Autor Wątek: Proceduralny Avatar  (Przeczytany 362 razy)

Offline timus

• Użytkownik

• +3
# Kwiecień 25, 2015, 00:48:18
Jako, że warsztat jest zintegrowany z serwisem gravatar to pomyślałem, ze dobry pomysłem było by dodać trochę kolorów do strony z użyciem awatarów generowanych proceduralne dla użytkowników nie posiadających awatara. Takie podejście wykorzystuje m.in. Stack Overflow. Gravatar oferuje 4 rodzaje takich awatarów i łatwo można je dodać do serwisu wystarczy do zapytania o avatar dodać "d=nazwa".

Przykłady, bo nie wszyscy mogli się z czymś takim spotkać:
Bonus:

Co o tym sądzicie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 25, 2015, 01:14:36
Myślę, że większość użytkowników nie będzie chciała przymusowo zostać serwetką, krowocopem, żulkiem, pixel hipopotamem, ani zdziwionym jednorożcem. ;)

Offline Raptor

• Użytkownik

# Kwiecień 25, 2015, 01:32:31
Ja to zawsze chciałem być zdziwionym jednorożcem, dobry pomysł, dzięki!

Offline Kyroaku

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 25, 2015, 01:33:06
Pixelowy hipopotam jest super.
Myślę jednak, że to powinien być jeden typ awatarów - na przykład takie własnie 8 bit cudaki.

Offline timus

• Użytkownik

• +2
# Kwiecień 25, 2015, 01:49:00
@Krzysiek K.
Po to właśnie ten temat. Ale nawet jak by komuś nie podobało to zawsze może sobie ustawić inny awatar.

@Krzysztof5
Kod źródłowy jest open-source wiec możesz mieć codziennie innego jednorożca na awatarze xD.
https://unicornify.appspot.com/

@Kyroaku
No właśnie jeden typ, podałem kilka rodzajów aby można ocenić które najlepiej pasują.

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Kwiecień 25, 2015, 01:53:39
Możecie zrobić awatary 8bitowe - one zawsze są na czasie :) Tylko liczba możliwych opcji jest mocno ograniczona :/

Offline Xender

• Użytkownik

• +3
# Kwiecień 25, 2015, 09:25:42
Ja jestem przeciw (chociaż jednorożce są przesłodkie).

Zrobi się wizualny tłok, a różne avatarki z jednej serii będą zbyt podobne, by umożliwić rozróżnianie użytkowników, jeśli zaczną być stosowane masowo.

Na SE wygląda to inaczej, bo to Q&A a nie forum - avatarki są tylko pod odpowiedziami, nie w komentarzach.

Offline timus

• Użytkownik

• +2
# Kwiecień 25, 2015, 10:47:05
@up
Patrząc na http://identicon.net/ które używa github, wydaje się, że różnorodność jest dość sporo. Co do  rozróżniania użytkowników to wydaje mi się, że brak awatara nie jest wcale lepszy rozwiązaniem.
Rozpoczynając ten temat miałem na myśli wykorzystanie owych awatarów w całym serwisie, oczywiście to nie musi być reguła, można przecież używać ich tylko na portalu i Q&A(albo w jakiejkolwiek innej kombinacji).

Edit:
Tak sobie myślę, może dać użytkownikowi wybór w ustawieniach konta czy chce mieć takie avatarki czy nie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 11:01:35 wysłana przez timus »

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 25, 2015, 11:14:41
@Xender: A rozróżnianie użytkowników po jednym i tym samym standardowym awatarze? Byłoby i tak lepiej.

Jestem za.

EDIT:

Nie wiem jak ja to zrobiłem, nie zauważyłem powyższego postu i napisałem część tej samej treści tu. ;d
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2015, 11:16:28 wysłana przez BrunonDEV »

Offline mawpa

• Użytkownik

# Kwiecień 25, 2015, 12:58:22
Przecież jest standardowy avatar - nullptr ;)
Tak sobie myślę, może dać użytkownikowi wybór w ustawieniach konta czy chce mieć takie avatarki czy nie.
To może być dobre. Te pikselowe mają klimat i IMO najbardziej by pasowały.

Offline P@tyS

• Użytkownik
    • Patys coding

# Kwiecień 25, 2015, 13:29:12
W sumie jestem za, jeśli jeszcze można byłoby wybrać z "wbudowanych" jakiego szalonego jednorożca się chce to byłoby super :D Szczerze przez obecny system ustawiania avatarów nie chce mi się przebijać :)

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

# Kwiecień 25, 2015, 14:03:49
<-- ładny awatar? Całe 3kb szczęścia :P

Cały temat sprowadza się do pytania, czy ktoś z warsztatu ma czas i chęci, by posiedzieć kilka godzin i to zrobić?

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 25, 2015, 14:23:48
No i Warsztat zaatakowała plaga pixelartowych awatarów. :D

Nie, naprawdę dodajcie te losowe, fajnie by to wyglądało. ;)

Offline Xender

• Użytkownik

# Kwiecień 25, 2015, 17:31:06
pixelartowych
Kwadratowo-wychodkowych.

Pixel-art nie polega ani na tym, by "pixele" miały wielkość wielokrotną pixela na ekranie, no i jeszcze znajduje się w nim słowo "art"...

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 25, 2015, 17:34:17
Kwadratowo-wychodkowych.

Nie, aż tak źle nie jest... :)

Pixel-art nie polega ani na tym, by "pixele" miały wielkość wielokrotną pixela na ekranie, no i jeszcze znajduje się w nim słowo "art"...

Więc pixel-art nabiera nowego znaczenia (jak "drugie dno"...). :P