Autor Wątek: Android - Testowanie IAP  (Przeczytany 5116 razy)

Offline beermaster

• Użytkownik

# Styczeń 08, 2015, 23:08:44
Witam. Próbuję przetestować w napisanej grze IAP. Kiedy naciskam button zakupu pokazuje się informacja "Wymagane jest uwierzytelniane. Zaloguj się na swoje konto Google.". Oczywiście w innych normalnych grach zakupy w działają. Czy trzeba mieć inny telefon z innym kontem (niż developerskie) do testowania zakupów ? Czy chodzi o coś innego ?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline .:NOXY:.

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2015, 09:16:51
A nie zakłada się specjalnego lewego konta do zakupów ? (Tak np jest w iOS gdzie tak utworzone konto nie pobiera żadnych opłat i można nim kupować w swojej developerskiej grze co się chce.)

Offline beermaster

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2015, 10:59:59
Tak , zrobiłem. Ustawiłem konto testowe w Developer Console. Zmieniłem je w telefonie , usunąłem poprzednie , wyczyściłem cashe itp. I dalej ten sam błąd.

Czy ktoś z was miał podobne problemy ?

Offline goshki

• Użytkownik
    • Vigeo Games

# Styczeń 09, 2015, 11:01:22
Aby móc testować IAP-y, Twój adres e-mail musi być zdefiniowany w konsoli deweloperskiej, jako e-mail testera. Tu, tu i tu masz więcej info na ten temat.

Btw. aplikacja musi być opublikowana jako alfa lub beta. Drafty nie umożliwiają już testowania IAP-ów.

Offline beermaster

• Użytkownik

# Styczeń 09, 2015, 15:23:40
Tylko jako alfa lub beta, czy może być też produkcyjna? Ja już wrzuciłem jako produkcyjna bo myślałem że można to wycofać. Robiłem to wszystko co podałeś i na tej wersji produkcyjnej pobranej na konto testowe dalej jest to samo.

Skoro mam opublikowaną juz produkcyjną wersję która jest dostepna w GooglePlay .... to czy ktoś to mógłby dla mnie przetestować u siebie  ? Oczywiście nie musicie kupować jak będzie działać , chcę tylko wiedzieć czy też wam pokazę się ten błąd. Jeśli ktoś chetny to piszcie na priv.

...Godzinę później....

Przetestowałem to u zwykłego uzytkownika który pobrał grę z googlePlay i wywala ten sam błąd. Nie mam pojęcia o co chodzi.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2015, 17:26:31 wysłana przez beermaster »