Autor Wątek: Warsztat poleca pomija wyżej punktowane wpisy  (Przeczytany 5575 razy)

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 24, 2015, 14:24:54
Ale był pod inną nazwą, o ile się nie mylę. ;)

Cytat z napisów na dole głównej Warsztatu:

Copyright © 2006-2015

--

No dobrze, ale schodzimy z tematu. Nie ma naprawdę nikogo do pracy nad ulepszaniem Warsztatu? Filmiki to taka podstawowa funkcja, czas rozpocząć rewolucję.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xender

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 24, 2015, 15:25:01
Tak, rozumiem, ale Warsztat istnieje już 9 lat więc warto byłoby wreszcie coś ulepszyć...
(pomijając, co napisał Krzysiek K., że ma więcej:)

Za to "Warsztat poleca" ma ~ 1 rok i 1 miesiąc, więc wcale nie tak dużo.
Cały Warsztat był w czasie swojego istnienia ulepszany sporo razy.

No dobrze, ale schodzimy z tematu. Nie ma naprawdę nikogo do pracy nad ulepszaniem Warsztatu? Filmiki to taka podstawowa funkcja, czas rozpocząć rewolucję.
Rozumiem, że jesteś chętny i pełen zapału do pracy na rzecz Warsztatowej społeczności, skoro tak domagasz się zmian? :>
Pogadaj z Dabem, może da Ci dostęp do źródeł.

Ja kiedyś coś chciałem robić, ale nie na zasadach closed-source.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2015, 15:26:36 wysłana przez Xender »

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 24, 2015, 15:36:15
Rozumiem, że jesteś chętny i pełen zapału do pracy na rzecz Warsztatowej społeczności, skoro tak domagasz się zmian? :>
Pogadaj z Dabem, może da Ci dostęp do źródeł.

Jakbym mógł, to czemu nie, choć nie mam doświadczenia w technologiach Web-owych. ;)

Ale ja to widzę tak (pseudokod uniwersalny):

if(obiekt.type == "video"){
// tu jak w przypadku screenów, tj. tekst, ramka, itp.

// a tu zamiast miniaturki screena miniaturowy odtwarzacz youtube
}

Oczywiście nie wiem w czym to jest pisane, czy owy język jest obiektowy i czy dałbym radę w nim cokolwiek napisać. ;)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Kwiecień 24, 2015, 16:10:35
Ale był pod inną nazwą, o ile się nie mylę. ;)
Pod inną domeną, ale nazwa była ta sama. Jak na konferencji TGK w 2004 się o nim dowiedziałem, to już wtedy wszyscy mówili na to "warsztat" jak jeden mąż.

Open-sourcowanie źródeł serwisu raczej dobrym pomysłem nigdy nie będzie. Inna sytuacja, gdy w setkę osób developujesz Wikipedię, masz dziesiątki tysięcy użytkowników (mowa tu o instalacjach MediaWiki, nie o end userach serwisu) i możesz ścigać się na bieżąco z hakerami, a kompletnie inna gdy dwie osoby piszą cały serwis po godzinach - wtedy "security by obscurity" może dodać niebagatelną warstwę bezpieczeństwa.

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 24, 2015, 16:16:03
Open-sourcowanie źródeł serwisu raczej dobrym pomysłem nigdy nie będzie. Inna sytuacja, gdy w setkę osób developujesz Wikipedię, masz dziesiątki tysięcy użytkowników (mowa tu o instalacjach MediaWiki, nie o end userach serwisu) i możesz ścigać się na bieżąco z hakerami, a kompletnie inna gdy dwie osoby piszą cały serwis po godzinach - wtedy "security by obscurity" może dodać niebagatelną warstwę bezpieczeństwa.

Przecież możecie zrobić kopię zapasową. ;)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Kwiecień 24, 2015, 17:23:48
Przecież możecie zrobić kopię zapasową. ;)
No to rozwiń może jeszcze tę myśl, w jaki sposób kopia zapasowa może zabezpieczyć przed kradzieżą danych (np. maili) użytkowników serwisu? ;)

Offline Liosan

• Redaktor

• +2
# Kwiecień 24, 2015, 23:57:06
Za to "Warsztat poleca" ma ~ 1 rok i 1 miesiąc, więc wcale nie tak dużo.
Cały Warsztat był w czasie swojego istnienia ulepszany sporo razy.
Pierwszy wpis warsztat poleca pochodzi ze stycznia 2011 :) 4 lata i 3 miesiące. Ale wtedy to nie ja robiłem - ja przejąłem od lipca 2011. Chyba zacząłem od tego wpisu :)

Liosan

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 25, 2015, 11:07:26
Tak ciężko jest dodać coś na wzór mojego pseudokodu? Mogę wiedzieć co to za język+framework?