Autor Wątek: Code::blocks SDL_ttf polskie znaki  (Przeczytany 2028 razy)

Offline Dethas

• Użytkownik

# Lipiec 30, 2015, 13:19:25
Witam, mam taki problem że nie wiem jak ustawić kodowanie plików w code::blocks, niby mam ustawione na utf8 ale mimo to polskie znaki nie wyświetlają się poprawnie, tekst wypisuję stringami później jedynie .c_str() a następnie wyświetlam za pomocą TTF_RenderUTF8_Solid, moja funkcja wyświetlająca działa na 100% ponieważ na Visual Studio działała poprawnie po zmianie kodowania, lecz w code::blocks nie wiem jak tego dokonać, proszę o pomoc :)

Znalazłem rozwiązanie problemu, tekst który chcę wyświetlić muszę przekazać jako obiekt tymczasowy stringa,
string("Wyjście"), czy jest jakiś sposób by przekazać to jako po prostu "Wyjście" czy muszę stosować taką składnię?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2015, 14:29:26 wysłana przez Dethas »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Lipiec 30, 2015, 17:04:41
A próbowałeś literały UTF-8? Np. u8"Wyjście".

Offline Xender

• Użytkownik

# Lipiec 31, 2015, 11:47:14
Umieścić wszelkie napisy wyświetlane użytkownikowi w osobnym pliku tekstowym z tłumaczeniami i upewnić się, że ten plik jest zakodowany w UTF-8.

Krzaki spoza ASCII generalnie nie mają racji bytu w kodzie źródłowym.

Offline Paweł

• Użytkownik

# Lipiec 31, 2015, 12:39:48
Z tego co pamiętam zmiana kodowania w codeblocks dotyczy nowo wprowadzanych znaków, nie konwertuje istniejących.

Offline Xender

• Użytkownik

# Lipiec 31, 2015, 16:32:34
@up - Nie chce mi się wierzyć, żeby zmiana kodowania dla konkretnego pliku otwartego w edytorze pozostawiała istniejącą binarną reprezentację identyczną.

Może mylisz funkcję zamiany (konwensji) kodowania z funkcją otworzenia pliku w danym kodowaniu (manualnym określeniu istniejącego kodowania pliku)?

Chyba, że chodzi Ci o ustawienie domyślnego kodowania zapisywanych plików w globalnych ustawieniach edytora/projektu na UTF-8 - wtedy możliwe, że jeśli edytor wykryje, że plik jest w innym kodowaniu, nie będzie go automatycznie konwertował do domyślnego przy zapisie.

Offline Dethas

• Użytkownik

• +1
# Sierpień 01, 2015, 00:52:36
Ok, w takim razie spróbuję wczytać "Wyjście" z pliku zakodowanego w utf8, domyślnie właśnie z pliku chciałbym wczytywać wszelkie dane, pozdrawiam ;]