Autor Wątek: Darowizny  (Przeczytany 7636 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Sierpień 31, 2015, 13:12:48
Czy sprawa doczekała się jakiegokolwiek finału - nie wiem, nie wiem, czy powstał nawet formalny projekt tych zmian i jeśli tak, to czy został przepchnięty/odrzucony.
Wystarczy poszukać. Ostatnia zmiana ustawy o zbiórkach publicznych wyszła w 2014, więc coś tam pozmieniali, ale wygląda na to że dotyczy ona zbierania darów i gotówki w miejscach publicznych. Czyli nie dotyczy ani Internetu, ani płatności bezgotówkowych. Dobrze wiedzieć. :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline koirat

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 31, 2015, 13:18:03
Ciekawe czy forum internetowe jest uznawane za miejsce publiczne ;)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Sierpień 31, 2015, 13:20:51
Ciekawe czy forum internetowe jest uznawane za miejsce publiczne ;)
Bardziej mnie ciekawi jak zamierzasz na forum gotówkę zbierać. ;)

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 31, 2015, 19:03:38
Byłoby trudno, ale hej, da się.
Wydaje mi się, że to forum widziało już bardziej karkołomne idee. ;)

Offline koirat

• Użytkownik

• +2
# Sierpień 31, 2015, 19:15:21
Można zastosować metodę pewnego dobrze znanego radia, gotówkę przesyłało by się za pomocą poczty ;)

Offline Kostek-Poyters

• Użytkownik
    • Poyters

# Sierpień 31, 2015, 20:39:25
Ohoho, widzę że rozbujałem niezłą dyskusję :D Przed chwilą wpadłem także na inny sposób darowizn. Aby uniknąć ewentualnych nieprzyjemności typu zamrożona gotówka na PayPal, takowe darowizny mogły by się odbywać przez przekaz pocztowy. Darczyńca zwyczajnie wykonuje takie przekaz przez pocztę, na wskazany adres. Bez podatku powinno się tutaj obejść do tych 4906zł.  Myślę, że aby mieć jak najwięcej darowizn to lepiej mieć kilka opcji do wyboru, przekaz pocztowy PayPal, zwyczajny przelew itp. Aby wszystkim darczyńcom jak najbardziej dogodzić.
Moze ktoś mi powiedzieć czy mylę się w sprawie tego przekazu poprzez pocztę? Szczerze to nigdy tego nie praktykowałem, a znam jedynie teorie

Offline Raptor

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 31, 2015, 20:51:51
Główne pytanie powinno brzmieć: jaki jest cel tych zbiórek? Na kogo mają być nastawione? W niektórych sytuacjach może się sprawdzić http://www.patreon.com/
Z tego co wiem można tam płacić przez PayPalla albo kartą kredytową, wpłaty są comiesięczne, a user w zamian często dostaje jakieś drobne bonusy (dodatkowe concept arty, możliwość zagłosowania nad kierunkiem zmian itp), są też progi (od x$ miesięcznie autor zobowiązuje się produkować więcej contentu).
Nie wiemy jaki jest cel, więc nie wiemy jakie będą najlepsze metody :)