową i portfolio
- duża dostępność szablonów

Pytanie trochę ogólnikowe, ale z darmowych technologii w jakich to można zrobić przychodzi mi na myśl jedynie Joomla, a mi zależy aby to było maksymalnie proste i ograniczone funkcjonalnie, metoda kopiuj-wklej + dodaj własne obrazki.
Dzięki z góry za wszelkie sugestie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +5
# Grudzień 02, 2015, 22:40:47
Joomla to kombajn, już Wordpress byłby prostszy, ale można jeszcze prościej: Jekyll

Narzędzia typu Jekyll ("static site generators") to programy biorą plik konfiguracyjny i listę plików z artykułami, i generują Ci z tego statyczne pliki .html które po prostu wgrywasz na serwer i wszystko gra, nie potrzebujesz PHP, baz danych, żadnych bzdur.
Dodawanie nowych notek wygląda tak że dorzucasz artykuł do folderu, kompilujesz ponownie i kopiujesz na serwer zmienione pliki - w praktyce wszystko jedną komendą.

Xion i ja obaj przenieśliśmy swoje blogi na takie narzędzia i jest dobrze. :) Jekyll chyba jest najbardziej popularny więc bym go brał jeśli Ci zależy na dużej dostępności szablonów; ja używam Nikola i też jest fajnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2015, 22:44:16 wysłana przez Kos »

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • The Immortal Life of the Son of Jay

• +1
# Grudzień 03, 2015, 10:34:12
A strona na facebooku nie wystarczy ;) ?

Możesz obejść się bez CMS. Tworzysz stronę wizytówkę przedstawiającą grę w HTML+CSS+JS, a w miejscu newsów wstawiasz np. page plugin z facebooka: https://developers.facebook.com/docs/plugins/page-plugin

Plus jest taki, że każdego newsa piszesz tylko raz i treść masz wszędzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2015, 10:39:21 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Grudzień 03, 2015, 17:30:28
Strona na FB, to dobra myśl, ale ma jedną wadę, niezbędne jest konto, że ją poczytać.

Offline jarou

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 03, 2015, 20:28:38
Czego najlepiej użyć do założenia prostej strony promującej grę?
HTML-a?

Offline remz

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 04, 2015, 08:57:22
Strona na FB, to dobra myśl, ale ma jedną wadę, niezbędne jest konto, że ją poczytać.
Nie dalej jak wczoraj przeglądałem stronę warsztatowej gry Arashia Tavern, a konta na facebooku nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam. Być może źle zrozumiałem twoją wypowiedź, ale do samego czytania konta mieć nie trzeba, polubienia to inna sprawa.

Offline WhiteLightning

• Użytkownik

# Grudzień 09, 2015, 20:01:33

Offline coda

• Użytkownik

• +1
# Grudzień 09, 2015, 23:09:35
Dzięki za odpowiedzi - mam teraz o wiele szerszy pogląd na robienie prostych stron/wizytówek. Zdecydowałem się skorzystać z rozwiązania zaproponowanego przez @JasonVoorhees jako że strona na FB już jest. Logować się nie trzeba aby móc czytać wpisy i komentarze.
Używam fajnego edytorka Aptana Studio 3. Wkrótce wrzucę tu efekty :)

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

# Grudzień 10, 2015, 19:27:51
Nie dalej jak wczoraj przeglądałem stronę warsztatowej gry Arashia Tavern, a konta na facebooku nigdy nie miałem i mieć nie zamierzam. Być może źle zrozumiałem twoją wypowiedź, ale do samego czytania konta mieć nie trzeba, polubienia to inna sprawa.
OKI, mój błąd.