Autor Wątek: Jak dziś używać DirectX 11  (Przeczytany 2713 razy)

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Lipiec 25, 2015, 07:38:42
Ostatnio chciałem coś tam porobić w D3D11. Okazało się (chyba), że w związku z wielkimi krokami Microsoftu ku nowym Windowsom część rzeczy jest "Deprecated" i ogólnie jakieś dziwne nowe wytyczne się pojawiły.

Chodzi o to, że niby jest DXSDK z Czerwca 2010 (to co się kiedyś) ale niby nie powinno (nie wiem czy tak w końcu jest czy nie) się używać go i korzystać z tego z Windows SDK.

Dodatkowo chciałbym używać efektów - co też się okazuje, że jest "deprecated", na rzecz efektów open sourcowych na GitHubie...

To ja się pytam w takim razie, jaki na dziś dzień powinien być setup includów, libów, i runtime dll-ków dla kogoś kto chce coś pisać w D3D11. Z których SDKów korzystać w końcu?

Odpowiedź "Korzystaj z OpenGL-a" odpada :P, z góry dzięki za tipy :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xender

• Użytkownik

• +7
# Lipiec 25, 2015, 08:57:57
Odpowiedź "Korzystaj z OpenGL-a" odpada :P

Korzystaj z OpenGL-a 4 pod GNU/Linuxem. Tam cały system to jedno wielkie SDK i nie ma problemu. :3

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +2
# Lipiec 25, 2015, 12:44:05
Korzystaj z OpenGL-a 4 pod GNU/Linuxem. Tam cały system to jedno wielkie SDK i nie ma problemu. :3
No, i najprostszy sposób wyodrębniania osobnych środowisk pod różne projekty to Virtualbox ;-)

Offline kubera

• Użytkownik
    • Prywatna strona

• +1
# Lipiec 25, 2015, 17:18:19
Należy pomijać D3DX.
Warto korzystać z DirectXMath.
P. S.
Te deprecated są już od June 2010.
Da się żyć z temi zmianami, gdyż Microsoft,  tak  jak zauważyłeś, zamiast tych przestarzałych opcji udostępnia ich open sourcowe, nowe wersje.

Polecam blog:
http://blogs.msdn.com/b/chuckw/

Offline Xender

• Użytkownik

# Lipiec 25, 2015, 17:47:20
No, i najprostszy sposób wyodrębniania osobnych środowisk pod różne projekty to Virtualbox ;-)
AFAIK identycznie, jak przy pisaniu w C/C++ na dowolnej desktopowej platformie.

// Wydzielcie proszę ten offtop jeśli się rozrośnie.

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

• +1
# Lipiec 25, 2015, 22:46:59
@kubera: Właśnie, chyba zacznę używać tego DirectXMath. Używałem Geometric Toolsów wcześniej, przez co miałem duże problemy przy właściwej projekcji shadow map, jak przestawiłem się na DXowe sprawy, to od razu wyszło.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Lipiec 27, 2015, 17:41:16
Jeśli dobrze pamiętam, to elementy z D3DX takie jak Font albo efekty są teraz gdzieś w DirectX SDK / Windows SDK w postaci źródeł do samodzielnego skompilowania.