Autor Wątek: Lęk Moralny (PC, Zakończony)  (Przeczytany 1707 razy)

Offline Ba7on

• Użytkownik

• +3
# Styczeń 31, 2015, 21:25:30
Ostatni raz na forum warsztatu byłem jakieś 2 lata temu. Postanowiłem, że wrócę tutaj gdy kiedyś skończę jakiś projekt. Dzisiaj po 2 miesiącach tworzenia udało mi się ukończyć grę paragrafową. Jest ona nieco odmienna od warsztatowej tendencji, ponieważ nie skupia się na technicznym doskonaleniu i mechanice, a na fabule. Chciałbym tutaj krótko podsumować okres developmentu.

Gra powstała w Twine za pomocą html i js. Prawie miesiąc zajęło mi nauczenie się działania programu i napisanie (lub przebudowanie gotowych) odpowiednich funkcji wyświetlających tła oraz pozwalające na odtwarzanie muzyki i dźwięków. Wpadłem na dosyć dziwny pomysł posłużenia się funkcją odtwarzającą muzykę z YT - zatem cała gra wymaga 269kb pamięci oraz dostępu do Internetu. Żadne dźwięki nie znajdują się na serwerze.

Jeżeli chodzi o grafikę, można zauważyć jej brak :) istnieje jedynie funkcja odpowiadająca za zmianę tła i kilkanaście różnych templatów, które używam na przestrzeni gry.

Gdyby przyszło mi stworzyć jeszcze jeden taki projekt, mogę oszacować, że zajęłoby mi to krócej niż 3 tygodnie. Na koniec oczywiście link http://pbatko.grmradio.pl/lek_moralny.html

Będę wdzięczny za opinie :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Styczeń 31, 2015, 22:38:13
Dobry klimat, ale trochę krótka. I czy dobrze mi się wydaje, że jest tylko jedno zakończenie?

Offline Ba7on

• Użytkownik

• +1
# Styczeń 31, 2015, 22:43:37
Krótka, bo chciałem zachować formę spójnego opowiadania. Mogłem się pokusić o coś dłuższego, ale nie chciałem tworzyć mowy-trawy i się powtarzać. Opowiedziałem co chciałem opowiedzieć :)

Tak, zakończenie jest jedno. Stwarzam pozory wielu, ze względu na moje zainteresowanie antykiem - fatum, niezmienna wola boska i bohater tragiczny. Nie ważne co zrobisz, koniec będzie zawsze taki sam.

Offline sheadovas

• Użytkownik
    • Blog

# Styczeń 31, 2015, 23:38:32
Gra zaskoczyła mnie pozytywnie. Bardzo fajne

Offline Karol

• Użytkownik

# Luty 01, 2015, 00:35:03
Strasznie rozmyty font i ciężko czytać :U

Offline Ba7on

• Użytkownik

# Luty 01, 2015, 00:50:16
Strasznie rozmyty font i ciężko czytać :U
Polecam grać na chromie, a jeżeli i to nie pomoże, to tutaj wersja bez rozmycia http://pbatko.grmradio.pl/lek_moralny_bez_rozmycia.html