Autor Wątek: PIXEL w kioskach!  (Przeczytany 2322 razy)

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

• +5
# Luty 12, 2015, 06:32:14
Witajcie!

Chciałbym Wam polecić pierwszy numer PIXELa (facebook), wiele pewnie już pism o grach czytaliście, jednak żadne z nich nie traktowało tematu w pełnym zakresie. Przykładowo w pierwszym numerze znajdziecie wiele ciekawych artykułów opisujących skąd się wzięła branża gier np. Drugie dno Atari, Salony gier w PRL, do tego artki o ZX Spectrum i Commodore - oraz wiele wiele więcej.

Jeśli ktoś z Was zadaje sobie pytanie jak to wszystko się zaczęło to koniecznie musi kupić PIXELa (spieszcie się bo jest w kioskach już jakiś czas!), do tego oczywiście nie zabraknie tematów współczesnych jak np. Wiedzmin 3 itp.

W kolejnym numerze, który już niebawem pojawi się w kioskach ponownie będziecie mogli poczytać o tym kto i w jaki sposób stworzył branżę gier, ile na tym zarobił i w jaki sposób;) Polecam!

Aha, w powyższym linku znajduje się szczegółowy opis zawartości pierwszego numeru PIXELa.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

• +2
# Luty 12, 2015, 11:10:54
To ci od przekrętu z Secret Service i crowdfundingiem, nie? ;)

[disclaimer: absolutnie nie mam nic do samych redaktorów; no i wielkie pozdro dla V0yagera :)]

Offline zx81 (taxi_dr...

• Użytkownik
    • Something Beautiful team

• +3
# Luty 12, 2015, 11:34:25
Wielka szkoda ze tak poszli po kancie z tym SS :(
Widzialem na facebooku zdjecie ruskiego automatu do gier, a ja znalazlem na innym forum zdjecie polskiego :)

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

# Luty 12, 2015, 17:20:29
To ci od przekrętu z Secret Service i crowdfundingiem, nie? ;)
To w takim razie jesteś lepiej poinformowany ode mnie:P;)

Ja wiem jedno: pismo przekształciło się w miesięcznik, zmieniło nazwę i obecnie ta sama redakcja po udowodnieniu że pismo wydawane rzadziej było czytane, obecnie sprawdza swoje siły co miesiąc stając się już pełnoprawnym bytem z siedzibą itp. Jak dla mnie gratulacje, bo to nie jest prosta sprawa założyć nowe pismo (przy mocnej konkurencji) i po dwóch numerach udowodnić że są zdolni przekształcić się w miesięcznik.

Widzialem na facebooku zdjecie ruskiego automatu do gier, a ja znalazlem na innym forum zdjecie polskiego :)
Ale mi zrobiłeś przyjemność, ja na takim automacie grałem w dzieciństwie! ;)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Luty 12, 2015, 18:11:25
Jak dla mnie gratulacje, bo to nie jest prosta sprawa założyć nowe pismo (przy mocnej konkurencji) i po dwóch numerach udowodnić że są zdolni przekształcić się w miesięcznik.
No właśnie w tym rzecz. Ale wyciągnięcie kasy od ludzi dobrze wspominających pismo z młodości i wydanie dwóch numerów pod jego nazwą jak widać w starcie sporo pomaga.

Co nie zmienia faktu, że drugi numer Secret Service nawet solidnie poczytałem i jak zachowają taki poziom, to pismo może być fajne.

Offline tdc

• Użytkownik
    • Tdc

# Luty 12, 2015, 18:23:17
Nie znam szczegółów przekształcenia - popytaj się kolegów pewnie któryś coś wie;)

Co do poziomu to kup PIXELa i sprawdź;)
Ja kupiłem, ale jeszcze nie czytałem, więc sprawdź pierwszy:P
Przejrzałem jedynie jakie są artki i bardzo mi się spodobało dobranie tematyczne.

Offline beermaster

• Użytkownik

• +1
# Luty 12, 2015, 18:33:55
Też dostępny jedynie dla "wybranych" jak Secret Service którego się w końcu nie doczekałem ?

Offline wonderboy

• Użytkownik

# Luty 12, 2015, 23:39:56
Warto dodać, że wszyscy, którzy wsparli zbiórkę dostali pierwszy numer za darmo, nawet jeśli już nie mieli prenumeraty (ja, z ostrożności, zapłaciłem tylko za dwa pierwsze numery). Wydaje mi się, że to rozsądny gest ze strony wydawcy, którym mi osobiście zrekompensował straty moralne poniesione w wyniku zakulisowych przetasowań;) Samo pismo wg mnie zyskało - lepsza oprawa, większa objętość i więcej treści. Target pisma to raczej tylko gracze i fascynaci (sporo artów na tematy okołogrowe), dla twórców zostaje Gamasutra (chyba, że czasem też grają:))