Autor Wątek: Środowisko do nowoczesnego C++ [IDE + kompilator]  (Przeczytany 5333 razy)

Offline deadeye

• Użytkownik

# Marzec 22, 2015, 12:45:03
@Offtop: Ja rozumiem że kodzenie kompilatora i IDE nie jest rzeczą prostą, ale brak obsługi standardów (i to dość starych już) w programie za kilka tyś. PLN jest po prostu chamstwem. Miałem nadzieję że VS 2015 będzie obsługiwał (chociaż) cały C++11, ale nie - bo po co?
Yep, because wiadomo że każdy team ma nieskończoną ilość zasobów, więc jeśli coś jest logiczne, to mogą to zrobić od razu.
Oczywiście też bym wolał pełną zgodność, ale są priorytety. Jakbyś nie zauważył, to VS2015 obsługuje prawie całe c++11, fajną część 15 i nawet parę rzeczy które mają wejśc do c++17. Team zapewnie wdrożył wszystkie wg nich przydatne rzeczy, a te które zajełyby dużo czasu przy marnym efekcie zostawił na koniec. Weź też pod uwagę, że część nowych rzeczy ma duży wpływ na stare feature'y, a przy miliardach linii kodu napisanych do tej pory w VC++ takie zmiany muszą wykonywać bardzo ostrożnie.
Ale oprócz standardów, VS2015 ma usprawniony kompilator do ARM, zintegrowany toolchain do Androida wraz z osługą toolchainu gcc. Więc ogólnie włożyli sporo pracy, imo te pare pozostałych rzeczy z c++11 po prostu było mało ważne.

Swoją drogą, jeśli gcc jest w vs2015 obsługiwany out of the box dla natywnego kodu c++ dla Androida, wraz z debugowaniem, to zapewne łatwo można go podłączyć także do desktopowego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 22, 2015, 12:50:00 wysłana przez deadeye »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Marzec 23, 2015, 00:34:17
Uhm, jestem prawie pewien, że VS obsługuje jakąś formę remote debugging. Inaczej ciężko byłoby je nazwać "IDE"...
W sumie to całą galerię metod. Zaczynając na Just-in-Time debugging gdzie po crashu dowolnej aplikacji VS się odpali, przylepi i pokaże gdzie jest problem (jeśli masz PDB i źródła), aż do rzeczy rzeczywiście "remote" (np. zdalne debugowanie w kernel-mode przez FireWire).

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Marzec 23, 2015, 23:43:22
A jeśli chcesz coś naprawdę szybkiego i lekkiego to niektórzy polecają vi :).

No daj spokój, używam vima na co dzień i nawet lubię, ale nie wiem jak można coś bez natywnego wsparcia współbieżności nazywać szybkim :)

Niestety. Wszystkie IDE dla C++ działają dużo szybciej. ;)

Czy to jest już ten moment że przychodzę i gadam wykłady o Eclipse? :D