Autor Wątek: CryEngine kilka pytań  (Przeczytany 2130 razy)

Offline rpd

• Użytkownik

# Luty 21, 2015, 21:47:37
Witam
Mam kilka pytań technicznych odnośnie silnika CryEngine.
1) Czy da się zrobić tak, aby po wejściu w daną arenę gra się zakończyła? A jeżeli nie to czy po skończeniu ostatniej misji gra zostanie wyłączona albo coś w tym stylu?
2) Jak zrobić taką animację wejścia do gry jak to jest w przykładowym "Forest".
3) Czy jest jakiś sposób aby napisać polskie znaki w celu i opisie misji? Bo oryginalnie nie czyta poprawnie polskich znaków.

Z góry dziękuje za pomoc :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline timus

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 01:46:22
1. yyy ... TAK
2. Wyklikać sobie w edytorze animacji
3. UTF-8 + font

Offline rpd

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 09:44:08
Ok to dobrze. A mógłbyś mi napisać jak zrobić te rzeczy z pierwszego i drugiego punktu? Siedziałem nad tym dwa dni i nic nie wykombinowałem.

Offline kuba

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 12:43:55
http://docs.cryengine.com/display/SDKDOC2/Home
Sam znajdź odpowiedź na swoje pytania. Nikt gry za Ciebie robić nie będzie.

Offline beermaster

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 13:11:38
No właśnie szuka, tylko że mu nogi podkładacie.

Offline rpd

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 13:26:08
Nie chcę, żeby ktoś za mnie grę robił. Gra już jest prawie skończona, brakuje mi tylko tych trzech elementów. Szukałem w dokumentacji CryEngina ale nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania.

Offline rpd

• Użytkownik

# Luty 22, 2015, 18:41:36
Ok, animacje już załatwione. Polskie znaki też. Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko automatycznego wyłączania gry. Proszę, czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Muszę to jutro oddać nauczycielowi.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

• +3
# Luty 22, 2015, 23:27:32
Ok, animacje już załatwione. Polskie znaki też. Do szczęścia brakuje mi jeszcze tylko automatycznego wyłączania gry. Proszę, czy mógłby mi ktoś z tym pomóc? Muszę to jutro oddać nauczycielowi.

Oddać nauczycielowi? Trzeba było od razu tak napisać. Nikt by wtedy nie pomógł. :)

Offline rpd

• Użytkownik

# Luty 23, 2015, 21:28:31
Oddać nauczycielowi? Trzeba było od razu tak napisać. Nikt by wtedy nie pomógł. :)
Tak zgadza się mam to oddać nauczycielowi jako ponadobowiązkowy projekt. Mam 15 lat i dopiero zaczynam temat tworzenia gier, dlatego miałem nadzieję, że ktoś mi z tym pomoże. Oczywiście ktoś może zapytać, dlaczego nie poproszę mojego nauczyciela o pomoc... Odpowiedź jest banalnie prosta, mój nauczyciel nie ma żadnego pojęcia w temacie silników gier i tworzenia gier. On nie ocenia tego co ja zrobię. To jest tylko projekt z mojej inicjatywy, który ja sam zaproponowałem. Nie widzę nic złego w tym, że ktoś mi wytłumaczy jak zrobić zakończenie gry. Proszę zrozum, ja mam dopiero 15 lat, dopiero stawiam pierwsze kroki w tym temacie i potrzebuje pomocy.