Autor Wątek: Zapomniane przez game dev  (Przeczytany 4837 razy)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 13, 2015, 13:03:58
Śląsk. Znasz jakąś grę, której akcja toczy się na Śląsku? :)
Masz masę gier strategicznych, w których jest Polska, czy Euro Trucka w którym możesz większość Polski zjeździć.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 13, 2015, 13:42:50

Mały offtop. Ciągle mam przed oczami Śląsk na wysokości Poznania ale bardziej na zachód, gdzie umieścili go twórcy Medieval Total War 2 :D

Offline Xirdus

• Redaktor

• +2
# Maj 13, 2015, 13:59:51
Masz masę gier strategicznych, w których jest Polska, czy Euro Trucka w którym możesz większość Polski zjeździć.
Strategie i ciężarówki raczej się nie liczą, bo one mają często wielkie kawały świata, z tym że wszystko jest dość generyczne i to, czy jesteś na Śląsku czy w Madrycie niewiele zmienia. Gdyby strategie liczyć, to sama seria Europa Universalis załatwia wszystko oprócz Arktyki i Antarktydy.

Offline maro

• Użytkownik

# Maj 13, 2015, 14:23:39
Mały offtop. Ciągle mam przed oczami Śląsk na wysokości Poznania ale bardziej na zachód, gdzie umieścili go twórcy Medieval Total War 2 :D
Można powiedzieć, że prawie się łapie:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1a/Historyczne_granice_%C5%9Alaska.jpg/800px-Historyczne_granice_%C5%9Alaska.jpg

Offline sgorkas

• Użytkownik

# Maj 13, 2015, 16:18:51

No rzeczywiście, nie ma gier na Śląsku. Właściwie to Wielkopolski też nie ma. Ogólnie twórcy gier pomijają olbrzymią część Polski (czasem machną coś w okolicach Warszawy w związku z Powstaniem Warszawskim) a przecież są to regiony gdzie działy się jedyne zbrojne powstania które nie poniosły klęski (powstania Śląskie i Wielkopolskie).

Jeżeli tak się rozdrabniamy to zna może ktoś gry z okolic Estoni, Łotwy i obszaru Inflant :D
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2015, 17:19:24 wysłana przez sgorkas »

Offline Antychrust

• Użytkownik

# Maj 13, 2015, 20:38:25
No rzeczywiście, nie ma gier na Śląsku. Właściwie to Wielkopolski też nie ma. Ogólnie twórcy gier pomijają olbrzymią część Polski

Ponoć zawężenie perspektywy gry do tak bardzo lokalnej znacznie obniża jej potencjał marketingowy - tak przynajmniej słyszałem od wielu ludzi z tzw. branży po tym, jak powiedziałem im, że wraz z zespołem pracujemy nad projektem skupiającym się wyłącznie na jednym z polskich miast :P

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 13, 2015, 21:03:49
a Wiedźmin się czasem nie dzieje w średniowiecznym fantastycznym Śląsku...?

Offline sgorkas

• Użytkownik

# Maj 13, 2015, 22:34:27
Ponoć zawężenie perspektywy gry do tak bardzo lokalnej znacznie obniża jej potencjał marketingowy - tak przynajmniej słyszałem od wielu ludzi z tzw. branży po tym, jak powiedziałem im, że wraz z zespołem pracujemy nad projektem skupiającym się wyłącznie na jednym z polskich miast :P

W sumie ma to sens - raz - ograniczy to sprzedaż wśród ludzi spoza rejonu a dwa - jak jest mniejsza miejscówka nie ma przecież co pokazać, tylko dlaczego Far Cry 4 jest grany poza Nepalem, w Wiedźmina nie grają tylko Polacy, a gry w lochach raczej rosną w siłę aniżeli zaniżają sprzedaż przez to że toczą się w jednym lochu? Myślę że jak się chce to da się upchnąć naprawdę wiele interakcji w jedną miejscówkę nawet jak jest mała. Powiem więcej - zbyt duży świat tylko przeszkadza w budowaniu realizmu - liczył ktoś strażników którzy skończyli swoją karierę awanturnika przez strzałę w kolano? :D

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +3
# Maj 14, 2015, 00:01:07
Na Antarktydzie toczy się akcja gry "Spy VS Spy III".

Offline CheshireCat

• Użytkownik

# Maj 14, 2015, 21:55:37
Pamiętaj, że setting to nie tylko miejsce, ale czasoprzestrzeń.

Pozostaje albo znaleźć unikalną epokę w jakimś miejscu na ziemi, albo lecieć na inną planetę albo wymyślić sztuczne miejsce.

Offline WhiteLightning

• Użytkownik

# Maj 14, 2015, 23:21:32
Odnosnie zimnych terenow bylo tez Cryostasis - Arktyczny Sen i Prisoner of Ice (chodz w sumie nie wiem w okolicach ktorego bieguna sie to dzialo:) )

Offline koirat

• Użytkownik

# Maj 14, 2015, 23:44:53
Prisoner of Ice
Aha to jedna z tych przegiętych przygodówek gdzie trzeba było wszystko obklikać

Coś zaczynam sobie przypominać.
" Wbij igłę na mapie ściennej w okolicy bieguna północnego. "

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +2
# Maj 15, 2015, 00:28:10
Na Antarktydzie toczy się akcja gry "Spy VS Spy III".
Też mi to przyszło jako pierwsze do głowy, tyle że ja sprawdziłem... i okazało się że to jest Arktyka, nie Antarktyda. :)

Offline maro

• Użytkownik

# Maj 15, 2015, 10:23:42
Znacie może jeszcze jakieś miejsca gdzie dałoby się świetnie osadzić grę ale wielcy i mali deweloperzy tego nie robią (tak jak na wspomnianej Antarktydzie) ?
Zależy jaką grę.
Jeśli chodzi o przykład ze Śląskiem, podałem go, bo jest to miejsce dosyć charakterystyczne, i takie elementy jak kopalnie, chuty, budynki (familoki), dym/smog, są jakoś osadzone w świadomości Polaków i od razu kojarzą się z tym regionem.
Podobnie jak piramidy (globalnie) kojarzą się z Egiptem, tak kopalnie kojarzą się (lokalnie) ze Śląskiem.

No rzeczywiście, nie ma gier na Śląsku. Właściwie to Wielkopolski też nie ma.
Właściwie to jest jedna :) - Czerwony Kapturek studentów z AGH, http://www.perspektywy.pl/portal/images/aktualnosci/z_zycia_uczelni/czerwony_kapturek_b.jpg
Chociaż chyba nie jest powiedziane gdzie toczy się akcja...
Wielkopolska - może Polanie? :)

Jeżeli tak się rozdrabniamy to zna może ktoś gry z okolic Estoni, Łotwy i obszaru Inflant :D
Rozdrabniamy się, żeby znaleźć coś unikalnego dla małych developerów. Mi te rejony zupełnie z niczym się nie kojarzą. Bałtyk i ruskie wikingi. ;)

Pozostaje albo znaleźć unikalną epokę w jakimś miejscu na ziemi, albo lecieć na inną planetę albo wymyślić sztuczne miejsce.
Albo wziąć prawdziwe miejsce, prawdziwą epokę i trochę poczarować. Na przykład wrzucić mamuty na steampunkową Syberię. :)
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2015, 11:42:31 wysłana przez maro »