Autor Wątek: Wstawienie forum w subdomenę, a shoutbox na stronę główną  (Przeczytany 1983 razy)

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Październik 27, 2015, 16:38:08
Chciałbym, żeby na głównej stronie był shoutbox, a w subdomenie było forum, tzn:
shoutbox - strona.pl
forum - forum.strona.pl
Zależy mi, żeby formularz logowania był zarówno na stronie głównej, jak i w subdomenie forum i gdy użytkownik zaloguje się na stronie głównej (i może wówczas pisać w shoutbox), to jest również automatycznie zalogowany na podstronie forum (i może wówczas pisać posty na forum) i odwrotnie. Czyli jedno konto użytkownika będzie to pisania w shoutbox i forum.
Czy moglibyście polecić jakieś forum, które posiada również shoutbox, który da się przenieść z subdomeny na stronę główną?

Z tego co patrzyłem, to phpBB ma coś takiego jak "MINI-CHAT" (który wygląda po prostu na zwykły shoutbox) i jest on oczywiście na stronie forum. Czy z przeniesieniem tego shoutboxa na stronę główna serwisu byłoby dużo pracy?
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2015, 22:11:57 wysłana przez Jerzykk »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Październik 28, 2015, 08:45:28
phpBB3 się nada. W konfiguracji ustawiasz domenę ciasteczka na główną domenę, wtedy jest widoczne z każdej subdomeny i sprawę logowania masz z głowy. Co do shoutboxa to pewnie trzeba by trochę pokombinować, ale powinno się dać go wydzielić w jakiś sensowny sposób (machnąć skrypt, który sprawdzi autoryzację usera na forum i odpali odpowiedni plugin).

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Październik 28, 2015, 11:08:08
Odnośnie samego phpBB3, to mi osobiście się podoba, ale czy dobrze sobie radzi z bardzo popularnymi forami (na razie oczywiście takiego nie mam :), ale jeżeli udało by mi się rozkręcić stronę w przyszłości, to nie chciałbym później zmieniać skryptu forum na jakiś inny z powodu problemów z wydajnością, czy bezpieczeństwem)? Czy znacie jakieś duże, popularne i komercyjne strony, które korzystają z tego silnika forum? Jeżeli nie, to już to daje do myślenia :)

Na innym forum przeczytałem:
"phpBB dawno nie było aktualizowane, jednak jeśli chodzi o największą plagę czyli exploity także od bardzo dawna nie było żadnych luk dla tego systemu. "

Czyli z bezpieczeństwem w phpBB3 nie jest chyba tak źle?

Z tego co widziałem, to z obsługą platform mobilnych phpBB3 radzi sobie całkiem nieźle?
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2015, 11:13:42 wysłana przez Jerzykk »

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Październik 28, 2015, 14:29:23
phpBB3 to największy darmowy silnik forum jaki jest (ale może się mylę?). Jest jeszcze Simple Machines Forum (z którego tu korzystamy). Reszta to płatne, jak vBulletin czy Invision Bulletin Board.

Showcase phpBB możesz sobie obejrzeć tutaj https://www.phpbb.com/showcase/all/

Na innym forum przeczytałem:
"phpBB dawno nie było aktualizowane, jednak jeśli chodzi o największą plagę czyli exploity także od bardzo dawna nie było żadnych luk dla tego systemu. "
Nie wiem gdzie to przeczytałeś, ale to jakiś oszołom pisał odnośnie tych aktualizacji (a może opierał się na phpBB by Przemo? :D to jest wesja phpBB2 z kupą modów i to to jest stare jak świat). phpBB jest regularnie aktualizowane, obecnie jest po sporej wewnętrznej renowacji. Wersja 3.1.x, a 3.0.x z wyglądu podobne, ale od środka sporo się różnią.

Domyślny szablon dla phpBB >3.1 obsługuje RWD, do tego bardzo łatwo można podpiąć Tapatalk.

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Październik 28, 2015, 18:38:48
Showcase phpBB możesz sobie obejrzeć tutaj https://www.phpbb.com/showcase/all/

W takim razie nie mam już wątpliwości do wyboru silnika forum :)
Nie wiesz, może czy istnieją jakieś pluginy pozwalające na integrację tego forum z jakimś popularnym systemem komentarzy do newsów? Zależy mi na tym, żeby użytkownik posiadał jedno konto na stronie i mógł z niego zrobić praktycznie wszystko - napisać na forum, w shoutboxie i napisać komentarz pod newsem/artykułem.

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Październik 28, 2015, 22:19:53
phpBB można zintegrować z Wordpressem, albo Disqusem. Słyszałem tez kiedyś o czymś takim jak OneAll dla phpBB, ale nie do końca pamiętam jak to działało.

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Październik 29, 2015, 10:22:45
phpBB można zintegrować z Wordpressem, albo Disqusem.

Co do Disqusa i phpBB, to mam pewne wątpliwości jak taka integracja miałaby wyglądać. Z tego co wiem, to pisząc komentarze za pomocą Disqusa użytkownicy NIE korzystają się z kont na stronach, na której są komentarze, tylko z globalnego konta Disqus, Google, Facebook, czy Twittera, a ja chciałbym, żeby jedno konto użytkownika na stronie pozwalało właśnie zarówno pisać na forum i shotuboxie, jak również pisać komentarze pod newsami.
Skoro Disqus korzysta z globalnych kont, to nie wiem, jak dałoby się go zintegrować z forum phpBB, tak żeby dało się pisać komentarze pod newsami nie z globalnego konta Disqus, tylko z konta użytkownika na stronie?

Offline Jerzykk

• Użytkownik

# Październik 29, 2015, 10:58:51
I tak właśnie się zastawiam, po co się pchać w tego Disqus, skoro Wordpress też przecież ma swoje komentarze (i nie wymaga zakładania globalnego konta), a co ważniejsze istnieją oficjalne pluginy integrujące go z phpBB:
https://pl.wordpress.org/plugins/tags/phpbb

Najpopularniejszym jest chyba WP-United:
https://pl.wordpress.org/plugins/wp-united/

Czy ktoś z Was z tego korzystał, czy moglibyście polecić to rozwiązanie? Może znacie jakiś inny ciekawy most integrujący phpBB z Wordpressem, który moglibyście polecić?
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2015, 11:03:15 wysłana przez Jerzykk »