Autor Wątek: Rozbudowane gry  (Przeczytany 3982 razy)

Offline Boski

• Użytkownik

# Luty 28, 2015, 22:24:36
Nie wiem, czy dobrze wstrzeliłem się w dział. Nie chodzi o konkretną grę, bardzo interesują mnie wszystkie, które są bardzo rozbudowane, i w których jest obecna duża ilość 'samowolki'. Powiedzmy taki hitman - nieważne czym, jak, wróg ma być zabity, jak spadnie na niego dachówka to cel osiągnięty. Takie przeciwieństwo dzisiejszych interaktywnych filmów typu CoD. Z chęcią przyjmę wszystkie propozycje (tzn odnośnie tematu :)) Od siebie dorzucę jeszcze Space Empires (zwłaszcza starsze), i swat'y.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lethern

• Użytkownik

# Luty 28, 2015, 22:57:27
dla kontrastu wrzucę dziwną, ale rozbudowaną, flashówkę
http://www.kongregate.com/games/Tukkun/anti-idle-the-game

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Marzec 01, 2015, 00:53:59
Nie chodzi o konkretną grę, bardzo interesują mnie wszystkie, które są bardzo rozbudowane, i w których jest obecna duża ilość 'samowolki'.
No to definitywnie ADOM. :)

Offline sgorkas

• Użytkownik

# Marzec 01, 2015, 01:12:22
Nie chodzi o konkretną grę, bardzo interesują mnie wszystkie, które są bardzo rozbudowane, i w których jest obecna duża ilość 'samowolki'. Powiedzmy taki hitman - nieważne czym, jak, wróg ma być zabity, jak spadnie na niego dachówka to cel osiągnięty.

Nie wiem czy dobrze trafiłem w twoje gusta ale i jeśli rozumiem że sandboksy wchodzą w grę to od siebie polecam:

* Dishonored - są jakieś tam ramy za które nie można wyjść ale konstrukcja hubów i możliwości bohatera otwierają przed nami masę dróg,

* TES skyrim - chyba nie muszę tłumaczyć :D Żywa do dziś legenda (nadal pojawiają się mody) którą dorwałem za 3 euro w jakieś wyprzedarzy na steamie,

* Mount&blade warband - w miarę skomplikowana strategia gdzie dbamy o wioski, wypełniamy misję i toczymy bitwę razem ze swymi wojakami. Gra ma charakterystyczny klimat, marną oprawę graficzną a zaczynamy nie jako bohater ale zwykły prostak, jedni zaakceptowali wady i pokochali serię a drugich gra obrzydziła, trzeba spróbować,

* Far Cry 4 - Świetna produkcja od Ubi. Mimo że kampania jest liniowa (są jakieś tam zwroty akcji ale po co komu w tej grze fabuła), to świat gry jest naprawdę tętniący życiem i ciekawy. Jest wiele sposobów na przejęcie każdego garnizonu. Daje duże możliwości i na długo wciąga.

Takie przeciwieństwo dzisiejszych interaktywnych filmów typu CoD.

Hmm... w multi nikt na liniowość nie narzeka :D Ogólnie polecam grać we wszystkie gry z innymi graczami bo to wtedy gry zyskują ten współczynnik losowości i ingerencji :D

Offline deadeye

• Użytkownik

# Marzec 01, 2015, 10:58:10
Fallout: New Vegas (nie mylic z Fallout 3).

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

• +1
# Marzec 01, 2015, 13:48:25
dwarf fortress

Offline komorra

• Użytkownik
    • Blog naszego teamu (o grze Voxelfield)

• +1
# Marzec 01, 2015, 14:15:19
Eve Online

Offline Boski

• Użytkownik

# Marzec 02, 2015, 15:11:08
bardzo fajne propozycje, jak tylko wygram w anty-idle to będę musiał sprawdzić :)

Offline lethern

• Użytkownik

# Marzec 02, 2015, 19:06:57
pozwole sobie się podzielić swoimi komentarzami do tych gierek

ADOM jest ciekawy, choć rozbudowany bardziej w ilość np. itemów, stworów, czy czarów/statusów/zachowań (np. można zamrozić rzekę żeby przejść po niej), i wiele z tych rzeczy po prostu człowiek nie zdąży zobaczyć, bo zginie z maczugą w ręce od uderzenia goblina, albo z głodu (czyli sytuacje proste i prymitywne do bólu), chyba że ktoś poświęci dużo czasu na poznanie gry.... ale ten motyw akurat odnosi się do wszystkich pozycji
Myślę że warto grać z jakimś pomocnikiem (tekstowym tutorialem etc)

Dwarf fortress jest będzie trochę podobny do ADOMa, choć dla nowicjusza bardziej odpychający. Posiada dużo więcej i pozwala na dużo więcej, ale jednocześnie wymaga wiedzy, żeby móc w ogóle powiedzieć "gram w tę grę" zamiast "obserwuję co gra robi ze mną". Mi się nie udało przemóc.. wiem że jest rozbudowana i na tym moje czerpanie radości z gry się skończyło ;)

Eve Online kontynuuje to co poprzednie gry, posiada masę rzeczy w świecie i pozwala na wiele akcji. Od takich stron, jak zrobienie super wypas kariery zbieracza surowców z zawiłą historią uciekania przed piratami i optymalizowania swoich przychodów, przez strony takie jak osoby prowadzące szkolenia dla nowicjuszy (bez których, wydaje mi się, nie da się gładko wejść do świata) po takie strony, jak uczestniczenie w pirackich napadach czy wojnach o terytoria w kilkudziesięcio osobowych grupach, za którymi czasem stoją wieloletni weterani przygotowujący strategie, pełna synchronizacja statków/ekwipunku/czatu-głosu/stanowisk,dowódwców/itd.
Pewnym ograniczeniem może być cena (trzeba miesięcznie płacić, a zapoznać się ogólnikowo ze wszystkimi elementami gry, to pewnie kilka miesięcy)

Co do anti-idle, to powodzenia, ja gram jakiś chyba miesiąc.. więc poznałem wszystkie podstawowe komponenty gierki, ale nie zdążyłem się we wszystkie jeszcze zagłębić

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +1
# Marzec 02, 2015, 19:23:03
ADOM jest ciekawy, choć rozbudowany bardziej w ilość np. itemów, stworów, czy czarów/statusów/zachowań (np. można zamrozić rzekę żeby przejść po niej), i wiele z tych rzeczy po prostu człowiek nie zdąży zobaczyć, bo zginie z maczugą w ręce od uderzenia goblina, albo z głodu (czyli sytuacje proste i prymitywne do bólu), chyba że ktoś poświęci dużo czasu na poznanie gry....
Miało być rozbudowane przecież. ;) ADOM ma nawet skrót klawiaturowy do czyszczenia sobie uszu. :)

Offline Boski

• Użytkownik

# Marzec 04, 2015, 00:03:36
A znacie może inne gry typu(?) anti-idle? Bardzo spodobała mi się ta dziwna idea.

Offline Karol

• Użytkownik

# Marzec 04, 2015, 02:37:57

Offline Xion

• Redaktor
    • xion.log

# Marzec 04, 2015, 06:18:53
Jeśli nie mówimy o typowych sandboksach, to do głowy przychodzą mi od razu serie Grand Theft Auto i Battlefield.

Offline lethern

• Użytkownik

# Marzec 04, 2015, 22:42:04
cookieclicker to "bzdura" w tym gatunku

A znacie może inne gry typu(?) anti-idle? Bardzo spodobała mi się ta dziwna idea.
Gatunek ten można by nazwać "idle games", choć akurat sama gra Anti-idle raczej wyszła poza ramy tego gatunku, i pokazuje że można mieć fajną grę na idei "idle pasek postępu" bez samej idei "klikaj 24/7 w przycisk i nic poza tym".. więc jest więcej gier z tego gatunku, ale...

poniższe gry raczej nie są podobne do anti-idle, ale jak już wspomniałem coś o "idle" to dopisze kilka
http://armorgames.com/play/16083/clicker-heroes (można w to grać miesiącami, są gotowe optymalizatory(kalkulatory) oparte o mechanike (którą da się poznać dopiero po przejściu pewnego etapu gry), ale wciąż gra bazuje na na robieniu "nic")
http://www.kongregate.com/games/NewProject1/idle-evolution (gra "chemiczna")
http://adarkroom.doublespeakgames.com/ (gra typu "czym jeszcze gra cię zaskoczy")
http://candies.aniwey.net/ (jw)
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2015, 23:43:22 wysłana przez lethern »

Offline Karol

• Użytkownik

• +1
# Marzec 05, 2015, 17:01:26
cookieclicker to "bzdura" w tym gatunku
(...)
http://armorgames.com/play/16083/clicker-heroes (można w to grać miesiącami, są gotowe optymalizatory(kalkulatory) oparte o mechanike (którą da się poznać dopiero po przejściu pewnego etapu gry), ale wciąż gra bazuje na na robieniu "nic")
Ok, ale czym te Clicker Heroes rózni się od Cookie Clicker? Klikasz żeby zdobyć ciastka/złoto, kupujesz budynki/pomocników za ciastka/złoto żeby zdobywać więcej ciastek/złota za pomocą klikania czy nic nie robieniu, są także ulepszenia w obu przypadkach. Więc WTF?