Autor Wątek: Generowanie zamkniętych przestrzeni do map  (Przeczytany 7091 razy)

Offline matheavyk

• Użytkownik

# Czerwiec 15, 2015, 01:12:50
Dziękuję, nie spodziewałem się tak pozytywnej opinii. Motywujesz mnie do dalszej pracy ;)

Stronę jeszcze będę zmieniał, połączę z tym demem i z dokumentacją, żeby wszystko było dostępne w jednym miejscu. Niestety chwilowo prace nad tym, co przyda się programistom muszą być zawieszone na rzecz opisu tekstowego tego wszystkiego, który muszę za dwa tygodnie oddać na uczelni :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline matheavyk

• Użytkownik

• +1
# Listopad 08, 2015, 06:48:46
Wybaczcie tak długą zwłokę. Niestety nie mam jeszcze strony z prezentacją całego projektu. Nie mam też wersji C++ mojej biblioteki. Ale mam pliki źródłowe w C#, bibliotekę dll również C#, uporządkowany kod i w miarę sensowne komentarze w nim, a także pdfa z moją pracą popularnonaukową na temat generowania map do gier 2D (są w niej wytłumaczone algorytmy użyte w bibliotece i to z obrazkami :)).

Jeśli ktoś byłby zainteresowany którąś z tych rzeczy, to zamieszczam w załączniku.
Najprostszym sposobem użycia biblioteki do generowania map jest dodanie referencji do dllki, a później napisanie na przykład takiego programu:

using MapGenerationLibrary;

namespace GenerationLibraryTest
{
    class Program
    {
        static void Main(string[] args)
        {
            while (true)
            {
                int[][] mapTable = MapGenerator.CreateMapWithCellularAutomata(40, 40).MapTable;
                for (int y = 0; y < mapTable.Length; y++)
                {
                    for (int x = 0; x < mapTable[0].Length; x++)
                    {
                        Console.Write(mapTable[y][x]);
                    }
                    Console.WriteLine();
                }

Console.ReadLine();
            }
        }
    }
}

Można wtedy odpalić go sobie i klikać jakiś przycisk, a w konsoli pojawiać się będą nowe mapki.

Offline maro

• Użytkownik

• +1
# Listopad 09, 2015, 10:07:20
31
„Notepad” to edytor tekstu instalowany wraz z systemem Windows. :D

Offline matheavyk

• Użytkownik

# Listopad 10, 2015, 00:05:04
Haha, no cóż... ;p. Miło mi, że dotarłeś aż na koniec, nawet jeśli było to samo przewijanie :)