Autor Wątek: Ferrum Online  (Przeczytany 3764 razy)

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 10:08:25
Witam!
Nie będę owijał w bawełnę bo pewnie wiele osób tego nie lubi. Chciałem przedstawić wam pomysł na projekt gry MMORPG (Massively-Multiplayer Online Role Playing Game) a dokładniej, MMORPG CARD.

Świat opierałby się na tematyce Fantasy z elementami Dark Fantasy. Gracz miałby do wyboru rasę, klasę czy nawet podklasę. Zostało by dodanych wiele innowacyjnych elementów takich jak np. walki w grupach (nie tylko 2vs2), walki o guildie (tak będzie można przejmować czyjeś guildie tworząc jedną ogromną). Nasuwa nam się tutaj od razu system respektu. Otóż bez tego mało kto może przeżyć, musimy mieć znajomości ponieważ samemu mało zdziałamy. Walki będą odgrywane Gracz vs Gracz (Player versus Player czyli poprostu PvP) oraz Gracz vs NPC (Player versus No Player Computer, czyli PvC). Każda klasa oraz podklasa będzie miała swój własny, unikalny wygląd, jak i rodzaj kart. Chodzi tu mniej więcej o to, że będąc magiem nie można używać kart przypisanych dla Wojownika.

Handel między graczami opierałby się na sprzedawaniu/kupywaniu a nawet licytowaniu przedmiotów. NPC oczywiście ma karty jednak tylko połowę dla każdej klasy (a ich będzie całkiem sporo), resztę gracze będą musieli zdobyć sami poprzez walki z graczami czy NPC.

Mechanika gry będzie opierała się na systemie pokoi. Nie chcę robić RPG w którym chodzimy 'ludkiem' i po zetknięciu z graczem pojawia się ekran walki. Wróćmy jednak do tych pokoi, otóż na ekranie będą pojawiały się dziesiątki (no, to już zależy od graczy), pokoi, w których będą różne opcje poprzez walki pvp, pvc, tvt, gvg itd. Kupywanie/sprzedawanie przedmiotów u NPC będzie polegało na tym, aby kliknąć odpowiedni przycisk, wtedy przenosi nas do wioski w której klikamy na odpowiedni sklep.

Nie chcę się zbytnio rozpisywać... rozumiecie, projekt nie ruszył nawet a ja chcę większośc pomysłów zachować dla grupy tworzącej grę.

Teraz kolejna sprawa. Nie mam teoretycznie nikogo do pomocy. Sam jestem grafikiem więc za oprawę graficzną odpowiedzialny będę ja. Szukam głównie programistów, którzy zdolni są stworzyć coś takiego. Szukam także gości od rysunków (koncept art). Jeżeli chcielibyście wspomóc pomysł i zrobić z niego projekt, zapraszam na forum: http://ferrum.glt.pl Piszcie także w tym temacie, każda pomoc się przyda (ale jak już pisałem, w pierwszej kolejności programiści).

Mam zamiar zrobić tą grę więc proszę aby osoby, które nie są zdecydowane nie pisały... nie chcę potem tracić teamu, dlatego proszę o zgłaszanie sie osób powyżej 16 roku życia (ewentualnie 15 ale chodzi mi tu głównie o dojrzałość).

Pozdrawiam i zapraszam do współpracy,
Zap

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

hans_

• Gość
# Marzec 03, 2007, 10:38:34
1. Co to jest MMORPG CARD? Jak się w to gra i o co chodzi?
2. Zamierzasz zrobić grę przez www czy przez własnego klienta?
3. 2d? 3d?

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 12:02:34
1. MMORPG CARD - jest to rodzaj MMORPG, w którym gramy w karty, wszystko jednak zachowuje formę RPG.
2. Przez własnego klienta
3. 2d

hans_

• Gość
# Marzec 03, 2007, 12:34:23
1. MMORPG CARD - jest to rodzaj MMORPG, w którym gramy w karty, wszystko jednak zachowuje formę RPG.
A można jaśniej? ;) Tzn. czy gra w karty jest formą walki?

Offline really

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 12:40:25
a grales kiedys w karcianki (Magic the Gathering itd.)? To jest chyba cos w tym stylu, tyle ze bardziej rozbudowane. Dobrze zrozumialem?
Sam nad czyms takim myslalem, ale duzo prostszym.

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 12:41:21
Dokładnie.
Są karty do ataku, obrony, pomocy, każda ma specjalne właściwości, jedne wspomagają inne, drugie niszczą, trzecie leczą itd. jest ogółem bardzo duży wybór także walka nie będzie monotonna.

@really
Dokładnie, ma być rozbudowane ale jak na nasze Polskie możliwości. Jeśli chciałbyś wspomóc to zapraszam na forum :)

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 03, 2007, 13:15:25
A masz jakieś doświadczenie? Wiesz ile to pracy taki rozbudowany mmorpg? Masz jakiś design-doc, dokumentację, projekty? Czy może wpadł ci do głowy pomysł i poleciałes na forum?

aha, i jeszcze jedno. Ile płacisz?

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 13:29:51
Pomagałem w tworzeniu kilku produkcji lecz każdy został zawieszony, mało kto dotrwał do końca. Doświadczenie mam, bynajmniej bym tu nie pisał gdybym zaczynał zabawę z takim czymś...

Co do zapłaty. Jedyne co wam mogę zaoferować to czystą przyjemność z gry, bynajmniej póki nie zostanie ukończona. Potem mam zamiar wprowadzić jakieś płatności (może nie abonament ale np. cash shop) więc pieniądze będą rozdzielane na wszystkich, którzy pomogli w projekcie (oraz na utrzymanie serwera rzecz jasna). Także jesli nawet nie teraz to zwróci się wam t w przyszłości. Przepraszam za to, rozumiem, że ludzie i tak nie mają czasu ale wiele produktów powstało na takiej zasadzie.

Grą jest raczej na dłuższy termin, oczywiście nie skończmy jej raptem w 2-3 miesiące (chociaż to już zależy od ekipy tworzącej grę). Nad tym, czy jednak spróbować tego wyzwania rozmyślałem już od Listopada więc nie zrobiłem tego pochopnie, wierzcie mi, nie jestem z tych ludzi którzy działają pod wpływem 'podniecenia'

Pozdrawiam,
Zap

//edit: acha zapomniałem dopisać. Wszystko zacznę robić gdy tylko będę pewny, iż mam na tyle osób aby zacząć pracę... nie ma sensu rozpędzać się bo jeszcze nic z tego nie wyjdzie i moja praca pójdzie pod kosz. Zawsze sobie powtarzam, że lepiej poczekac i zrobić coś dobrze niż zrobić szybko a, za przeproszeniem, do dupy.

//edit2: na forum została dodana nowa karta o nowym wyglądzie, zapraszam do skomentowania. Mam nadzieję, iż jakoś was nakręcą na projekt ;) http://ferrum.glt.pl
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2007, 15:29:33 wysłana przez Zap »

hans_

• Gość
# Marzec 03, 2007, 20:17:22
Pomagałem w tworzeniu kilku produkcji lecz każdy został zawieszony, mało kto dotrwał do końca. Doświadczenie mam, bynajmniej bym tu nie pisał gdybym zaczynał zabawę z takim czymś...

Co do zapłaty. Jedyne co wam mogę zaoferować to czystą przyjemność z gry, bynajmniej póki nie zostanie ukończona. Potem mam zamiar wprowadzić jakieś płatności (może nie abonament ale np. cash shop) więc pieniądze będą rozdzielane na wszystkich, którzy pomogli w projekcie (oraz na utrzymanie serwera rzecz jasna). Także jesli nawet nie teraz to zwróci się wam t w przyszłości. Przepraszam za to, rozumiem, że ludzie i tak nie mają czasu ale wiele produktów powstało na takiej zasadzie.

Grą jest raczej na dłuższy termin, oczywiście nie skończmy jej raptem w 2-3 miesiące (chociaż to już zależy od ekipy tworzącej grę). Nad tym, czy jednak spróbować tego wyzwania rozmyślałem już od Listopada więc nie zrobiłem tego pochopnie, wierzcie mi, nie jestem z tych ludzi którzy działają pod wpływem 'podniecenia'

Pozdrawiam,
Zap

//edit: acha zapomniałem dopisać. Wszystko zacznę robić gdy tylko będę pewny, iż mam na tyle osób aby zacząć pracę... nie ma sensu rozpędzać się bo jeszcze nic z tego nie wyjdzie i moja praca pójdzie pod kosz. Zawsze sobie powtarzam, że lepiej poczekac i zrobić coś dobrze niż zrobić szybko a, za przeproszeniem, do dupy.

//edit2: na forum została dodana nowa karta o nowym wyglądzie, zapraszam do skomentowania. Mam nadzieję, iż jakoś was nakręcą na projekt ;) http://ferrum.glt.pl

kubel zimnej wody by sie przydal :)

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 21:36:13
Tak tak wiem, jestem tym podekscytowany ale naprawdę... zależy mi na tej grze, bynajmniej aby spełnić się zawodowo :) Powoli także zaczynam uczyć się c++ więc teraz czy później... chociaż nadal mam nadzieję, iż znajdzie się ktoś chętny do pomocy nad grą. Zapraszam do mnie na gg: 4007672 jesli ktoś by sie jednak zdecydował...

Offline Knopi

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 22:31:15
Fajną sprawą byłaby taka gra. Życzę powodzenia.  Chętnie bym zagrał. Kiedyś mogę pomóc w beta testach. Będziesz się wzorować na M:tG  czy wszystko własne ?

Offline Zap

• Użytkownik

# Marzec 03, 2007, 22:53:36
Większość własne, nie twierdze jednak, iż nie użyję kilku ciekawych pomysłów które podkreślą klimat gry :)

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Marzec 06, 2007, 23:39:10
a grales kiedys w karcianki (Magic the Gathering itd.)? To jest chyba cos w tym stylu, tyle ze bardziej rozbudowane. Dobrze zrozumialem?
Sam nad czyms takim myslalem, ale duzo prostszym.

Ja myślę, że MTG jest jednak bardziej rozbudowany pod każdym względem (będę obalał kontrargumenty na mą tezę).

I tak nie mam czasu, ale troche odrzuca mnie warunek powyżej 15-16 lat. Bo przeważnie grupa kształtuje się właśnie tuż ponad (jeżeli damy taki warunek) - czyli bardzo młoda.
Podobnie jest jeśli ktoś się pyta np:
Q: Ile kosztował Cię ten laptop
A: Ponad 3 tys zł.
... co w praktyce oznacza 3 - 3.5 tys (niewiele ponad), a przecież teoretycznie 12 tyś zł to też ponad 3 :)

Offline Charibo

• Redaktor

# Marzec 07, 2007, 16:06:37
CCW: Masz racje, cholernie trudno byloby zrobic cos bardziej rozbudowanego niz Mt:G. Mowie to jako gracz i brat sedziego :)

Offline counterClockWise

• Użytkownik

# Marzec 07, 2007, 20:59:48
CCW: Masz racje, cholernie trudno byloby zrobic cos bardziej rozbudowanego niz Mt:G. Mowie to jako gracz i brat sedziego :)

O super? A kogo? Cetiego, Ajkiego, Micheala, Żółwia? Może znam:)