Autor Wątek: Szacowanie przyszłych zysków z projektu / opłacalność  (Przeczytany 7556 razy)

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

# Kwiecień 03, 2015, 14:58:48
1. Załóżmy, że mam idee produktu, rozwinę go i wykonam dobrze (mowa o oprogramowaniu) - jakie są dostępne metody na oszacowanie jego opłacalności / zysków w przyszłości (luźne pytanie)?

2. Pytanie szczegółowe: Załóżmy, że wykonam nową wersję PVE (Psycho Voxel Editor), która będzie nie na potrzeby zamkniętego studia, tylko docelowo dla wszystkich zainteresowanych - i no właśnie, jak myślicie ILU tych zainteresowanych będzie i jak to można oszacować? Jak oszacować opłacalność projektu, mając szczątkowe dane o konkurencji (np. dla nas jest to Minddesk z ich flagowym Cubicle Constructorem, nie wiem ile sztuk oni sprzedają w jakim czasie itd. itp.).

3. Pytanie do Was - w ankiecie

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline deadeye

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 03, 2015, 15:52:04
Jesli chcesz na tym zarobic, to proponowalbym to jako plugin do Unity (o ile juz nie ma), który możesz opublikować na asset storze. W innym przypadku zabraknie ci ekspozycji i świadomości wsród devów że takie coś istnieje, więc ciężko ci będzie to zmonetyzować.

Offline Gimer

• Użytkownik
    • Portfolio

• +1
# Kwiecień 03, 2015, 16:25:17
Nie znam odpowiedzi na pierwsze dwa pytania ale :)

Gry Voxelowe piszę się na tyle łatwo i szybko, że wolałbym samemu ją napisać. Jednak z drugiej strony jeśli Twój produkt byłby gotowy z przysłowiową wisienką i nie kosztował więcej jak kilkanaście € to oczywiście rozważył bym zakup.

Co jakiś czas coś tam kupuje, choć najczęściej to grafika i systemy cząsteczek. Kod raz w życiu kupiłem.

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +4
# Kwiecień 03, 2015, 16:58:01
Byłbym zainteresowany edytorem jeśli byłby darmowy. ;)

Offline komorra

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 17:51:16
Ku doprycezowaniu: Edytor służyć ma do tworzenia modeli voxelowych i nie będzie darmowy. Do tego dochodzą jeszcze pluginy do Unity oraz UnrealEngine - żeby móc modele łatwo importować, animować oraz poddawać realtime-owej destrukcji.

@deadeye - dobry pomysł :)

Interesuje mnie np. czy udało by się sprzedać np. 100 licencji (załóżmy, że po konkurencyjnej cenie). Czy nisza jest aż tak niszowa, że np. udało by się sprzedać 10-20 licek (mówimy o kanale sprzedaży światowym) - tak powiedzmy przez pierwszy miesiąc od release-u.

Z tego co widzę odnośnie konkurencji - Minddesk - to ich produkt edytora voxelowego ma kilkaset lików na fb i porównywalnie tyle followersów na Twitterze. Czy mogę założyć że realnych fanów jest kilka tysięcy - ludzi którzy o tym wiedzą i są zainteresowani? (nie każdy ma fb, twiterra itd.)

Bo jeżeli jest jakiś przelicznik lików/followersów/+1 itd. itp na sprzedaż produktu - to byłbym zainteresowany takimi teoriami - lub jeżeli znacie i wiecie jak to się przekładało z doświadczenia na waszych produktach - to byłbym wdzięczny za podzielenie się takimi informacjami.

Ja też niedługo zacznę głebszy research nad problemem ogólnym i szczególnym poruszanym w tym wątku - postaram się przedstawić również swoją koncepcję.

Offline Xender

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 18:38:51
Byłbym zainteresowany edytorem jeśli byłby Wolnym Oprogramowaniem.

Z tego co widzę odnośnie konkurencji - Minddesk - to ich produkt edytora voxelowego ma kilkaset lików na fb i porównywalnie tyle followersów na Twitterze. Czy mogę założyć że realnych fanów jest kilka tysięcy - ludzi którzy o tym wiedzą i są zainteresowani? (nie każdy ma fb, twiterra itd.)
A w drugą stronę? Pewnie nie każdy z tych, co kliknęli "lubię" lub zasubskrybowali, kupił.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 18:41:18 wysłana przez Xender »

Offline komorra

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 18:40:41
Zapewniam że będzie on Szybkim Oprogramowaniem ;)

btw. oddawajcie swoje głosy na ankietę - ona mi bardzo pomoże, generalnie zależy mi na jak największej liczbie głosów, ponieważ wtedy będzie większa próba.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 18:49:37 wysłana przez komorra »

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Kwiecień 03, 2015, 18:49:27
Edytor służyć ma do tworzenia modeli voxelowych i nie będzie darmowy.
Interesuje mnie np. czy udało by się sprzedać np. 100 licencji (załóżmy, że po konkurencyjnej cenie).
Widzę tutaj sprzeczność. Jest co nie co darmowych edytorów voxelowych w sieci, więc jakakolwiek dodatnia "konkurencyjna cena" będzie już niekonkurencyjna.

Offline iniside

• Użytkownik

• +1
# Kwiecień 03, 2015, 18:51:40
http://voxelfarm.com/

To po pierwsze.

Po drugie czy bylbym zainteresowany ? Jako standalone edytor, na 100% nie.
Jak plugin do UE4, moze. Zeby byc absolutnie szczerym, nie bardzo wiem, do czego mialbym tych voxeli uzywac w samej grze.

Na papierze to brzmi super, ale w praktyce w grze, narzuca ograniczenia, z ktorymi ja osobiscie nie jestem w stanie sie pogodzic

Natomiast moge ci powiedziec, co by mnie naprawde interesowalo. Proceduralne generowaniej modeli w 3D, zeby moc latwo, masowo produkowac wszelkiego rodzaju skaly, kamienie, kilfy.
Tu jest kasa, zrob odpowiednik SpeedTree, dla generowania skal, i ludzie beda rzucac kasa w monitor :D.

Offline timus

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 18:52:09
Wydaje mi się, że kwadratowe voxele odchodzą już powoli do lamusa a ich miejsce zajmują ładne, gładkie struktury z voxeli np jak w Space Engineers czy EverQuest Next.

Edit:
Tu ciekawie te "nowe" voxele wyglądają: http://www.atomontage.com/?id=dev_blog&pid=mar17_2015
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2015, 19:00:39 wysłana przez timus »

Offline komorra

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 18:59:34
A w drugą stronę? Pewnie nie każdy z tych, co kliknęli "lubię" lub zasubskrybowali, kupił.

@Xender - w drugą stronę też jest pewnie jakaś korelacja (myślę, że na pewno jest). Właśnie owa korelacja social feedback do revenue i vice versa interesuje mnie najbardziej w tym tutaj research-u.

Offline deadeye

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 23:00:37
@Xender - w drugą stronę też jest pewnie jakaś korelacja (myślę, że na pewno jest). Właśnie owa korelacja social feedback do revenue i vice versa interesuje mnie najbardziej w tym tutaj research-u.
Nie ma zasad. Są brandy w których to ratio wynosi 100, a są takie w których wynosi 0.01.

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Kwiecień 03, 2015, 23:31:02
może darmowa w pełni sprawna wersja + jakieś pro ficzery za pieniądze?

Offline komorra

• Użytkownik

# Kwiecień 03, 2015, 23:41:20
@laggyluk: Możliwości jest wiele. Aczkolwiek stoje przed takim pytaniem, czy włożenie kolejnych kilku miesięcy pracy jest opłacalne - bo jeśli nikt nie byłby tym zainteresowany - to miesiące pracy w błoto.

A edytor myślę, że będzie bardziej ergonomiczny niż Qubicle, chociażby ze względu na sposób edycji, który jest w pełni 3D (a nie jak w Qubiclu, że masz przekroje i nan ich operujesz + podgląd całości jako jedyny tryb edycji). A przecież chyba ludziom chodzi o to by jak najłatwiej i jak najszybciej uzyskać ładne voxelowe modele.

Offline BrunonDEV

• Użytkownik
    • Construgia -- RPG

# Kwiecień 04, 2015, 00:17:26
Ja jakby była w miarę tania wtyczka do Unity z dobrą dokumentacją (:P) to chętnie bym kupił i się trochę pobawił. :) Dlatego jako na razie jedyny dałem (1) opcję w ankiecie. ;d

-BD.