Autor Wątek: Wygląd strony  (Przeczytany 26576 razy)

Offline ArekBal

• Użytkownik

# Styczeń 04, 2015, 20:05:28
Ale IE 8 to już całkiem porządne jest. Używanie za wcześnie, za nowych featurów prosi się o kłopoty zawsze i wszędzie. Sam html5 się zmienia, wiele featurów wyleciało. Nie na wszystkie z nich warto się rzucać pełną klatą.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xion

• Moderator
    • xion.log

# Styczeń 04, 2015, 20:53:32
Xender: Ale jeśli wspieranie IE8 to kwestia dorzucenia tych paru shimów w "brzydkim" ifie, to prawdę mówiąc zrobiłbym to prędzej niż bawił się w jakieś komunikaty, bo byłoby to po prostu mniej roboty :>

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Styczeń 05, 2015, 12:09:10
Z mojego doświadczenia IE8 to dużo dodatkowego testowania, nie tylko jeśli chodzi o layout, a w szczególności w JS (zaczynając od niespodzianek przy przecinku za ostatnim elementem tablicy).

Podoba mi się podejście "zaczynamy od nowoczesnego grida z fallbackiem do uproszczonej wersji na mobilne, a jak już jest ten fallback, to dlaczego by go nie pokazać ludziom z IE8?".

Offline Xender

• Użytkownik

# Styczeń 05, 2015, 19:26:50
@Xion - Jeśli ten fragment to wszystko, czego trzeba, to jasne.
Ale jeśli workaroundy zaczną się sypać lawinowo albo będzie sobie podziaływywać, to pytanie nadal aktualne.

@Kos - co to jest nowoczesny grid? I czemu na mobile wersja uproszczona (layoutu czy całej strony)?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Styczeń 05, 2015, 19:51:59
Nowoczesny grid w sensie na bazie rzeczy z CSS3 (przede wszystkim flexbox), mniej hacków i więcej możliwości. Pomysł jest taki, że jak masz stronę z warunkowym CSS wyświetlającą się na komórkach z prostym układem jednokolumnowym, to można małym nakładem pracy nagiąć ten układ jednokolumnowy by dublował jako fallback w starych przeglądarkach.

Offline Xender

• Użytkownik

# Styczeń 05, 2015, 21:49:49
A masz może jakiś linki, gdzie byłby ten flexbox ładnie wyjaśniony? Coś szukałem, ale niezbyt mi rozwjaśniło, co to, do czego, i na co pozwala.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 08, 2015, 18:44:50
to co @up + na początek jeszcze fajny overview w postaci https://dev.opera.com/articles/flexbox-basics/

Offline DarkEngineer

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2015, 04:49:46
Witam po dłuższej przerwie, udało mi się (przynajmniej mi się tak wydaje) stworzyć początkowy szablon, który zawiera jakąś hierarchię i odpowiednie sekcję przeznaczone do konkretnych rzeczy. Brakuję jeszcze sekcji na nawigację z logiem i aktualności jednak czy ogólny styl jest w porządku? Wzorowałem się na kilku responsywnych stylach i starałem się używać zależnych od rozdzielczości miar oraz nadać poczucie przestrzeni na stronie poprzez używanie marginesów i paddingów. Link znajduję się w pierwszym poście. Czy rezultat jest odpowiedni?

Offline Karol

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2015, 11:41:57
Wygląda bardziej web 2.0 ;D dodałbym line-height: 150%; do głównego tekstu, w tej chwili trochę te linie są za blisko siebie (i jeszcze text-align: justify; ;) ) oraz mniejszą czcionkę w stopce i adresach e-mail. Reszty nie ma co komentować jeżeli to jeszcze WIP.

Offline DarkEngineer

• Użytkownik

# Styczeń 17, 2015, 15:41:36
Przyznam, że o wiele lepiej teraz to wygląda z justowaniem

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

• +1
# Luty 08, 2015, 12:28:26
thoroughly unsatiable terminated sex
Man, WTF? :D

Justyfikacja przy wąskich kolumnach lubi rozwalać tekst, więc podrzucę na przyszłość: https://code.google.com/p/hyphenator/