Autor Wątek: Projekt SafeUnity i sposoby cheatowania w grach  (Przeczytany 1845 razy)

Offline Rethil

• Użytkownik

# Marzec 30, 2015, 21:33:42
Cześć!

Pracuję obecnie nad pluginem do Unity, który w prosty sposób odsiałby cheaterów korzystających z podstawowych sposobów oszukiwania bez znajomości specjalistycznej wiedzy (wychodzę z założenia, że jak ktoś zna się na robocie, to nie powstrzymam go). Jak na razie skutecznie bronię się przed skanowaniem Cheat Enginem oraz grzebaniem w PlayerPrefsach. Ponieważ obciążenie nie jest zbyt duże zastanawiam się nad wprowadzeniem kolejnych zabezpieczeń. Robię wiec research jak jeszcze można zepsuć grę. Macie może jakieś hinty gdzie szukać podobnej wiedzy? (oprócz Googla - przez to dosyć ogólne źródło się już przebijam)

Ps. projekt ma też swoją stronę na Warsztacie, do której obejrzenia i śledzenia zachęcam;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline maro

• Użytkownik

# Marzec 30, 2015, 21:56:54
Szukałbym raczej ogólnej wiedzy o cheatowaniu w grach i reverse engineeringu bytecodu .NET.
Pomocne mogą być też artykuły i fora dotyczące hackowania gier flashowych - jest ich jeszcze całkiem dużo.

Offline Krzych

• Użytkownik

# Marzec 30, 2015, 22:23:32
Bardzo możliwe, że widziałeś, ale jeśli nie: https://www.assetstore.unity3d.com/en/#!/content/10395 - warto zobaczyć co oferuje konkurencja. :)

Offline Rethil

• Użytkownik

# Kwiecień 01, 2015, 14:36:26
Widziałem i staram się dorównać konkurencji;) Z oferowanych przez nich featurek brakuje mi jedynie wykrycia dll injection.

Offline darkhog

• Użytkownik

# Lipiec 04, 2015, 20:39:32
Polecałbym poczytać o DLLInjection - wiele trainerów/innych cheaterskich programów właśnie działa w oparciu o to i IMO wystarczyłoby albo zablokować to (jeśli winapi na to pozwala), albo wykrywać (to na pewno się da, bo wiem, że np. Comodo internet security umie to wykryć) próby "wstrzyknięcia" kodu a następnie postępować odpowiednio (np. banować gracza na multi albo dawać mu różową sukienkę z wielkim napisem "I love cheating").