Autor Wątek: Program do tworzenia muzyki  (Przeczytany 2194 razy)

Offline MofC

• Użytkownik

# Październik 28, 2015, 21:34:51
Witam!

Postanowiłem spróbować moich sił w komponowaniu muzyki do gier. Chciałem zapytać jakich narzędzi, programów używacie do tworzenia muzyki ? Chodzi mi o programy którymi tworzy się muzykę nuta po nucie, bez potrzeby nagrywania czegokolwiek w studiu. Może znacie jakieś programy w których muzykę edytuję się na pięciolinii ? Coś jak Guitar Pro. Proszę o propozycję komercyjnych i darmowych narzędzi, choć bardziej mi zależy na tych drugich ;) Z góry dziękuje za pomoc.

P.S. Mam nadzieję że dałem post do dobrego działu.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline maro

• Użytkownik

• +1
# Październik 29, 2015, 12:08:10
Nuta po nucie, ale nie koniecznie na pięciolinii:
 - najbardziej popularny, płatny: FL Studio,
 - bezpłatny LMMS (wzorowany na FL)
 - bezpłatny Musagi (prosty, lekki, ma obsługę vst),
 - wszelkie trackery (ale to już chyba tylko demoscena).

Ale nie jestem muzykiem, od czasu do czasu robię kilkusekundowe loopy dla zabawy.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Październik 29, 2015, 12:33:56
IANAM ale dorzucę jeszcze te których używałem:

- Ableton - chyba równie popularny DAW co FL Studio (?)
- Reason - ten próbowałem w pierwszej kolejności i wydaje mi się prostszy do opanowania dla laika, polecam ściągnąć triala i się pobawić
- Podium - inny bezpłatny DAW z obsługą VST, w miarę prosty
- Sibelius - to już nie DAW tylko program do komponowania "po staremu" na różne instrumenty, dobry do midików :) super prosty w obsłudze, bo zrobiony z myślą o analogowych muzykach

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Październik 29, 2015, 15:29:38
Od siebie mogę także polecić FL Studio. O ile wiem, to SoS też go używa. Program płatny, ale też jest to jedyny komercyjny DAW, który ma opcję dożywotnich aktualizacji (inne DAWy każą sobie płacić co wersję). Można też ściągnąć demo i męczyć do skutku, bo o ile nie pozwala zapisywać, to nie ma limitu czasowego.

Offline Xender

• Użytkownik

• +2
# Październik 29, 2015, 16:00:18
Można też ściągnąć demo i męczyć do skutku, bo o ile nie pozwala zapisywać, to nie ma limitu czasowego.

Zewnętrzny zapis poprzez coredump czy hibernację i klonowanie wirtualki, na której chodzi? :>

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Październik 29, 2015, 17:37:46
Ja również polecam FL Studio :) Chociaż trackery też ujdą ;)

Offline MofC

• Użytkownik

# Październik 30, 2015, 11:17:26
Dziękuję wszystkim za propozycję. Na razie bawię się w demie FL Studio.