Autor Wątek: Nazwa dla studia/grupy  (Przeczytany 2246 razy)

Offline Sevi

• Użytkownik

# Październik 06, 2015, 19:06:12
Cześć
Potrzebuję rady:

Czy nazwa "Half Red Lemon Studio" jest chwytliwa?
Czy nadawałaby się jako nazwa dla studia tworzącego gry?

Mam już prototyp loga: KLIK!

Co sądzicie zarówno o nazwie jak i o logo?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Vipa

• Redaktor

• +2
# Październik 06, 2015, 20:30:36
Nazwa nic nie mówi. Owszem, nie musi, ale nie ma nic wspólnego z niczymkolwiek, poza handlem cytrusami. Jak trafi się hit i staniecie się rozpoznawalni to luz, bywały gorsze nazwy.

Logo ma zbyt dużo szczegółów. To, że nie ma nic wspólnego z grami już opisałem wyżej. I znowu, jak trafi się hit (czego z całego serducha życzę) to olać i możecie jako logo mieć jeżozwierza wcinającego cytrynę, ale ja bym myślał o wersji dwukolorowej, wersji na białym, czarnym i szarym tle itp. czyli klasyka.

Offline Raptor

• Użytkownik

# Październik 06, 2015, 20:56:51
Jeśli nazwa nie oznacza czegoś szczególnie istotnego, to moim zdaniem najważniejszym etapem jest sprawdzenie jej w Google.
Wyników jest 13.5 miliona czyli sporo, ale na szczęście prawie żadnych odnoszących się dokładnie do takiego wyrażenia.
Istniał zespół Red Lemon Studios ale ponad 10 lat temu, więc można to przeboleć.
Google sugeruje poprawkę w postaci: half red melon studio. Istnieje "studio komunikacji wizualnej" redmelonstudio.pl, też do przeżycia.
Podsumowując, nazwa nie jest bardzo popularna więc może być, ale składa się z dużej ilości pospolitych słów (nie będzie tak łatwo przebić się przez wyniki np. gotowanie).
Sugerowałbym coś krótszego, może jakieś mniej standardowe połączenia słów :)

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Październik 06, 2015, 21:58:08
Jak dla mnie nazwa i logo okropnie mi się kojarzy z Halfbrick, może dlatego że są oni znani z Ninja Fruit. ;)

Ale ogólnie z jakimś fajnym dźwiękiem i animacją tego loga, nazwa jest bardzo chwytliwa, a przynajmniej mnie by chwyciła. :)

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 07, 2015, 08:01:10
Czy nazwa "Half Red Lemon Studio" jest chwytliwa?
Nie:
* ma za dużo sylab -- wywaliłbym co najmniej "studio"
* kiepsko się wymawia i jest wieloznaczne; gdyby ktoś mi je wspomniał na głos, to zapytałbym co to znaczy że ta cytryna jest na wpół przeczytana

Logo ma zbyt dużo szczegółów.
Zdecydowanie. Zakładam, że nie chcecie inwestować w profesjonalistów, więc proponuję chociaż przeczytać "Logo Design Love" przed kolejnymi podejściami.

Jeśli nazwa nie oznacza czegoś szczególnie istotnego, to moim zdaniem najważniejszym etapem jest sprawdzenie jej w Google.
Raczej w DNS. Ideałem jest oczywiście gołe .com, ale warianty typu getXXX.com, XXXapp.com, XXXstudio.com etc. też mogą być akceptowalne.

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • The Immortal Life of the Son of Jay

# Październik 07, 2015, 08:24:09
Spróbujcie tego lemona zrobić w jednym kolorze i będzie drugie Apple ;)

Offline Sevi

• Użytkownik

# Październik 07, 2015, 15:50:23
Dzięki wszystkim za rady.
Dopiero zaczynam naukę w tym kierunku więc wszystkie się przydadzą :)

Zdecydowanie. Zakładam, że nie chcecie inwestować w profesjonalistów, więc proponuję chociaż przeczytać "Logo Design Love" przed kolejnymi podejściami.
Jestem już po lekturze i kolejne logo powstaje już w oparciu o nową wiedzę.

Offline Sevi

• Użytkownik

• +1
# Październik 21, 2015, 18:17:23
Ok. Postanowiłem stworzyć całą markę od podstaw i oto efekty:

Logotyp, kolorystyka, typografia:

Koncepty wizytówek (w kolejności: ciemna przód, ciemna tył, jasna przód, jasna tył):

Z góry dzięki za wszystkie opinie i sugestie.

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Październik 21, 2015, 18:55:05
Wyszło bardzo dobrze. Może trochę generycznie, ale tak IMHO najlepiej.

Paleta nie mojego gustu, ale wygląda dobrze.

Do czcionek możesz potrzebować licencji ale mam nadzieję że już to sam sprawdziłeś.

Zdecyduj czy "studio" z przodu+u góry, czy z tyłu + na dole.

ew. możesz jeszcze spróbować dorobić "kwadratowe" logo bez napisów, z tego co masz.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 18:56:48 wysłana przez ArekBal »

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Październik 21, 2015, 19:43:13
Nooo, o wiele lepiej. Trochę ponarzekam, oczywiście :)

IMHO 'studio' wyrzuciłbym całkowicie, bo w wersji z odwróconymi kolorami wyraz jest prawie nieczytelny. Zresztą jeślibyś chciał je zostawić, to musiałoby być na dole, a wtedy forma całego logo się trochę rozbija.

Skoro całą ideę loga/oparłeś na księżycu, to może warto by ją pociągnąć trochę dalej i np. tło ciemnej wizytówki zrobić bardziej jednolite z jakimś gwiazdopodobnym tematem?

Offline Sevi

• Użytkownik

# Październik 21, 2015, 20:45:27
Dzięki za nowe sugestie. Popracuję jeszcze nad tym.
Nie do końca jednak rozumiem ten komentarz, więc jeśli mógłbyś rozwinąć to byłbym wdzięczny.

Zdecyduj czy "studio" z przodu+u góry, czy z tyłu + na dole.

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Październik 21, 2015, 23:06:51
No proste:
Albo "studio cylenne", albo "cyllene studio". Czytam z góry do dołu, z lewej do prawej. Widząc logo będę szukał w google "studio cyllene", podczas gdy domena to "cyllene.studio.com".

BTW. zapomnij o domenie studio.com... tak działają subdomeny... że należą do domeny. :)
//EDIT: Wowo domena studio.com jest jednak wolna?

Więc albo studio.cyllene.com .. i może za X lat bedzie jakaś misja tam to dostaniesz dodatkowy ruch na stronie ^^
Albo cyllene-studio.com może być.

Maila dostaniesz pod tą samą domenę więc raczej będzie contact@cyllene-studio.com
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2015, 23:09:35 wysłana przez ArekBal »

Offline Sevi

• Użytkownik

# Październik 21, 2015, 23:50:43
A o to chodzi. Dzięki.
Normalnie nie zwróciłbym na to uwagi :)