Autor Wątek: Sklep z Gadżetami z gier  (Przeczytany 1781 razy)

Offline Fyddy

• Użytkownik

• +6
# Luty 02, 2015, 22:13:52
Cześć,

nazywam się Tomek i piszę do Was aby poprosić o feedback/przedstawić mój projekt. Wraz ze znajomymi tworzymy sklep, który będzie się opierał na sprzedaży licencjonowanych gadżetów z gier (na początku celujemy właśnie w rynek Indie). W tej chwili mamy w ofercie t-shirty i case'y do iPhone'ów ale w przeciągu 2 tygodni pojawią się także bluzy i t-shirty dla dzieci, później stickery na laptopy itd.

Jak to działa? My zajmujemy się produkcją, dystrybucją oraz sprzedażą gadżetów, twórca gry jedynie udostępnia nam licencję (na podstawie której wykonujemy i sprzedajemy te gadżety) i od każdej sprzedanej sztuki otrzymuje ustaloną prowizję. Wydaje nam się to proste i uczciwe.

Produkcja jest w Polsce, ale obsługujemy wysyłki na cały świat (dość rozsądnym kosztem, bo do USA to 6 euro). Sklep jest dostępny tutaj: http://www.fyddy.com/

W związku z tym co napisałem powyżej, chciałbym zapytać się Was (jako twórców gier) czy taka forma dodatkowej monetyzacji marki gry wydaje wam się ciekawa i czy bylibyście zainteresowani współpracą z nami? Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Pozdrawiam,
Tomek.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline matheavyk

• Użytkownik

• +1
# Luty 03, 2015, 14:59:36
Jak dla mnie pomysł jest świetny. Dla twórcy to okazja do dorobienia sobie, ale chyba bardziej nawet do promocji gry. Gdybym miał jakąś grę, to bym do Ciebie już pisał ;p

Kwestie, które mnie ciekawią:
1. Jakiej popularności wymagacie od gry?
1. 2. W przypadku, gdy gra nie spełnia tego wymagania, czy zastanawialiście się nad indywidualną negocjacją z twórcą gry i być może sprzedaniu mu usługi, która wyglądałaby tak, że twórca płaci za wykonanie i/lub sprzedawanie przez was danego gadżetu?

2. Bierzecie pod uwagę negocjacje z twórcą gry przy ustalaniu ceny (tej w sklepie na fyddy.com) danego gadżetu?
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2015, 15:08:13 wysłana przez matheavyk »

Offline Fyddy

• Użytkownik

• +2
# Luty 03, 2015, 22:24:24
Cześć,

cieszę się, że pomysł przypadł Ci do gustu.

1. Nie wymagamy żadnej popularności gry i plan jest taki, aby uniknąć tego typu blokad, docelowo proces wprowadzania nowego produktu zostanie znacznie uproszczony, więc odciąży też nas w przyszłości.

2. Takie rozmowy też już mamy rozpoczęte (produkcja gadżetów w celach reklamowych gier na np. targach), więc jak najbardziej też oferujemy.

3. My mamy stałą cenę produkcji danego przedmiotu, to twórca gry ustala jaką marżę chce do tego dodać, wic ostateczna cena zależy w 100% od twórcy gry.

Jeśli są jeszcze jakieś pytania to z przyjemnością odpowiem :)

Offline Fyddy

• Użytkownik

# Lipiec 04, 2015, 22:33:04
Witam, jakiś czas było cicho, ale mam nadzieję, że nie zostanę uznany za górnika, który odkopuje tematy ;)

Platforma przeszła spory lifting, mamy napisane wszystko od zera, w tej chwili mamy podpisane pierwsze umowy i uruchomione kilka sklepów, w tym miesiącu już wstępnie wiemy, że ich ilość się przynajmniej podwoi, więc trochę zaczyna się pomysł rozkręcać. Chciałem w związku ze zmianami jeszcze raz poprosić Was o rady, sugestie i krytykę, na temat mojego projektu.

Z góry dziękuję,
Tomek.