Autor Wątek: [PC, Android, iOS] Asteroidy  (Przeczytany 3039 razy)

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

• +1
# Maj 06, 2015, 23:06:44
Kilka dni temu na warsztat.gd Kos wrzucił podobny projekt (Wielkie dzięki!). Od razu przypomniało mi się jak w wieku 10-12 lat grałem w Asteroidy. Już wtedy chciałem zrobić taką grę ale cóż wtedy jeszcze Unity3D nie istniało, a i ja o programowaniu wiedziałem tyle że to słowo składa się z 5 sylab :)

Więc, stało się. Po ok 15 latach zrobiłem Asteroidy!

Wersja na PC:

Wersja mobilna:

Instalki:

http://gimer.pl/klasyczne-asteroidy/

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gimer.asteroids

Też dla zabawy i też nie zamierzam z tym nic więcej robić. Kurcze, chyba jestem jakiś inny bo naprawdę zacnie się bawiłem przy tym projekcie :D
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 20:55:47 wysłana przez Gimer »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Maj 07, 2015, 00:21:24
Wow, miło mi :D

Klasyczne asteroidsy ze sterowaniem klawiatura+myszka, też mi coś :P Podoba mi się fizyka (z uwzględnieniem kształtów asteroidów :D), tylko po rozwaleniu dużego małe bardzo lubią się 'sklejać'.

Zastanawiałem się długo co to za asteroid z tarczką na drugim screenie i czemu mi się nie spawnuje, ale to pewnie wirtualny gamepad..? :P

Nie udało mi się też skończyć ani jednego poziomu. :D

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 07, 2015, 00:59:04
Klasyczne asteroidsy ze sterowaniem klawiatura+myszka, też mi coś :P Podoba mi się fizyka (z uwzględnieniem kształtów asteroidów :D), tylko po rozwaleniu dużego małe bardzo lubią się 'sklejać'.
Klasyczne ale nie całkiem? :P Jestem zdania, że dzieło nawet przepisywane powinno się troszkę zmieniać, bo może akurat wyjdzie coś lepiej?
Zastanawiałem się długo co to za asteroid z tarczką na drugim screenie i czemu mi się nie spawnuje, ale to pewnie wirtualny gamepad..? :P

Nie udało mi się też skończyć ani jednego poziomu. :D
Jak ścianiesz wersje na Andka albo iOSa to lewym padem latasz, a prawym się obracasz. Wymyśliłem sobie, że zrobię jedną wersję na powyższe platformy i tam gdzie trzeba trochę specyficznego kodu przełączam się boolami.
Nie dałem poziomów. Jak zniszczysz dużą asteroidę to spawni się nowa i tak w kółko.

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 11, 2015, 14:59:51
Wczoraj usiałem z zamiarem poprawienia sterowania i tak się rozpędziłem aż do nocy. Powstało to:
http://gimer.pl/klasyczne-asteroidy/
(menu, poziomy, bonusy: manipulowanie czasem, zmiany szybkości i ilości strzelania, wrogowie)

Wersja na Andka trochę się zmieniła. Zrezygnowałem z dwóch kółek, bo się z sobą kłóciły. Jako, że człowiek ze mnie leniwy to zastosowałem inne rozwiązanie:

Z lewej kierunek lotu. Z prawej dwie strzałki pod kątem do obrotu. Jakoś tak empirycznie jest lepiej.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 15:03:22 wysłana przez Gimer »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Maj 11, 2015, 17:14:22
No, robi się bardzo fajnie :) Podobają mi się levele i powerupy. Tylko shield ciężko użyć, bo znika prawie natychmiast.
Ekran się zabawnie huśta!

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 11, 2015, 17:47:45
No, robi się bardzo fajnie :) Podobają mi się levele i powerupy. Tylko shield ciężko użyć, bo znika prawie natychmiast.
Ekran się zabawnie huśta!

Z tarczą to tak specjalnie. Jak się ją dobrze wykorzysta to można porozbijać kilka asteroid zanim zniknie. Słowem jesteśmy przez 3 sek nieśmiertelni.

Chyba tylko Ty testujesz tą grę :P Za tydzień może znowu coś dorobię.

Kilka razy miałem już combo:
3x strzelanie, 3x strzelanie (czyli 5 na raz), szybsze strzelanie.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 17:59:26 wysłana przez Gimer »

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 11, 2015, 20:57:08
Poprawiłem jeszcze wrogów, bo machnęło mi się przy liście -1 i ostatni wróg nigdy się nie pojawiał.

Wrzuciłem na:
Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.gimer.asteroids

Pewnie dojdzie do 10 pobrań :D

Offline Wiesiu

• Użytkownik

• +1
# Maj 11, 2015, 22:00:22
Wesprę Cię downloadem, ale 21 mega to chyba troszkę za dużo?

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

• +1
# Maj 11, 2015, 22:08:37
Super się gra. ;) Ta gra na stałe zagości na moim telefonie. :)

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

• +1
# Maj 11, 2015, 22:09:10
Wesprę Cię downloadem, ale 21 mega to chyba troszkę za dużo?

Odejmij 12 mb na silnik, i 75% reszty na muzyczkę.
Jak zbudowałem instalkę na iOSa to miała 70mb!
Dla kontrastu: ta sama gra na webplayerze to 3.5mb

@up
Każdy feedback o sterowaniu jest na cenę złota. Zrobiłem 4 wersja i w końcu postawiłem na tą, którą widać.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2015, 22:11:18 wysłana przez Gimer »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Maj 11, 2015, 23:13:43
Uch, utknąłem na 7. poziomie, bo nie było do czego strzelać. Zdarzyło mi się to już kilka razy. Pewnie asteroidy się chowają gdzieś poza ekranem. U mnie też się to w zasadzie zdarza :D ale zawsze mają dużą prędkość i w końcu wyjeżdżają.
Pograłem wreszcie z dźwiękiem i bardzo mi się podoba! To jakiś opengameart, czy sam robisz takie fajne?

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Maj 11, 2015, 23:25:32
Jeśli utknąłeś to wystarczy stateczkiem polatać poza ekranem :) Taki bug. Postaram się poprawić w następnej jakiejś wersji.

Właśnie dźwięki. Strzały i wybuchy mają losowaną głośność i wysokość tonu (pitch) o 10%, tak by znudzenia dźwiękiem nie robić za dużego.

Wszystkie dźwięki są z opengameart.com To jedyne assety jakie można w miarę dobre pobrać z tej strony. W każdym innym dziale trzeba się przekopać przez góry śmieci.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Maj 12, 2015, 12:44:24
Pewnie dojdzie do 10 pobrań :D
A byś się zdziwił. Swego czasu zrobiłem oldschoolowego shootera z podobnymi oczekiwaniami, a teraz ma on ponad 70 000 pobrań, 4.5 gwiazdki, ponad 500 komentarzy i kilka bardzo pozytywnych recenzji w sieci. W dodaku całość jest tylko na BlackBerry. Właśnie jakiś czas temu postawiłem sobie za cel dodać nowe poziomy, IAP i zportować to przynajmniej na Androida, bo przy takiej liczbie pobrań to aż głupio że ani dolara z tego nie mam. :) Tak że nic nie zakładaj. :)

Offline skowronkow

• Użytkownik
    • skowronkow devsite

# Maj 14, 2015, 00:41:07
W dodaku całość jest tylko na BlackBerry.

Myślałem, że pisząc na Windows Phone jestem niszowy :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Maj 14, 2015, 09:07:48
Myślałem, że pisząc na Windows Phone jestem niszowy :)
Dobra, pora zakasać rękawy i przepisać moje asteroidsy na Palm OS >_>