Autor Wątek: raport na temat źródeł dochodów w branży gier  (Przeczytany 3238 razy)

Offline smerf123

• Użytkownik
    • Projektowanie gier

# Wrzesień 11, 2015, 19:30:16
Witam

Czy ktoś z was posiada informacje o jakimś raporcie, który mówiłby z jakich źródeł pochodzą pieniądze z gier?
Dokładnie chodzi mi o podział sprzedaż/mikropłatności/subs, jakie zyski tworzą konkretne metody monetyzacji gier.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline maro

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2015, 19:37:46
Jeśli chodzi o produkcje indie, to od czasu do czasu takie informacje pojawiają się w różnych postmortemach, np. na reddicie /r/gamedev

Offline smerf123

• Użytkownik
    • Projektowanie gier

# Wrzesień 11, 2015, 19:49:51
chodzi mi raczej o raport obejmujący cały rynek

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 11, 2015, 21:44:20
A nie dowiesz się więcej analizując konkretne przypadki? "Cały rynek" jest mega-zdywersyfikowany i wrzucanie wszystkich 'gier' do jednego wora raczej ukryje wszystkie obserwacje, potrzebowałbyś solidnej segmentacji.

Offline smerf123

• Użytkownik
    • Projektowanie gier

# Wrzesień 11, 2015, 21:47:48
Konkretne przypadki nie dadzą mi wiedzy statystycznej o całym rynku. Chcę wiedzieć jaki zysk wygenerowała sprzedaż wszystkich gier, a nie tylko jednej. Jaką część w odniesieniu do całego rynku wygenerowały mikropłatności itp itd. Chodzi mi raczej o ogólną statystykę niż o poszczególne przypadki.

Offline yarpen

• Użytkownik

# Wrzesień 11, 2015, 22:58:34
https://www.superdataresearch.com/ - ale niestety platny (i to slono)

Offline smerf123

• Użytkownik
    • Projektowanie gier

# Wrzesień 11, 2015, 23:06:39
Link ciekawy, jednak ceny dla mnie zaporowe. Jest to raczej strona przeznaczona dla poważnych gamedevsów, a nie dla kogoś, kto zainteresował się ogólną sytuacją na rynku :)

Offline wonderboy

• Użytkownik

• +3